Brak zasilania zegarów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Brak zasilania zegarów

Post autor: Radion » ndz mar 09, 2014 20:33

Witam,

Wsiadam dzisiaj do auta, patrzę na licznik a tam nie działa zegarek i wskaźnik przebiegu. Przekręcam kluczyk, brak kontrolek, zegary martwe, auto odpala i gaśnie... Odłączyłem akumulator, posprawdzałem wszystkie bezpieczniki, podłączyłem akumulator i dalej nic... Po włączeniu świateł nie działało również podświetlenie zegarów, wszystkie pozostałe przełączniki i fabryczne radio były podświetlone prawidłowo. W końcu po rzuceniu kilku magicznych, niecenzuralnych zaklęć nagle wszystko zaczęło działać, silnik zapalił, a licznik przywitał mnie błędem airbag (po wykasowaniu VAGiem nie wrócił). Błędy ze sterownika:
2 Faults Found:
18058 - Powertrain Data Bus: Missing Message from Instrument Cluster
P1650 - 35-10 - - - Intermittent
17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
P1570 - 35-00 - -
Jako że nie działało także podświetlenie zegarów (tylko zegarów), podejrzewam brak masy na zegarach, podpowiedzcie proszę skąd zegary dostają masę.

Pozdrawiam,
Radek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak zasilania zegarów

Post autor: grg474 » ndz mar 09, 2014 22:28

zasilania zegarów - bezp 11 i 15 a masa - jest przykręcona albo obok komfortu/rury kierownicy albo po prawej od licznika . Masa licznika to jak pamietam pin 24 zielonej wtyczki (jeśli nie 24 to 23 - kolor brązowy)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak zasilania zegarów

Post autor: Qto » pn mar 10, 2014 00:35

24 ale wtyczki niebieskiej



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Brak zasilania zegarów

Post autor: grg474 » wt mar 11, 2014 20:55

Qto pisze:24 ale wtyczki niebieskiej
tak to jest jak się z pamieci pisze zamiast sprawdzić w schemacie - ale sądząc po plusach to chyba pomogło


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Re: Brak zasilania zegarów

Post autor: Radion » pt paź 30, 2015 23:49

Witam,

Dzisiaj ponownie po ponad półtorej roku wystąpił u mnie ten sam problem z brakiem zasilania zegarów. Objaw identyczny, nie działa zegar, brak wskazań przebiegu, po przekręceniu kluczyka nie zapalają się żadne kontrolki, jedyne co migają strzałki od kierunków jak się włączy awaryjne i zapala się kontrolka od długich jak się mignie światłami. Auta oczywiście nie można uruchomić, odpala i gaśnie - immo działa.
Wyjąłem zegary, odpiąłem wtyczki, podpiąłem ponownie i nic...jeszcze raz odpiąłem wtyczki, podpiąłem ponownie, poruszałem kablami od zegarów, dalej nic.
Zrezygnowany zacząłem upychać licznik na miejsce i nagle ciche pyknięcie wewnątrz licznika i zegary ożyły, po przekręceniu kluczyka zapaliła się kontrolka od poduszek. Wróciłem autem do domu i myślę gdzie szukać usterki. Okablowanie, zimne luty w liczniku? Moje zegary to 1J0920826B.

Pozdrawiam,
Radek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak zasilania zegarów

Post autor: Qto » śr lis 04, 2015 22:12

Radion pisze:myślę gdzie szukać usterki. Okablowanie, zimne luty w liczniku?
czytałeś posty wyżej? Masz napisane co na kablach sprawdzić...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 67 gości