Przekaźnik nr 18 - czy jest cały czas załączony?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Przekaźnik nr 18 - czy jest cały czas załączony?

Post autor: kondjovi » sob lut 01, 2014 17:55

Tak jak w temacie, czy normalne jest że przekaźnik nr 18 na wyłączonym zapłonie jest cały czas włączony? Coś ciągnie mi 0.28 A i staram się zlokalizować co.



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Przekaźnik nr 18 - czy jest cały czas załączony?

Post autor: Witek.J » ndz lut 02, 2014 21:50

Ten przekaźnik jest załączony tylko po przekręceniu kluczyka w pozycję "on". Skąd przypuszczenia że to ten przekaźnik?



kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Przekaźnik nr 18 - czy jest cały czas załączony?

Post autor: kondjovi » ndz lut 02, 2014 23:43

No własnie sprawdziłem po kolei wszystkie bezpieczniki i nic, na żadnym nie ciągnie prądu (miałem miernik podłączony szeregowo na + przy aku i na klemie + i wyciągałem po kolei bezpieczniki, nic spadku poboru) Dopiero przestało ciągnąć jak go wyciągnąłem... po tym co czytam wyłącza on zasilanie podczas rozruchu, a gdy go wyciągnę i włożę z powrotem to słychać i czuć że się załącza elektromagnes w nim, czyli cały czas pracuje mimo wyłączonego zapłonu (według mnie gdy zapłon jest wyłączony to ten elektromagnes nie powinien działać). Stąd te przypuszczenia... Było by dobrze gdyby któryś z forumowiczów mógł sprawdzić czy u niego ten elektromagnes pracuje na wyłączonej stacyjce czy nie, bo nw czy podczas zakładania radia przez tatę nie pogmatwali instalacji, bo wtedy to zaczęło się dziać.



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Przekaźnik nr 18 - czy jest cały czas załączony?

Post autor: Witek.J » wt lut 04, 2014 21:14

Coś mi się wydaje że przy tym radiu leży pies pogrzebany. Przekaźnik ma być rozłączony przy wyłączonym kluczyku, możesz jeszcze spróbować podmienić ten przekaźnik ale jestem przekonany że jest sprawny tylko coś w instalacji jest namieszane że cały czas jest prąd na zaciskach sterujących przekaźnikiem.



kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Przekaźnik nr 18 - czy jest cały czas załączony?

Post autor: kondjovi » pt lut 07, 2014 15:17

no to lecę rozbierać deskę i szukać błędu w instalacji :) jak znajdę coś ciekawego to napiszę i najwyżej się dopytam co i jak ma być ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przekaźnik nr 18 - czy jest cały czas załączony?

Post autor: Paweł Marek » pt lut 07, 2014 19:52

kondjovi, objaw wskazuje że masz zwarcie pomiędzy kablem od stacyjki zasilającym przekaźnik 18 (zdaje się czarnożółty ale nie pamiętam) z kablem ze "stałym" plusem czyli może czerwonym - ale nie tylko. Może być problem w radio (na początek odepnij jego wtyki), lub gdziekolwiek gdzie coć było kombinowane z niefachowymi podłączeniami dokładanych sterowników alarmów itp.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kondjovi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt lis 22, 2013 21:22

Przekaźnik nr 18 - czy jest cały czas załączony?

Post autor: kondjovi » pt lut 07, 2014 20:53

rozłączyłem wszystko i nie ma żadnych mostków, śladów lutowania itp. przekaźnik rozłącza się po odpięciu białej wtyczki (lewa wiązka silnika według instrukcji).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości