Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sirJooZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 19:29
Lokalizacja: Łódź

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: sirJooZ » czw sty 23, 2014 20:56

Witam. Aktualnie posiadam trzy budy zegarów, z których chciałbym stworzyć jedne. Jednak z racji dość sporych różnic w rozłożeniu ścieżek i mnogości różnych wersji części chciałbym się zapytać, czy jest to w ogóle możliwe, gdyż błądzę niczym dziecko we mgle.

Aktualnie w golfie posiadam oryginalne standardowe zegary 1.6:
Obrazek

Z nich chciałbym zostawić prędkościomierz z licznikiem przebiegu, aby zachować oryginalne wartości. (to powinno być wykonalne)

Drugie zegary które posiadam to jakaś wersja amerykańska:
Obrazek
Obrazek

Te miały iść od razu do auta, jednak mają rozlany zegarek i wydaje mi się, że brakuje wtyczki w prędkościomierzu i ucięta jest ścieżka nad obrotomierzem. (Wskazówkę udało mi się złamać dzisiaj) Dlatego z tych zegarów chciałbym wziąć obrotomierz ze wskaźnikami i shift-lighta.

No i 3 są zegary z MFA:
Obrazek
Obrazek

Z tych bym chciał oczywiście MFA, które by pasowało zamiast rozlanego zegarka.

Jednak choć cały czas słyszałem o modułowości zegarów mkII, to mając je przed sobą widać dość spore różnice w rozłożeniu ścieżek, wtyczek i otworów montażowych. Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy da się coś w tej sprawie stworzyć waszym zdaniem i z jakiej podstawy budy i ścieżek, najlepiej wyjść.


Golf mk4 1.4 był
Golf mk2 1.6 jest

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: marcinek84 » pt sty 24, 2014 03:43

w tym przypadku raczej nie uda się taka przekladka. licznik z mfa ma płytkę pod obrotomierzem aż do wyświetlacza przez co nie włożysz samego mfa zamiast zegarka w liczniku us. jest wersja licznika takiego jak ten us z mfa napewno pod wąskie manetki i przełącznik mfa 1 i 2 jest w prawym górnym rogu licznika. użytkownik Hubi14 ma taki na 2 wtyczki i ma robić przejsciowke bo ma nową instalację na 1 wtyczkę.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: Karmel » sob sty 25, 2014 01:01

Proponuję Ci tylko przełożyć prędkościomierz z Twojego licznika do licznika z MFA. podejdzie bez żadnych przeróbek.
następie podciągnąć do białej wtyczki dodatkową instalacje wymaganą do MFA i zamontować manetkę, tudzież czujniki.
Dodatkowo gdybyś chciał się pokusić o zmianę podświetlenia na inny kolor np niebieski spowoduje że pomarańczowe znaczniki przy 45, 50, 80, 120 km/h oraz przy obrotomierzu 6-7 tys. i rezerwie będą piżdżące.
Co do shift light i tak potrzebny jest zewnętrzny moduł bądź ori skrzynia, bo to co widzisz na tym liczniku to tylko dioda.

PS. Dlaczego demontaż licznika zaczynasz od przedniej szybki? ta szyba zostaje nie rozkleja się jej, a mianowicie kolejno się wypina moduły z tyłu.
PS2. może wyświetlacz nie jest wylany a jest zrobiony negatyw?


Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: marcinek84 » sob sty 25, 2014 12:41

Karmel, prędkościomierz z licznika bez MFA nie będzie pasował ponieważ ten z MFA ma specjalny pierścień dla czujnika Halla. I taka kombinacja spowoduje że nic nie pokaże MFA.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: Karmel » sob sty 25, 2014 17:03

Hm być może masz racje, co do tego to nie sprawdzałem dokładnie, ale ten pierścień ma każdy prędkościomierz, tyle że gdy nie ma MFA miejsce dla czujnika halla jest zaślepione. Robiłem taką przekładkę u siebie i działa, może miałem farta bo nie sprawdzałem tego z innymi tarczami które miałem pod ręką bo z góry założyłem że są właśnie zamienne, i tak też było. Jedynie co nie grało to od razu po swapie odzywał się brzęczek oleju, okazało sie że dawca miał wkładkę w liczniku na inne ciśnienia oleju. wystarczyło że przełożyłem wkładkę z mojego.
zapinam archiwalne fotki, pozdróvwka.


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
sirJooZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 19:29
Lokalizacja: Łódź

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: sirJooZ » ndz sty 26, 2014 23:49

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Przysiadłem dzisiaj nad tym trochę i okazuje się, ze pod względem samego upchnięcia tego bałaganu do jednej obudowy to jest to jak najbardziej wykonalne:
Obrazek
Jednak, żeby nie było tak kolorowo to praktycznie nic do siebie nie pasuje od razu, gdyż inżynierowie VW zastawili nawet pułapkę w postaci różnych rozstawów śrubek tarczy obrotomierza ale jest to do obejścia:
Obrazek

Najpoważniejszym problemem jest jednak podpięcie tego wszystkiego. Ani jedna ani druga folia nie podpasuje, trzeba by było coś wyrzeźbić.

I tak wejście na czujnik Halla w prędkościomierzu bez MFA jest po prostu zaślepione, zastanawia mnie tylko czy dla MFA to jest jakaś różnica jeśli zmieni mu się prędkościomierz z wyskalowanego do 220 km/h na taki wyskalowany do 200 km/h? Zakładając że index prędkości jest taki sam.

Karmel: Nie zdejmowałem najpierw szybek, są dalej na miejscu.
marcinek84:Jest aktualnie taki licznik na allegro. http://allegro.pl/licznik-golf-ii-gti-u ... 40629.html" onclick="window.open(this.href);return false; Zastanawiam się nad nim, bo problem podłączeń w mojej rzeźbie może okazać się nie do przejścia. Nie wiem tylko czy manetka którą posiadam jest wąska czy szeroka, choć zakładam, że szeroka i nie podpasuje, bo szczerze mówiąc widziałem tylko takie:
Obrazek
I o co tak właściwie chodzi z tymi cyferkami 0 1 2 0? Bo rozumiem, że 1 i 2 może być do sterowania tripem 1 bądź 2, ale dwa resety? Mało logiczne.

Pozdrawiam


Golf mk4 1.4 był
Golf mk2 1.6 jest

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: marcinek84 » pn sty 27, 2014 10:43

ta manetka jest szeroka pod nową instalację, jest identyczna pod starą instalację w której jest aż 3 rodzaje manetek MFA ( wąskie z jednym przyciskiem pokrętło w liczniku, wąskie z przełącznikiem 0120 i szerokie identyczne jak te na zdjęciu). W manetce masz 2 resety jak przesuniesz w lewo na 0 i przytrzymasz to kasujesz dane z mfa 1 analogiczne w prawo. ja montowałem obrotomierz i ekonomizer do licznika z zegarkiem i wyglądało to średnio z tyłu bo musiałem poprowadzić przewody.
Ten licznik z linku to wersja najstarsza pod manetkę tylko z jednym przyciskiem o takim http://allegro.pl/manetka-mfa-golf-ii-j ... 04725.html" onclick="window.open(this.href);return false; jak się przyjrzysz tam gdzie przechodzi oś kierownicy jest inaczej niż manetka co wstawiłeś zdjęcie.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sirJooZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 19:29
Lokalizacja: Łódź

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: sirJooZ » pn sty 27, 2014 12:55

Dzięki. Teraz już będę się w tym lepiej orientował. Co by nie mówić człowiek ma trochę gratów do ogarnięcia na początku zabawy z mkII. Przewodów raczej nie ciągnąłeś całej siatki od zera jak podejrzewam? Tylko jako dopasowanie istniejącej folii? Ja właśnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Czy nie będzie mocno problematyczne i awaryjne. Bo trochę zabawy z tym będzie.


Golf mk4 1.4 był
Golf mk2 1.6 jest

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: marcinek84 » pn sty 27, 2014 13:07

Bardziej estetycznie i bezproblemowo jest założenie licznika bez przeróbek u mnie wyglądało to tak Obrazek
paliwo i temperatura było zrobione tak że małymi śrubkami mocowane przewody w oryginalnych miejscach. Do zegarka musiałem lutować i tu trzeba uważać bo szybko folia się grzeje i odpada ścieżka miedziana.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sirJooZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 19:29
Lokalizacja: Łódź

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: sirJooZ » pn sty 27, 2014 13:59

Dzięki z zdjęcie. Właśnie tak kombinuję i jestem prawie pewien że wystarczy mi pociągnąć przewody do temperatury wody i paliwa, poza tym wyprowadzić ewentualnie jeszcze te dwa kabelki od shift lighta (chociaż i tak nie mam ich gdzie podłączyć chwilowo, ale to projekt na później) i wszystko powinno działać na tej folii od MFA, rzeźba straszna, ale z drugiej strony nikt tam nie będzie zaglądał.


Golf mk4 1.4 był
Golf mk2 1.6 jest

Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: spirit77 » pn sty 27, 2014 23:35

sirJooZ ten licznik z aukcji nie dość że jest najstarszego typu, to jeszcze ma czujnik podciśnienia pod ekonomizer i MFA. Ten licznik nr.3 co posiadasz jest z Scirocco MK II z końcowych lat produkcji, łatwo poznać po czujniku podciśnienia do MFA. Tu masz link do aukcji licznika US z ekonomizerem i MFA już nowszego typu, nie ma w nim przełącznika między pamięciami. Ale ma chyba niewłaściwy czujnik podciśnienia ?, widać puste mocowania pod taki czujnik co w tym liczniku z linka co wrzuciłeś.

http://tablica.pl/oferta/licznik-golf-m ... 942ac9c68b" onclick="window.open(this.href);return false;


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
sirJooZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 19:29
Lokalizacja: Łódź

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: sirJooZ » śr mar 05, 2014 17:12

Temat nie umarł i dalej walczę. Dlatego mam kolejny zestaw pytań za 100pkt.

Czy da się przeprogramować mfa z mkII z mil i stopni Fahrenheita na kilometry i stopnie Celsjusza?
Czy przetworniki ciśnienia na sygnał 191 907 346 H (plastikowy) i 191 907 346 C (metalowy) dają taki sam sygnał?
I o co chodzi z kolorami czujników Halla? Sygnał w zależności od prędkościomierza?


Golf mk4 1.4 był
Golf mk2 1.6 jest

Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: spirit77 » śr mar 05, 2014 17:48

Kolor czujnika Halla bez różnicy, mam kilka liczników z MFA VDO i Motometer. Są w nich czujniki koloru czarnego i żółtego, obstawiam że to zależy od rocznika lub dostawcy podzespołów. Kiedyś obiło mi się o oczy że ktoś brał graty z licznika EU do US i zegar sam się przestawił z 24H na 12H, może z temp też tak będzie w drugą stronę ?.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
sirJooZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 19:29
Lokalizacja: Łódź

Przebudowa zegarów (MFA, shift, 2 kostki)

Post autor: sirJooZ » śr mar 05, 2014 18:14

Dobrze wiedzieć z tymi czujnikami Halla, dzięki. Chciałem zachować swój prędkościomierz a tam nie mam i będę musiał dołożyć jakiś a mam właśnie dwa (żółty i czarny). A sprawa ma się tak, że z rozpędu kupiłem kolejne zegary, które miały spełnić wszystkie moje zachcianki, ale w roztargnieniu i ekscytacji nie wpadłem na to, że w US mfa będzie wyskalowane w m, mpg i F. Płytek scalonych oczywiście tak łatwo nie zamienię bo w jednym przetwornik ciśnienia był metalowy a w drugich plastikowy przez co mają wejścia w trochę innych miejscach.


Golf mk4 1.4 był
Golf mk2 1.6 jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości