MKII kostka stacyjki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jettamk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 21:57

MKII kostka stacyjki

Post autor: jettamk2 » ndz lut 02, 2014 17:24

witam czy posiada ktoś manual do łatwej wymiany kostki stacyjki?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

MKII kostka stacyjki

Post autor: marcinek84 » ndz lut 02, 2014 19:23



Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

MKII kostka stacyjki

Post autor: spirit77 » pn lut 03, 2014 01:01

Zdejmujesz osłonę klaksonu z kiery, potrzebna jest nasadka 24 z przedłużką do odkręcenia nakrętki którą jest zablokowana kiera na kolumnie. Zdejmujesz kierownicę z kolumny, następnie demontujesz osłonę stacyjki. Obie połówki są skręcone śrubami, następnie po zdemontowaniu dolnej części osłony stacyjki możesz spokojnie przystąpić do demontażu manetek. Manetki są przykręcone trzema śrubami do stacyjki, po odkręceniu ich odpinasz wtyczki od manetek i możesz manetki już zdjąć. Bierzesz następnie klucz płaski o rozmiarze 27 i ściągacz, klucz zakładasz pod kryzę przejściówki wieloklinu i zakładasz ściągacz. Bez użycia klucza nie uda ci się bezproblemowo zdjąć wieloklinu za pomocą ściągacza, po zdjęciu wieloklinu i sprężyny można zdjąć stacyjkę. Wkładasz klucz do stacyjki i przekręcasz do pozycji rozrusznika czyli do końca, stacyjka powinna zejść bez problemu z kolumny. Po zdjęciu stacyjki masz dostęp do kostki stacyjki, jest ona przykręcona śrubką. Po wymianie kostki stacyjki składasz wszystko wszystko w odwrotnej kolejności, przy czym sprężynę i przejściówkę zakładasz na kolumnę przy pomocy podkładki i nakrętki którą przykręcona jest kierownica. Mam nadzieję że w miarę prosto wytłumaczyłem.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

jettamk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 21:57

MKII kostka stacyjki

Post autor: jettamk2 » sob lut 08, 2014 16:07

tak, mam prostszy sposób wydłubać starą kosstkę płaskim śrubokrętem i włożyć nową tylko trzeba odciąć w nowej miejsce na śrubke



Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

MKII kostka stacyjki

Post autor: Crayzol » sob lut 08, 2014 21:47

JEszcze prostrzym sposobem jest wyciągnięcie wkładu kolumny kierowniczej, trwa to 5 min tak samo jak i montaż, a dostęp do kostki stacyjki jest idealny :pub: Odkręca się imbus pod stacyjką i odkręca się śrubę od krzyżaka i po sprawie :)


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości