Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zjawa90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 08, 2011 16:38

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: zjawa90 » sob gru 17, 2011 19:05

Witam Wszystkich. Jak w temacie. Podczas używania spryskiwaczy pali mi bezpieczniki od wycieraczek. Niedawno wymieniłem silniczek bo stary się spalił. Czekam na wasze opinie. PZdr
Ostatnio zmieniony sob gru 17, 2011 19:11 przez zjawa90, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie jeźdź szybciej,niż lata Twój Anioł Stróż

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: Qto » sob gru 17, 2011 19:09

spryskiwacz jest z przodu i z tyłu...bezpiecznik pali przy używaniu obydwu ?? Który bezpiecznik pali ?
Odłącz pompkę i zobacz czy też spali bezpiecznik.



zjawa90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 08, 2011 16:38

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: zjawa90 » sob gru 17, 2011 19:15

Bezpiecznik pali tylko podczas używania przedniego. Pompkę już odłączałem i bez niej jest ok.


Nie jeźdź szybciej,niż lata Twój Anioł Stróż

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: edzio » ndz gru 18, 2011 13:55

To chyba już wiesz co jest przyczyną,czy jeszcze nie?



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: RaV_ » sob lut 01, 2014 19:11

Żeby nie zaczynać nowego tematu, napisze tutaj ;)

Sytuacja u mnie dokładnie taka sama: podczas używania przednich spryskiwaczy pali mi bezpiecznik nr. 24. Wina leży po mojej stronie - podczas wlewania nowo otwartego płynu najprawdopodobniej ulało mi się na pompke. Wynik - spryskiwacz przedni pali bezpiecznik.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co w takiej sytuacji należałoby zrobić? ;) Czy wymiana pompki jest jedynym wyjściem no i jak ją odłączyć od kabli, aby wymienić?
Druga sprawa jest taka, że mam pełny zbiorniczek z płynem do spryskiwaczy :hmm: kiedy wyjmę pompke ten zapewne sie zmarnuje.. istnieje jakis sposób, żeby temu zapobiec?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: Mavrick » ndz lut 02, 2014 14:14

RaV_, zerknij na ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=475448" onclick="window.open(this.href);return false;



Adams5502
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 20, 2013 20:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: Adams5502 » ndz lut 02, 2014 15:52

Kolego pali bezpiecznik bo jest za duże obciążenie ,czyli albo silnik się zaciera są w nim tulejki z fosforobrązu i tak się starły że ich nie ma albo zobacz mechanizm ,może on się przyciera (przesmarować). :bigok:



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: RaV_ » ndz lut 02, 2014 17:43

Mavrick pisze:RaV_, zerknij na ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=475448" onclick="window.open(this.href);return false;
Poradziłem sobie sposobem 'na zassanie' wężykiem ;) jeden koniec wężyka do zbiornika, drugi do baniaka. Pomysł podsunął na PW użytkownik Aligator30 :pub: Myk ze zdejmowaniem zbiornika bardzo fajnie rozpisany (głowiłem sie wcześniej gdzie są te wkrętki, bo oprócz jednej śruby nic nie widziałem), więc również dzięki Maverick ;)
Adams5502 pisze:Kolego pali bezpiecznik bo jest za duże obciążenie ,czyli albo silnik się zaciera są w nim tulejki z fosforobrązu i tak się starły że ich nie ma albo zobacz mechanizm ,może on się przyciera (przesmarować). :bigok:
Dzisiaj po spuszczeniu płynu odłączyłem silniczek od zasilania (zdejmowalny wtyk). I co? Kolejny bezpiecznik poszedł :?
Adams5502, mechanizm raczej odpada, ponieważ niedługo wcześniej działał elegancko. Dopiero po uzupełnieniu płynu zaczał palić bezpieczniki. Musiało nieco płynu gdzieś sie dostać do elektryki.
Jakieś sugestie? ;)



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: tomcio06750 » ndz lut 02, 2014 18:00

kup drugi silniczek do spryskiwaczy i po sprawie nie wiele kosztuje a na pewno zaoszczędzisz sobie myślenia bo zapewne gdzieś płynu się dostało do niego i robi zwarcie możesz jeszcze go rozebrać i spróbować osuszyć jeśli jest mokry i sprawdzić go na krotko ale ja bym wolał kupić jakąś sprawną używkę



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: RaV_ » ndz lut 02, 2014 18:52

tomcio06750 pisze:kup drugi silniczek do spryskiwaczy i po sprawie nie wiele kosztuje a na pewno zaoszczędzisz sobie myślenia bo zapewne gdzieś płynu się dostało do niego i robi zwarcie możesz jeszcze go rozebrać i spróbować osuszyć jeśli jest mokry i sprawdzić go na krotko ale ja bym wolał kupić jakąś sprawną używkę
Z tym, że po odłączeniu silniczka problem nadal występuje ;) Czy to napewno silniczek?



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: tomcio06750 » ndz lut 02, 2014 21:32

tak wiec wychodzi na to że gdzieś na przewodzie masz zwarcie bądź w kostce bo nic innego raczej nie pozostaje...



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: RaV_ » ndz lut 02, 2014 22:31

tomcio06750 pisze:tak wiec wychodzi na to że gdzieś na przewodzie masz zwarcie bądź w kostce bo nic innego raczej nie pozostaje...
I jak poradzić sobie samemu z tą zagwozdką? :food:



dam18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn cze 11, 2012 09:26

Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: dam18 » pn lut 03, 2014 04:01

Ja powiem tak;kiedys w seicento ciotki mielismy taki problem ze notorycznie palilo bezpiecznik od wycieraczek. Przyczyna okazala sie bardzo prosta. Wystarczylo rozebrac mechanizm wycieraczek,ciega i ramiona. Wszystko bylo tak zaatakowane ruda ze nie szlo ruszyc reka. Po wyczyszczeniu i zlozeniu wszystko dzialalo jak nalezy. Zawsze warto zaczac od najlatwiejszych rzeczy.



RaV_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr sie 24, 2011 17:45

Re: Pali bezpieczniki od wycieraczek. Jaka przyczyna?

Post autor: RaV_ » śr lut 05, 2014 15:38

dam18 pisze:Ja powiem tak;kiedys w seicento ciotki mielismy taki problem ze notorycznie palilo bezpiecznik od wycieraczek. Przyczyna okazala sie bardzo prosta. Wystarczylo rozebrac mechanizm wycieraczek,ciega i ramiona. Wszystko bylo tak zaatakowane ruda ze nie szlo ruszyc reka. Po wyczyszczeniu i zlozeniu wszystko dzialalo jak nalezy. Zawsze warto zaczac od najlatwiejszych rzeczy.
dam18, cenna uwaga jednak wycieraczki chodzą mi bez zarzutu ;) cały mechanizm rozbierałem około rok temu, wszystko było czyszczone i smarowane.
Więc w moim przypadku bez elektryka się raczej nie obędzie? Jest możliwe żeby zwarcie poszło po kablu od silniczka gdzieś dalej jeśli płyn ulał się w okolice silniczka?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości