Moduł świateł długich

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Moduł świateł długich

Post autor: bszosa » pt mar 07, 2014 14:23

Witam, zamierzam zamontować u siebie moduł świateł długich, chciałem zlecić to jakiemuś elektrykowi, lecz za kwotę 100zł stwierdziłem że spróbuje sam. Mam już dostęp do skrzynki bezpieczników i kabli, mam schemat lecz nie bardzo wiem w które kable się wpinać. Czy ktoś mógłby dość dokładnie (jak dla zielonego) powiedzieć w które konkretnie kable, jakiego koloru i gdzie się wpiąć.

Taki schemat podłączenia posiadam
Obrazek


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Moduł świateł długich

Post autor: spirit77 » pt mar 07, 2014 17:22

Po co taki wynalazek ?, w tym temacie masz wszystko opisane łopatologicznie jak zrobić światła na przekaźnikach żeby świeciły jak należy.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=64358" onclick="window.open(this.href);return false;


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Moduł świateł długich

Post autor: bszosa » pt mar 07, 2014 18:04

Ale tu nie chodzi o żadne przekaźniki, moje światła świecą jak należy. Chodzi o moduł który z długich robi światła dzienne, świecące np. na 30% mocy. Czy taki wynalazek jest komuś potrzebny tego nie wiem;> Ale ja u siebie chce go zamontować.
Także jakby ktoś mógł wskazać, przy skrzynce bezpieczników które to są kable od pozycji, obu długich i stacyjki II poziom, byłbym niezmiernie wdzięczny.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Moduł świateł długich

Post autor: spirit77 » pt mar 07, 2014 18:40

Ja bym na twoim miejscu jak chcesz koniecznie to coś montować, to bym założył to ustrojstwo pod maską. Więcej miejsca i łatwiej się wpiąć w instalację.

http://a2resource.com/electrical/CE2.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Moduł świateł długich

Post autor: bszosa » pt mar 07, 2014 20:24

Dzięki wielkie :pub: Z tą rozpiską już wszystko w miarę się rozjaśniło, może coś wywalczę z tym..
Według instrukcji powinien być wewnątrz, póki co spróbuje gdzieś przy skrzynce to upchnąć, jest to wielkości paczki zapałek wiec jakoś powinno pasować.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

murgenzzr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob sty 12, 2013 18:17

Moduł świateł długich

Post autor: murgenzzr » sob mar 08, 2014 09:16

Do pierwszej kontroli albo przegladu i dowodzik zabrany, jerzeli chcesz swiatla dlugie uzywac jako dzienne musza miec chomologacje na dzienne a nie drogowe.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Moduł świateł długich

Post autor: matisim » ndz mar 09, 2014 01:12

Bez przesady, w dzień jakoś strasznie nie rzuca sie w oczy, świecić świeci, w razie kontroli- gasisz auto światła gasną, pan każe włączyć światła włączasz normalnie z włącznika i co? wszystko dobrze?
Bo chyba będą te dzienne podłączone po zapłonie a nie na stałe? :hmm: Też takie coś mi chodzi po głowie, dołączane dzienne to kicha. Ale z drugiej strony po to jest alternator żeby dał prąd więc to chyba tak bardziej jako gadżet. A wg przepisów nie jest tak, że auto które nie ma dziennych fabrycznych to musi mieć też zapalone pozycyjne z tyłu?Tak coś kojarzę...



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Moduł świateł długich

Post autor: bszosa » ndz mar 09, 2014 11:11

Zabiorą to zabiorą, w końcu oddadzą :P Gdyby tak na wszystko patrzeć to każdy jeździłby seryjnym autem bo ahh za koła zabiorą, za wydech zabiorą itd..
Będzie to działać na tej zasadzie " onclick="window.open(this.href);return false;.
Mi się podoba sam efekt a i myślę że choć trochę wygodne też się okaże :helm:
Co do tylnych pozycji to nie wiem dokładnie jak przepisy i jak u siebie zrobie, ale z tego co widziałem ostatnio auta z tym modułem to pozycji z tyłu nie było.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Moduł świateł długich

Post autor: matisim » ndz mar 09, 2014 22:42

ciekawy jestem tylko żywotności żarówek, bo za duże napięcie szkodzi a za małe nie? Ja jak to będę zakładał to zrobię pozycje z tyłu jeśli tego wymagają przepisy



michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

Moduł świateł długich

Post autor: michael.golf » pn mar 10, 2014 00:09

mam taki moduł prawie 2 lata i mocno polecam.
żarówki się nie przepalają a światła mimo że biorą mniej prądu to są dobrze widoczne z przeciwka.
bszosa pisze:chciałem zlecić to jakiemuś elektrykowi, lecz za kwotę 100zł
ja elektrykowi płaciłem za podłącenie 20 zł.samemu tylko zamontowłem ten moduł a miejsca na takie dodatki jest sporo za licznikiem.
murgenzzr pisze:Do pierwszej kontroli albo przegladu i dowodzik zabrany
można ten moduł zamiast na światła długie podłączyć na światła krótkie wtedy nikt w ogóle nie zauwarzy że jest coś zmienione w światłach.
matisim pisze:Ja jak to będę zakładał to zrobię pozycje z tyłu
według instrukcji montażu tego modułu nie podłącza się świateł pozycyjnych z tyłu tak samo jak przy montażu dodatkowych świateł dziennych.



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Moduł świateł długich

Post autor: bszosa » pn mar 10, 2014 10:56

No za 20zł to nawet bym się nie zastanawiał.. Zamontować to nie problem, elektrykowi chciałem zlecić tylko samo wpięcie się w kable. U siebie w mieścinie pewnie też bym tyle zapłacił, ale że mieszkam w 3mieście to muszę ogarniać tu. Zjeździłem 3 elektryków to najtaniej chciał 80zł, tyle że nawet nie wiedział kiedy czas znajdzie :crazy:
Ja montuje to do lamp h1h1 na długie, bez pozycji z tyłu. Myślę że problemów z policja nie bedzię :helm:


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości