jetta ładowanie, alternator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jettamk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 21:57

jetta ładowanie, alternator

Post autor: jettamk2 » sob mar 08, 2014 11:59

witam mam jette II, ładowanie na akumulatorze mam 13,4-13,5 zaś na alternatorze 13,9 gdzieś wyczytałem że można połączyć alternator z akumulatorem bezpośrednio żeby nie było takiego spadku, wie ktoś jak to dobrze i bezpiecznie zrobić ?



dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

jetta ładowanie, alternator

Post autor: dawidk92 » sob mar 08, 2014 12:28

ładowanie masz za małe, do wymiany prawdopodobnie regulator napięcia, ewentualnie szczotki do wymiany.
A jak połączyć? Fabrycznie powinny być połączone grubym kablem. Sprawdź połączenie masowe silnika z akumulatorem (kabel idący od ujemnego bieguna akumulatora do silnika).



jettamk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 21:57

jetta ładowanie, alternator

Post autor: jettamk2 » ndz mar 09, 2014 14:25

szczotki są dobre, rozbierałem alternator, zauważyłem że po przejechaniu (wczoraj) około 20 km ładowanie na akumulatorze wynosiło tyle co na alternatorze, 13,9 czego to może być wina ?



dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

jetta ładowanie, alternator

Post autor: dawidk92 » pn mar 10, 2014 11:53

luźna lub zaśniedziała masa silnika.



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

jetta ładowanie, alternator

Post autor: Robsonnnn » czw mar 13, 2014 00:15

klemy sprawdzales ? przelec je szczotka druciana


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jetta ładowanie, alternator

Post autor: Paweł Marek » sob mar 15, 2014 01:32

jettamk2 pisze:czego to może być wina
aku wsysa prąd, ładuje się po prostu oraz pewne odbiorniki typu grzałka kolektora działają póki silnik zimny. Ta różnicą napięć się nie interesuj nieistotne. Ale sprawdź czy jest różnica napięć mierzonych na altku pomiędzy śrubą na gruby kabel a obudową altka, oraz pomiędzy śrubą a blokiem silnika . Jeśli tu będzie różnica to zaśniedziały połączenia altka do łapy (tlenki aluminium dobre izolatory), zdjąć i wyczyścić i zakręcić mocno, to się robi jeśli się jeździło z niedokręconymi śrubami mocującymi alternator do łapy.
Ważne jest to że napięcia ładowania na altku jest trochę za niskie, dramatu niema ale jeśli obserwujesz braki prądu to trzeba to naprawić. Od razu piszę że raczej nie regulator napiecia jest winien choć pewności niema, lepiej od razu szukaj sprawnej używki albo regeneracja


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości