Co to za element?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Co to za element?

Post autor: mati1342 » ndz lut 02, 2014 22:25

Tak jak w tytule, co to jest za element, idzie od niego rurka do srodka proszę o dokładna nazwe w celu kupna Obrazek



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Co to za element?

Post autor: muszkatobiasz » ndz lut 02, 2014 23:00

jeśli dobrze kojarzę to jest to gniazdo bezpiecznika topikowego do grzania świec żarowych! podnosisz ten plastik przezroczysty i w środku masz taką blaszkę przykręcany na dwie śrubki ! wymienia się sam bezpiecznik a nie całość chyba że się wytopi obudowa



mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Co to za element?

Post autor: mati1342 » pn lut 03, 2014 16:10

No właśnie mi się spaliła całkowicie, ani numerów, a także wygląd straciło wiec nie wiem co to jest



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Co to za element?

Post autor: muszkatobiasz » pn lut 03, 2014 19:49

http://allegro.pl/przekaznik-swiec-vw-g ... 65242.html" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz na allegro jest tam numer ale warto spytać na forum w dziale kupie na pewno ktoś ma na części lub podjechać na szrot. i sprawdź na krótko przewodem czy świece masz sprawne czy któraś nie robi zwarcia do masy!



mati1342
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: pt paź 07, 2011 20:04
Lokalizacja: Sieradz

Co to za element?

Post autor: mati1342 » pn lut 03, 2014 21:00

No dobra, już bardzo dziękuje, ale od niego nie idzie chyba wężyk do środka ? Pomiędzy tymi wężami wychodzącymi ze środka (2) jest trzeci taki mały i właśnie ten wężyk wchodzi do tego przekaźnika



Awatar użytkownika
gdalec_914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:38
Lokalizacja: Mrowiny

Co to za element? MK3

Post autor: gdalec_914 » śr lut 12, 2014 11:37

Panowie odgrzewam temat.
ściągłem tapicerke z tylnych drzwi gofra celem naprawienia łap el.szyb. Z lewej strony wyłonił mi sie tajemniczy, jak dla mnie, kabel. jak widać na zdjęciu wychodzi on z tej wiązki co kable do sterowania szybą. przy prawych drzwiach tego nie ma, sama wiązka sterująca. do czego on służy? Obrazek


zrób to DO IT

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Co to za element?

Post autor: muszkatobiasz » śr lut 12, 2014 19:37

możliwe że jest to wtyczka do głośnika a z drugiej strony jest odcięta! jeśli niema gdzie podpiąć i wszystko ok to się nie przejmuj!



Awatar użytkownika
gdalec_914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:38
Lokalizacja: Mrowiny

Co to za element?

Post autor: gdalec_914 » śr lut 12, 2014 20:09

Kolego dzięki za sugestie ale to sprawdziłem jako pierwsze. druga strona jest oryginalnie spleciona, nic nie jest odcięte. a końcówka faktycznie jest taka sama jak pod głośnik. nawet sie ucieszyłem że nie musiałbym ciągnąć kabli pod audio. ale podpiełem oryginalny głośnik który wymontowałem wcześniej z przodu i sie przeliczyłem. głośnik milczał. to nie to :otepienie: nie przejmuje sie, tylko zastanawiają mnie te kable :chytry:


zrób to DO IT

Awatar użytkownika
gdalec_914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:38
Lokalizacja: Mrowiny

Co to za element?

Post autor: gdalec_914 » śr lut 12, 2014 20:27

sprawdze jeszcze jutro omomierzem. może kable nie są aktywne i rzeczywiście jest głośnikowy. ta końcówka na to teoretycznie wskazuje. w takim razie zastanawia mnie skąd przewód tylko po stronie kierowcy :kac: zwłaszcza że po stronie kierowcy pod zaślepką od ''głośnika'' była pełna tapicerka, a od strony pasażera mimo braku przewodów okrągłe wycięcie na magnes pod audio :kac:


zrób to DO IT

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Co to za element?

Post autor: muszkatobiasz » śr lut 12, 2014 20:33

może masz przełożoną instalacje w drzwiach z golfa z głośnikami i kabel jest tylko w drzwiach i dochodzi tylko do kostki w słupku a dalej brak kabla!



Awatar użytkownika
gdalec_914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:38
Lokalizacja: Mrowiny

Co to za element?

Post autor: gdalec_914 » śr lut 12, 2014 20:42

jutro i tak będe demontował plastiki po tej stronie bo chce kable pociągnąć więc do wszystkiego dojde i dam znać. od strony pasażera plastiki zdemontowałem już dziś ale tam ani do kostki ani od kostki głośnikowych kabli brak. dzięki za pomysł. :pub:


zrób to DO IT

Awatar użytkownika
gdalec_914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:38
Lokalizacja: Mrowiny

Co to za element?

Post autor: gdalec_914 » pt lut 14, 2014 10:05

sprawdziłem omomierzem, nawet nie drgnął. a więc sprawa ma się w zasadzie tak jak kolego ''muszkatobiasz'' wspomniałeś. z tym że nawet nie do końca :? po rozebraniu kostki drzwi tylnych od str kierowcy okazało sie że dwa widoczne na zdjęciu kable (niebieski i żółty) biegną tylko do kostki. a w rzeczywistości tylko niebieski kabel wchodzi w kostke. drugi pewnie po drodze do kostki jest gdzieś polutowany z kablem innej barwy. czyli wiem tyle co wcześniej, wtyczka nie działa a jej funkcji nie znam. każdej opinii chętnie wysłucham, może ktoś głębiej grzebał w elektryce.. :kac:


zrób to DO IT

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Co to za element?

Post autor: muszkatobiasz » pt lut 14, 2014 21:50

czyli jak biegną tylko do kostki a z kostki nie wychodzą do słupka itd. to będzie to kabel od głośnika! masz instalacje z drzwi od wersji z wyposażeniem tylnych głośników!



Awatar użytkownika
gdalec_914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 13, 2012 15:38
Lokalizacja: Mrowiny

Co to za element?

Post autor: gdalec_914 » sob lut 15, 2014 10:22

skoro tak mówisz to tylko sie cieszyć, chociaz i tak puściłem nowe kable. dziwne że tylko w jednych drzwiach zamontowali tą instalacje. tak jak wspomniałem wcześniej, po obu stronach kable pozaplatane są ori czarną tasiemką, brak śladów majsterkowania. czyli drzwi prawe takiej instalacji nie posiadały. spotkałeś sie już z takim przypadkiem? albo ktoś z forumowiczów?


zrób to DO IT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości