Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateusz33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 03, 2009 10:02
Lokalizacja: WWA

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: mateusz33 » sob maja 04, 2013 01:36

Witam,mam problem z rozrusznikiem,a wiec sprawa wygląda tak ze od czasu do czasu rozrusznik nie chce przekręcić silnika,tak jak by aku siadł, przekręci pół obrotu silnika.kontrolki przygasają i jest reset licznika,lecz po odczekaniu paru min rozrusznik działa normalnie, nic nie przygasa ani nie resetuje sie,
Co może byc nie tak? silnik 1.6 AEE



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: artur_n » sob maja 04, 2013 10:16

Miałem podobny przypadek u siebie i winowajcą był akumulator.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: dawidk92 » sob maja 04, 2013 12:09

Tata miał to samo w astrze i tak jak wyżej kolega napisał - akumulator do wymiany.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: Qto » sob maja 04, 2013 13:50

Odkręć, wyczyść i porządnie dokręć: klemy, połączenia kabli przy rozruszniku i alternatorze oraz kabli masowych. Jak nie pomoże to tak jak przedmówcy piszą - aku



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: agrala » sob maja 04, 2013 17:21

Moze byc tez rozrusznik ale najlepiej podlazyc drugi akumulator to sie okaze.



mateusz33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob paź 03, 2009 10:02
Lokalizacja: WWA

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: mateusz33 » ndz maja 05, 2013 12:58

Trochę dziwnie się wydaje że aku,wczoraj cały dziej jeździłem i chyba z 50 razy samochód odpalałem i było dobrze, Samochód specjalnie na noc zostawiłem na dworze rano podchodzę i tez normalnie odpalił,przełożyłem aku do fiata 125 który stoi od ponad tygodnia niezapalany i bez żadnego jęknięcia obracał silnikiem czyli wydaje się ze aku jest doby,niby u nas chodzi odkąd ściągnęliśmy golfa z niemiec czyli już 6 lat a tam nie wiem ile chodził,ale parametry nadal trzyma,



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: BolekLodz » ndz maja 05, 2013 13:19

Moim zdaniem wina leży raczej po stronie rozrusznika. Może elektromagnes, może szczotki, a może łożyska, a może tylko komutator do wyczyszczenia.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Gridironer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 10, 2012 21:43

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: Gridironer » ndz sty 26, 2014 19:52

Witam, podłącze się pod temat ponieważ mam podobny problem ;/. Słabo zaczął mi kręcić rozrusznik jak przyszły obecne mrozy więc postanowiłem na początek go wyczyścić i nasmarować wszystko co można. Dzięki temu rozrusznik zaczął trochę lepiej kręcić ale tylko na kilka dni. Wczoraj jak chciałem odpalić samochód rozrusznik przekręcił z obrót może dwa i się zatrzymał i wyzerowały mi się zegary. Uznałem, że to pewnie akumulator i postanowiłem odpalić z kabli. Podpiąłem się więc do swojego ojca golfa III i odpaliłem. Wszystko byłoby ok, lecz zastanawia mnie to, że między podpięciem kabli a próbą odpalenia samochodu minęło ok 30 sekund i samochód odpalił od razu bez żadnych problemów. Kolejnego dnia znowu nie mogłem odpalić więc postanowiłem sprawdzić akumulator na samochodzie ojca. Zamieniłem akumulatory i samochód ojca odpalił lepiej niż na własnym akumulatorze bez problemu. Mój samochód też zapalił na innym aku. Moje pytanie brzmi czym to może być spowodowane??? Postanowiłem zostawić ojca aku u mnie na noc i jutro sprawdzić jak odpali. Dodam, że ja mam golfa iv 1,9 tdi ojciec golfa III 1,9 D. Akumulator ma ok 1 roku ale w zeszłym roku też były takie problemy nawet na zupełnie nowym aku;/ Bardzo proszę o pomoc i jakieś porady.



be-ja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw gru 06, 2007 19:25
Lokalizacja: WARSZAWA

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: be-ja » pn sty 27, 2014 05:29

Posprawdzaj masy na silniku i minus od aku na podłużnicy, oraz obciążenie bat podczas rannego rozruchu wtedy może się okazać że z rozrusznikiem jest problem.
Pytanie do Kol post wyżej, a mianowicie czy wymieniłeś tulejki w rozruszniku? jeżeli są już wyrobione to samo czyszczenie i smarowanie na dłuższą metę nie pomoże. Przy okazji sugeruję sprawdzić włącznik elektromagnetyczny.

Pzd be-ja



Awatar użytkownika
miko85
ONLY VW 3 GTI
ONLY VW 3 GTI
Posty: 1028
Rejestracja: pn paź 31, 2011 17:02
Lokalizacja: WLKP,MIĘDZYCHÓD
Auto: VW GOLF IV
Silnik: AQN

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: miko85 » pn sty 27, 2014 10:14

u mnie winowajcą okazały sie klemy i korkowiec po wymianie pali bez problemu korkowiec sie zawieszał silnik 2.0 2e


Obrazek
było MEIN STORY OD ABU DO VW III GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=459758
JEST AUDI A6 QUATTRO
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=589929
KTO BIEDNEMU ZABRONI ŻYĆ BOGATO

Gridironer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 10, 2012 21:43

Rozrusznik słabo kreci i reset licznikow

Post autor: Gridironer » wt sty 28, 2014 10:48

be-ja jeszcze nic nie wymieniałem. Dziś jadę do kolesia od rozruszników i ma mi sprawdzić go całego i powymieniać co trzeba. Za kilka dni dam znać co było nie tak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości