zatrzasniete auto problem z zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartek62000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:50
Lokalizacja: Iwanowice Duże

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: bartek62000 » pn mar 10, 2014 12:31

Witam
Cały weekend szukałem takiego tematu i nic nie znalazłem. W piątek zostawiłem samochód pod pracą normalnie zamknąłem z pilota i ok. Po pracy ja do auta naciskam guzik i nic.... dzwonie po brata żeby przywiózł mi drogi pilot i nic, więc wymieniłem w obydwóch baterie na nowi i nic... Wziąłem wiec klin drut i wcisnąłem go pomiędzy drzwi a nadwozi i chciałem nacisnąć te guziki na panelu i też nic pociągnąłem wiec za klamkę wewnętrzną i jest otwarło sie ale tylko drzwi kierowcy wsadziłem wiec kluczyk do stacyjki przekręcam i jeb alarm powył i przestał otwarłem wiec drzwi pasażera i znowu alarm, odłączyłem syrenę i pojechałem. dziaj jest tak ze te przyciski na panelu działają ale jedna strona się zamyka a druga zamyka i otwiera a bagażnik wo gule się nie otwiera. Vag podłączony i wykazało ze wszystkie zamki do wymiany jak sobie to policzyłem to ładna sumka się uzbiera i teraz pytanie czy dało by sie te zamki naprawić bo mechanik powiedział ze wymiana. I czy dalo by to sie zrobić we własnym zakresie. Proszę o pomoc z góry dziękuje. Dodam że samochód to Bora 99r 1.9 ajm kombi.



Awatar użytkownika
Radzio91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr gru 14, 2011 00:32
Lokalizacja: LBN/Łęczna

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: Radzio91 » pn mar 10, 2014 14:04

Jeżeli takie żeczy Ci się dziejąże zamyka i otwiera, to zainteresował bym się centralką alarmu, chyba że to fabryczny to tym modułem, tam za bardzo w zamkach nie ma się co zepsuć i napewno nie w tylu jednocześnie. Tylko jaki to jest tam alarm ?


Albo Mnie wyprzedzasz, bo jadę 60, albo widzisz Mnie kiedy Cię wyprzedzam przy 120.

bartek62000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:50
Lokalizacja: Iwanowice Duże

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: bartek62000 » pn mar 10, 2014 17:20

dzięki za odp bo juz myslałem ze nikt nie odezwie się. Powiem ci tak ze ten alarm to na 99% jest nie oryginalny bo to syrena to zwykły klakson przykręcony kolo mechanizmu wycieraczek a pod kierownica koło przekaźników jest pełno przewodów jakiś z dokładanymi bezpiecznikami.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: Qto » pn mar 10, 2014 20:11

bartek62000 pisze:czy dało by sie te zamki naprawić
zajrzy do FAQ, są dwa tematy o tym
Radzio91 pisze:tam za bardzo w zamkach nie ma się co zepsuć
oj ma...
bartek62000 pisze:syrena to zwykły klakson przykręcony kolo mechanizmu wycieraczek
tak też właśnie wygląda oryginalny alarm bez własnego zasilania
bartek62000 pisze: pod kierownica koło przekaźników jest pełno przewodów jakiś z dokładanymi bezpiecznikami.
to już musisz sam wydumać od czego te kable



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: Waqa » pn mar 10, 2014 21:22

Radzio91 pisze:tam za bardzo w zamkach nie ma się co zepsuć
Dobre... zdziwiłbyś się.
Nic innego nie zostaje jak wykrecić zamek i sprwdzić multimetrem czy wszystko jest git na plytce drukowanej. Jesli zmek sprawny zostaje przeanalizowac wspomnianą pajęczyne pod kierą.



Awatar użytkownika
Radzio91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr gru 14, 2011 00:32
Lokalizacja: LBN/Łęczna

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: Radzio91 » wt mar 11, 2014 00:02

To nie zmienia faktu że zamki jednocześnie po kilka sztuk nie padają, jakiś dziwny przypadek to by był. Dlatego sugeruję centralkę, czy wspomnianą kablozę przejrzeć, zanim zacznie odrywać boczki.


Albo Mnie wyprzedzasz, bo jadę 60, albo widzisz Mnie kiedy Cię wyprzedzam przy 120.

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: Qto » wt mar 11, 2014 00:09

trzy zamki mogły być niesprawne wcześniej...a teraz szlag trafił zamek kierowcy, tak że nie działa pilot
bartek62000 pisze:Vag podłączony i wykazało ze wszystkie zamki
jakaś dokładana centralka nie spowoduje błędów zamków



bartek62000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:50
Lokalizacja: Iwanowice Duże

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: bartek62000 » wt mar 11, 2014 00:17

dzięki Qto wertuje te tematy i narazie nic ciekawego nie znalazłem.Jutro rano postaram sie wykręcić zamek od kierowcy i zobaczymy. A jak sprawdzę multimetrem czy zamek jest ok i cy ewentualnie da sie go zreanimować ?? A moja centralka jest oryginalna kluczyk scyzoryk

witam rozebrałem zamek od kierowcy sprawdziłem przejścia miernikiem i wszędzie niby ok. i co dalej bo sie pogbiłem



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: Qto » wt mar 11, 2014 19:40

rozbierz zamek, wyczyść go ładnie...popraw luty na płytce. - przy wyjętym zamku to już niewiele roboty



bartek62000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 19:50
Lokalizacja: Iwanowice Duże

zatrzasniete auto problem z zamkiem

Post autor: bartek62000 » śr mar 12, 2014 22:42

Witam
zrobiłem jak mówiłeś i jest ok. tylko mam jedno pytanie gdy rozebrałem zamek od kierowcy zauważyłem ze jeden pin jest jak gdyby oberwany, gdy go poprawiłem zaczęło działać tylko i wyłącznie otwieranie z pilota a po przytrzymaniu guzika zaczęły mi się szyby otwierać.Pomyślałem ale super i wogóle bede miał sterowanie szybami z pilota, wiec rozebrałem zamek jeszcze raz poprawiłem wszystkie piny poskłada i wtedy zaczeło dzilać zamykanie i otwieranie z pilota ale za to szyby ani drgną. Pytanie brzmi czy ja cos zrobiłem nie tak. W sumie to fajny bajer z tymi szybami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości