Problem z zamykaniem klapy bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czarna_perła88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:56

Problem z zamykaniem klapy bagażnika

Post autor: czarna_perła88 » ndz lut 23, 2014 22:27

Witam, mam VW GOLF IV (VARIANT) (1999), i ostatnio pojawił się problem z zamknięciem klapy bagażnika. Opuszczając klapę odbija się ona jedynie, nie zatrzaskuje. Elektryczny zamek również jej nie zamyka. Żeby nie doszło do włamania, (nie nazwę tego fachowo bo się na tym nie znam) znajomy zdjął plastikową obudowę wewnątrz i ściągnął plastikową rączkę łączącą mechanizmy, po czym klapa się zamyka ale otworzyć można jedynie od środka. Co mogło paść? Silniczek, mikrostyki? Sprawdzałem kable w przejściu miedzy autem a klapą i nie są przetarte. Proszę o pomoc...



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Problem z zamykaniem klapy bagażnika

Post autor: -=ren=- » śr lut 26, 2014 01:04

czarna_perła88 pisze:mikrostyki


vwlifestyle.pl
Obrazek

czarna_perła88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:56

Problem z zamykaniem klapy bagażnika

Post autor: czarna_perła88 » pt lut 28, 2014 15:23

Dziękuje, w takim razie pójdę w tym kierunku.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dldesign
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 28, 2012 13:53

Problem z zamykaniem klapy bagażnika

Post autor: dldesign » pt lut 28, 2014 21:50

Otóż mam taki sam problem, ale rozwiązałem go inaczej, u mnie padł silniczek klapa odbijała się od bagażnika ani domknąć ani nic, więc rozkręciłem wyciągnąłem silniczek podłączyłem na krótko do aku, i widziałęm że tryby się wyrobiły. Więc zakupiłem nowy, jako że mieszkam w niemczech, to 25e w VW. Ale na czas oczekiwania na silniczek, odpiąłem wtyczkę a pręcik od zamka zahaczyłem bezpośrednio do mechanizmu, i otwieram klape kluczykiem po prostu, i zostawiłem tak bo gdy dostałem nowy silniczek, wszystko działało pięknie ale przez chwile, klapa otwierała się wraz z odpalaniem auta, więc to też wina mikrostyku. Puki co nie mam czasu rozbierać całości, ale auto kilka nocy stało z przymkniętą klapą jedynie.



czarna_perła88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 21:56

Problem z zamykaniem klapy bagażnika

Post autor: czarna_perła88 » pt mar 07, 2014 00:44

Dzięki za odpowiedź. W tym momencie wiem że to wina silniczka, gdy go odkręciłem i otworzyłem wysuwane ramię nagle się ruszyło, tal jakby było zacięte. Podziałało parę dni a dzisiaj ponownie padło na amen. Też jestem w Niemczech i niestety będę musiał chyba dokonać zakupu nowego silniczka. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości