Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: Komas » śr mar 19, 2014 23:26

Witam wszystkich. Mam taki problem w moim MK3 1,9TDI. Od paru dni co jakiś czas tak się zdarzało że przekręcając kluczyk aby uruchomić auto rozrusznik milczał, wystarczyło cofnąć kluczyk i przekręcić jeszcze raz wtedy odpalał. I nastał ten dzień w którym przestał odpalać. Kontrolki się włączają po przekręceniu kluczyka dalej jak do uruchomienia słychać cyknięcie jakiegoś przekaźnika, zapala się kontrolka od ABS która po chwili gaśnie i nic sic nie dzieje. Rozrusznik nie startuje. Jak na krótko odpalić rozrusznik? Teraz nie wiem czy wina leży po stronie kostki stacyjki, rozrusznika a może jakiegoś przekaźnika


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: jackyz » śr mar 19, 2014 23:39

Stawiam na kostkę stacyjki.


Jacek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: Qto » czw mar 20, 2014 01:38

Komas pisze:Jak na krótko odpalić rozrusznik?
do rozrusznika przychodzi jeden cienki kabel...podaj tam plus...jak zakręci to winna kostka stacyjki, jak nie zakręci to pewnie elektromagnes ewentualnie koniec szczotek...

Wyszukiwarki to raczej nie użyłeś więc dodam jeszcze info abyś uważał na nogi, żeby ich nie połamać ;)



dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: dawidk92 » czw mar 20, 2014 18:50

U siebie miałem podobnie, wymieniałem kostkę stacyjki, elektromagnes rozrusznika - nie pomogło. Dołożyłem przekaźnik na rozruch i problem zniknął. Oczywiście u Ciebie może to być np zużyta kostka stacyjki. Jak przedmówca wspomniał, cokolwiek robisz przy rozruszniku, samochód zostawiaj na luzie!



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: Komas » pt mar 21, 2014 00:52

Hehe nóg mi nie połamało logiczne że auto musi być na luzie ale skoro tak piszecie to z pewnością takie wypadki się zdarzają.
A wracając do problemu, rozłączyłem wtyczkę i podałem prąd na rozrusznik z aku i kręci bez problemu. Sprawdziłem miernikiem czy po przekręceniu stacyjki pojawia się prąd na kostce przy rozruszniku – prądu brak, jutro kupię kostkę stacyjki w sklepie 20zł wymienię, zobaczymy co będzie.
Pozdrawiam


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Re: Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: dawidk92 » pt mar 21, 2014 10:14

Komas pisze:Hehe nóg mi nie połamało logiczne że auto musi być na luzie ale skoro tak piszecie to z pewnością takie wypadki się zdarzają.
A wracając do problemu, rozłączyłem wtyczkę i podałem prąd na rozrusznik z aku i kręci bez problemu. Sprawdziłem miernikiem czy po przekręceniu stacyjki pojawia się prąd na kostce przy rozruszniku – prądu brak, jutro kupię kostkę stacyjki w sklepie 20zł wymienię, zobaczymy co będzie.
Pozdrawiam
Jak kupisz kostkę za 20zł, to za miesiąc albo dwa będziesz ją wymieniał znowu. Wszyscy na forum tak piszą, ale ja też nie wierzyłem. Jak okazało się, że po 2 miesiącach muszę znowu wyciągać kolumnę kierowniczą, żeby wymienić kostkę to przekląłem pod nosem, że nie posłuchałem forumowiczów. Kup na allegro oryginał za 60zł i będziesz miał pewniaka.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: Qto » pt mar 21, 2014 12:55

Komas pisze:skoro tak piszecie to z pewnością takie wypadki się zdarzają.
no niestety...

kup jakąś lepszą tą kostkę...



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: Komas » sob mar 22, 2014 12:47

Kostka wymieniona auto odpala :) zrobiłem to po barbarzyńsku w 30minut bez wyciągania kolumny kierownicy :) kostkę kupiłem za 20zł jak i ta siądzie to wymiana zajmie mi już 15 minut :) Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
izydor6280
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 23, 2013 21:31
Lokalizacja: Lublin (Tuszów), Dęblin
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: izydor6280 » czw sie 07, 2014 16:55

Panowie odkopie troche zeby nie zakladac nowego tematu
Mam podobny problem jak kolega wyzej, ale dodatkowo po przekreceniu na "start" gasna swiatla
Ktos mial podobnie, gdzie zaczac szukac ?

Zapomnialem dodac, jeszcze slychac cykanie tego zawory czy przekaznika przy filtrze paliwowym, do ktorego dochodza trzy weze prawdopodobnie od podcisnienia


MKIII Bon Jovi AHU:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=527084" onclick="window.open(this.href);return false;

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: jackyz » ndz mar 08, 2015 08:14

Przecież to normalne że w momencie kręcenia rozrusznikiem światła przygasają.


Jacek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci MK3 TDI

Post autor: Qto » ndz mar 08, 2015 11:53

izydor6280 pisze:dodatkowo po przekreceniu na "start" gasna swiatla
wycieraczki i dmuchawa też się wyłączają :bajer: Tak działa linia X do której są podłączone światła :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości