GOLF 7 - Leaving/follow me home

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MlodyB7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 23:41
Lokalizacja: B7 Slonks

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: MlodyB7 » śr lut 05, 2014 16:47

Witam,

Chcialbym zapytac wlascicieli 7emek jak uruchamiaja opcje wyzej wymienione.
Mam aktywowana opcje przez kompa do 2 opcji ale dziala mi tylko leaving home, poprzez grugniecie dlugimi i otworzenie drzwi.
Opcje mam uruchomione w komputerze w radiu.Jest mozliwosc uruchomienia swiatel z zewnatrz np poprzez nacisniecie otwarcie drzwi z kluczyka ?
Dajcie znac.Dzieki


Sky is the Limit

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: Mavrick » śr lut 05, 2014 18:15

Nie wiem czy przypadkiem nie bedziesz musial aktywowac tej opcji przy pomocy VAGCOM-a.



Awatar użytkownika
MlodyB7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 23:41
Lokalizacja: B7 Slonks

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: MlodyB7 » śr lut 05, 2014 18:38

To juz mam ogarniete. Wczoraj to robilem tylko kwestia uruchomienia tego?jak to sie uruchamia w oryginalnych wersjach


Sky is the Limit

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: grg474 » śr lut 05, 2014 22:54

no tak ale masz 2 opcje uruchamiania z czujnik światła/włącznik/licznik lub też aktywacja manetką. Włączyłeś drugą opcję


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MlodyB7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 23:41
Lokalizacja: B7 Slonks

Re: GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: MlodyB7 » czw lut 06, 2014 11:37

grg474 pisze:no tak ale masz 2 opcje uruchamiania z czujnik światła/włącznik/licznik lub też aktywacja manetką. Włączyłeś drugą opcję

Dzieki za odp. To mowisz sa 2 opcje hmm...bo kolega ma opcje wlaczenia swiatel z kluczyka.Z tego co pameitam albo przytrzymuje otwieranie drzwi badz naciska 2 razy.Bo ta opcja leaving home to tak jak wspomnailes uzywam manetki,wychodze i swiatla sweica 30 sekund.A wlasnie opcja zapalania swiatel z kluczyka to juz bedzie inna kompletnie opcja ? Dzieki raz jeszcze za info.


Sky is the Limit

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: grg474 » czw lut 06, 2014 21:51

MlodyB7 pisze:A wlasnie opcja zapalania swiatel z kluczyka to juz bedzie inna kompletnie opcja ?
zapalanie świateł z kluczyka to włączenie świateł dziennych - wersja skandynawska lub USA - też to robi się przez kodowanie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MlodyB7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 23:41
Lokalizacja: B7 Slonks

Re: GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: MlodyB7 » czw lut 06, 2014 22:11

grg474 pisze:
MlodyB7 pisze:A wlasnie opcja zapalania swiatel z kluczyka to juz bedzie inna kompletnie opcja ?
zapalanie świateł z kluczyka to włączenie świateł dziennych - wersja skandynawska lub USA - też to robi się przez kodowanie
Czyli w tym momencie jest bez znaczenia czy mam wlacznik swiatel auto czy nie i to samo w przypadku czujnika zmierzchu? Skad taki kod szarpnac ?


Sky is the Limit

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: grg474 » czw lut 06, 2014 23:39

pytanie czym to robisz - poczytaj - znajdź w swoim kodowaniu i aktywuj "daytime rinning lights scandinavia lub usa " w zależności czy wybierzesz USA czy scandinavia masz albo tylko przód albo przód i tył. Wersja USA ma dodatkowo gaszenie tych świateł jak zaciągasz ręczny


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MlodyB7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 23:41
Lokalizacja: B7 Slonks

Re: GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: MlodyB7 » pn lut 10, 2014 18:19

grg474 pisze:pytanie czym to robisz - poczytaj - znajdź w swoim kodowaniu i aktywuj "daytime rinning lights scandinavia lub usa " w zależności czy wybierzesz USA czy scandinavia masz albo tylko przód albo przód i tył. Wersja USA ma dodatkowo gaszenie tych świateł jak zaciągasz ręczny

Grg kumpel ma VCDS.Ten link co zapodales to jest jak i ktory kod uaktywnic tyle ,ze nie jest sprecyzowane czy przy otwarciu samochodu z kluczyka wlacza sie swiatla?A to ta opcja ktorej szukam.Dzieki


Sky is the Limit

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: grg474 » pn lut 10, 2014 18:43

MlodyB7 pisze:tyle ,ze nie jest sprecyzowane czy przy otwarciu samochodu z kluczyka wlacza sie swiatla?
o masakra - czytać czytać - zacznijmy od tego ile bitowy masz sterownik - w sterowniku jak spojrzysz na instrukcje masz konkretnie napisane - Daytime Running Lights


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MlodyB7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 23:41
Lokalizacja: B7 Slonks

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: MlodyB7 » pn lut 10, 2014 22:23

NIewiem ilu bitowy bo to znajomy ogarnial.kwestia taka ze daytime running lights to chodzi o swiatla do jazdy dziennei ktore automatycznie po przekreceniu kluczyka wlacza swiatla DRL.a mi najbardziej zalezy na opcji z pilota zeby uruchomic swiatla przy otwieraniu.


Sky is the Limit

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: grg474 » pn lut 10, 2014 23:12

MlodyB7 pisze:a mi najbardziej zalezy na opcji z pilota zeby uruchomic swiatla przy otwieraniu.
czujnik światła masz?jak tak to jest wybór w kodowaniu żeby działało po czujniku światła, jak nie masz to można to ominąć i zrobić za każdym razem - z tym, ze dyskutujemy jak ślepy z głuchym. To nie Ty masz VCDS, gość co go ma powinien wiedzieć jaki typ masz sterownika ilobitowy bo masz wybór - coming-home active, coming-home via Lightsensor, asisstance driving lights Leving home active.
Wszystko to masz opisane w linku


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MlodyB7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 23:41
Lokalizacja: B7 Slonks

Re: GOLF 7 - Leaving/follow me home

Post autor: MlodyB7 » pn lut 10, 2014 23:57

grg474 pisze:
MlodyB7 pisze:a mi najbardziej zalezy na opcji z pilota zeby uruchomic swiatla przy otwieraniu.
czujnik światła masz?jak tak to jest wybór w kodowaniu żeby działało po czujniku światła, jak nie masz to można to ominąć i zrobić za każdym razem - z tym, ze dyskutujemy jak ślepy z głuchym. To nie Ty masz VCDS, gość co go ma powinien wiedzieć jaki typ masz sterownika ilobitowy bo masz wybór - coming-home active, coming-home via Lightsensor, asisstance driving lights Leving home active.
Wszystko to masz opisane w linku

hehe sorki za wiercenie dziory w brzuchu ;) w kazdym badz razie czujnik swiatla mam.Bo swiatla przygasaja same w srodku jak jest dzien, czy tunel.Czujnik zmierzchu na bank niemam ani trybu auto w swiatlach.Zapytam kumpla jaki ma sprzet i podam mu linka.Wtedy mam nadzeje ze to szarpniemy.Jestem blizej niz dalej w kazdym razie.Dzieki wielkie za pomoc.Duzp mi pomogles.


Sky is the Limit

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 54 gości