Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
denox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: denox » wt mar 18, 2014 15:28

Witam. Fachowcy mam pytanie. Orientujecie się może jak zrobić (i jak z prawem naszym) boczne kierunkowskazy (w błotnikach) by świeciły ciągle a po włączeniu kierunku migały normalnie tak jak powinny ????
Widziałem wczoraj mk4 z takim czymś i świeciły cały czas słabszym światłem a'la obrysówka a jak włączył kierunkowskaz to migał już normalnie jak powinien :) ciekawie to wyglądało :)

Dzięki :) :pub:



klawiszowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 12:36
Lokalizacja: Poznań

Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: klawiszowy » wt mar 18, 2014 20:51

http://allegro.pl/modul-us-indicator-ki ... 05338.html" onclick="window.open(this.href);return false; coś takiego kiedyś było.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: Qto » śr mar 19, 2014 09:41

do kierunku dołożyć poprzez rezystor plus z postojówki, plusy rozdzielić diodami aby przy włączonym kierunku nie mrugała postojówka



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: Mavrick » śr mar 19, 2014 12:14

denox pisze:(i jak z prawem naszym)
A tak ze jak trafisz na bardzo prawego szanownego Pana w bialej czapce to w najlepszym wypadku bedziesz stratny 20 zl za badanie w stacji diagnostycznej w celu odebrania dowodu z wydzialu ruchu a w najgorszym wlepi Ci jeszcze mandat...w Polsce wszelakie obrysowki w autach osobowych sa zabronione...



Awatar użytkownika
denox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 04, 2014 12:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: denox » śr mar 19, 2014 14:30

sporo samochodów posiada fabrycznie wbudowane obrysy znajomy ma bore z usa i miałby je demontować ??
chyba ori obrys to nie problem .... nie wiem sam jak to z tym prawem ale to najmniejszy problem :)

Pierw wykonanie mnie interesuje czy trzeba jakiś specjalny przekaźnik montować jak w drugim poście kolega link wkleił czy coś samemu można wykombinować.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: Qto » śr mar 19, 2014 16:26

denox pisze:sporo samochodów posiada fabrycznie wbudowane obrysy
wymień kilka osobowych oprócz Volvo...
denox pisze:znajomy ma bore z usa i miałby je demontować ?
oczywiście że tak
denox pisze:czy trzeba jakiś specjalny przekaźnik montować
zdaje się że napisałem jak to zrobić... jeżeli ma działać tak jak opisałeś w pierwszym poście



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: Shmatan » śr mar 19, 2014 17:45

Mavrick pisze:w Polsce wszelakie obrysowki w autach osobowych sa zabronione...
Świecący kierunkowskaz nie jest obrysówką, obrysówka ma kolor biało-czerwony i świeci w przód i w tył a nie w bok.
denox pisze:znajomy ma bore z usa i miałby je demontować ??
Jeżeli nie mają homologacji (a nie mają) to tak, podobnie zmienia się przednie lampy (na asymetryczne) i czasem tylne (jeżeli mają czerwone kierunkowskazy)


Powtarzam to po raz setny na forum - światła pozycyjne boczne (a nie "obrysówki") są w 100% legalne i można je założyć do każdego samochodu pod warunkiem że posiadają na kloszu stosowną homologację. Ani kierunkowskazy z mk4 ani ori światła pozycyjne boczne z np. wspomnianej bory USA nie posiadają homologacji na ten typ oświetlenia.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: Mavrick » czw mar 20, 2014 12:31

denox pisze:sporo samochodów posiada fabrycznie wbudowane obrysy znajomy ma bore z usa i miałby je demontować ??
chyba ori obrys to nie problem .... nie wiem sam jak to z tym prawem ale to najmniejszy problem :)
Nie rozmawiamy tutaj o autach robionych na inny rynek...to tak samo jak przyciemniane przednie szyby albo czerwone kierunki...sporo aut na inne rynki posiada takie "bajery" a sprowadzajac takie auto do naszego zacofanego kraju jezeli chodzi akurat o te przepisy jestes zobowiazany do przystosowania go do aktualnych przepisow czyli ciemne szyby out, kierunki zolte, obrysowki off...



klawiszowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 12:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Świecący kierunkowskaz (w błotniku)

Post autor: klawiszowy » czw mar 20, 2014 21:30

Qto pisze:do kierunku dołożyć poprzez rezystor plus z postojówki, plusy rozdzielić diodami aby przy włączonym kierunku nie mrugała postojówka
Ale wtedy nie będzie świecić jest/nie ma/jest/niema podczas włączonego kierunkowskazu. Jeżeli zastosuje Twój patent to będzie świecić słabo/mocno/słabo/mocno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości