Awaria wskaźnika przejechanych kilometrów i zegarka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kruszon3k_nh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 18, 2014 16:11

Awaria wskaźnika przejechanych kilometrów i zegarka

Post autor: kruszon3k_nh » wt lut 18, 2014 16:27

Witam,

Mam problem w moim golfie III 1.6 benzyna rok 1995. Padł zarówno wskaźnik przebytych kilometrów jak i zegarek. Natomiast wszystkie kontrolki działają prawidłowo, nie ma też problemu z prędkościomierzem oraz obrotomierzem. Wskaźnik temperatury oraz paliwa działają bez zarzutu. Pojawia się pytanie, czy należy wymienić cały panel zegarów czy tylko jakąś żarówkę? Wizualnie oba wskaźniki są tylko podświetlone, ale w ich obszarze widać tylko bliżej nieokreślone wzorki (tak jakby bateria była słaba).

Z góry dziękuję za pomoc. Zbliża mi się przegląd a podobno spisują przebieg, więc muszę wyeliminować wyżej wymienioną usterkę.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Awaria wskaźnika przejechanych kilometrów i zegarka

Post autor: szela81 » wt lut 18, 2014 17:17

wyciągnij zegary i pomacaj podociskaj, gdzieś brakło styku skoro oba nie działają, na pewno to nie żarówka jeśli podświetlenie działa tylko brak styku na lcd



kruszon3k_nh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 18, 2014 16:11

Awaria wskaźnika przejechanych kilometrów i zegarka

Post autor: kruszon3k_nh » śr lut 19, 2014 09:59

szela81, dzięki za podpowiedź - dzisiaj będę się brał za demontaż zegarów, mam nadzieję, że będzie to tak prosta przyczyna.

P.S: A czy przy demontażu licznika wymagane jest odpięcie klemy od akumulatora ??? Chodzi mi o bezpieczeństwa, zwłaszcza jeżeli chodzi o poduszkę powietrzną.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Awaria wskaźnika przejechanych kilometrów i zegarka

Post autor: szela81 » śr lut 19, 2014 15:49

Przy demontażu kierownicy z airbagiem zdecydowanie lepiej odpiąć aku, potem jak się będziesz bawił to nie zakładaj kierownicy póki nie zadziała na 100%, ja nie mam airbaga to sobie wkręcam wykręcam jak chcę. Zegary możesz odpinać na podłączonym aku, ułatwia to próbowanie co z nimi nie tak. Jakby się okazało że padło na amen to mam z mojego 1,6 bez mfa za 25 zł Ci mogę oddać stan super, 168 tys przebiegu na wyświetlaczu.



kruszon3k_nh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 18, 2014 16:11

Re: Awaria wskaźnika przejechanych kilometrów i zegarka

Post autor: kruszon3k_nh » śr lut 19, 2014 20:05

Niestety nie udało mi się zdiagnozować powodu usterki. Jestem zmuszony kupić zatem nowy/używany licznik. Proszę w związku z tym o informację czy musi to być dokładnie taki sam jak miałem teraz tzn: 1H0919860A - zastanawia mnie co znaczy ta ostatnia litera "A". Znalazłem model na allegro, który różni się tylko ostatnią literą (zamiast A jest C). Na co jeszcze muszę zwrócić uwagę przy wyborze zegarów?

P.S: Nie mogę sprawdzić nr wgsz ze względu na niedziałające wyświetlacze ;/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości