vw golf IV 1.9 tdi 74kw Zapala się lampka ESP podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kapuera
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 15, 2014 11:01

vw golf IV 1.9 tdi 74kw Zapala się lampka ESP podczas jazdy

Post autor: kapuera » sob lut 15, 2014 11:10

Witam,
Mam pytanko podczas jazdy zapala się lampa od ESP. Jak wyłączę silnik to gaśnie po czym znów się zapala po jakimś czasie (nic się z samochodem nie dzieje). Sprawdzałem abs i są w porządku. Po podłączeniu komputera wyskoczył błąd EDC 15P 450E zawór db Umit Injector dla c.4 pow. granicy regulacji. Sprawdziłem wartości cylindrów i 1 i 4 miał coś koło -0,34 a 2 i 3 na plusie 0,5. Doradzono mi żebym dolał do zbiornika preparat który przeczyści wtryski i dalej jeździł samochodem. Tak się zastanawiam czy mam się przejmować to wyskakującą kontrolką i dalej w nią wnikać czy narazie sobie odpuścić póki nie jest to nic związane z silnikiem??
Byłem u kolejnego mechanika i powiedział że to wtryski i trzeba zmienić jakieś gumki na nich a jak będzie z nich lecieć to będzie musiał je oddać do regeneracji. Teraz już sam nie wiem co mam robić czy to rzeczywiście wina wtrysków że świeci się kontrolka czy chce mnie naciągnąć ka kase

z góry dzięki za odpowiedzi :)



aura1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: sob maja 23, 2009 14:25
Lokalizacja: Elbląg

vw golf IV 1.9 tdi 74kw Zapala się lampka ESP podczas jazdy

Post autor: aura1 » sob lut 15, 2014 16:18

Kolego moim zdanie chcę cie na kasę pociągnąć. U mnie w borze też się zapalała i była to wina czujnika skrętu bocznego czy jakoś tak, pod kierownica koło pedałów razem z czujnikiem od abs-u. Po wymianie zgasła.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

vw golf IV 1.9 tdi 74kw Zapala się lampka ESP podczas jazdy

Post autor: edzio » ndz lut 16, 2014 20:14

Wina czwartego pompowtrysku,wymień i po sprawie



kapuera
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 15, 2014 11:01

vw golf IV 1.9 tdi 74kw Zapala się lampka ESP podczas jazdy

Post autor: kapuera » pn lut 17, 2014 21:38

Znajomy doradził mi wymianę uszczelek na wtryskach plus wiązki. Tak chyba zrobię jak myślisz edzio ??



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

vw golf IV 1.9 tdi 74kw Zapala się lampka ESP podczas jazdy

Post autor: edzio » wt lut 18, 2014 19:59

możesz robić co zechcesz a i tak to nie pomoże,jedynie wymiana pompowtrysku tak jak mówię.



kapuera
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lut 15, 2014 11:01

vw golf IV 1.9 tdi 74kw Zapala się lampka ESP podczas jazdy

Post autor: kapuera » wt lut 18, 2014 22:25

nie rozumiem czemu mam wymieniać pompowtrysk jak on działa jest ok powyżej granicy ale wystarczy raczej go wyregulować



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

vw golf IV 1.9 tdi 74kw Zapala się lampka ESP podczas jazdy

Post autor: edzio » wt lut 18, 2014 23:34

i nie zrozumiesz , bo jesteś zwykłym użytkownikiem samochodu ,powiedziałem Ci co trzeba zrobić i jestem tego 100% pewny co mówię ,rób co chcesz .a jak juz wywalisz niepotrzebnie kasę i kiedyś (na końcu) wymienisz ten pompowtrysk to podziękujesz .
Wiesz co to granica? to jest coś czego nie powinno się przekraczać.I ten twój pompowtrysk to przekracza i komputer silnika nie ma mozliwości jej korekcji dlatego zgłasza błąd,a esp obcina moc.Zresztą żaden problem zrobić loga z bloku 23 i na tym czwartym pod obciążeniem ,czyli log dynamiczny będzie dochodzić korekcją do 127.Sprawdź.
A preparaty do czyszczenia to jak lejesz do zbiornika co ci ktoś doradził to tylko wykańczasz następne pompowtryski i cały układ paliwowy,bo on rozpuszcza wszystko począwszy od syfu w zbiorniku i filtrze i osadza się na najbardziej precyzyjnych elementach układu ,czyli pompowtryskach ,czyli lanie do zbiornika pogarsza sytuację.
Chcesz sobie oczyszczać to zasil układ paliwa bezpośrednio z bańki,omijając zbiornik wtedy może ci pompowtryski przeczyści,.A to pomaga jak zmarłemu kadzidło . :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości