Wyciaraczki nie działają po mroźnej nocy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wyciaraczki nie działają po mroźnej nocy

Post autor: Skrzak » sob sty 25, 2014 14:59

Witam. Po -20 st C w nocy, rano odpalam auto, jadę kawałek i psikam na szyby a tu wycieraczki nie chodzą, tzn przesuwają sie po prę milimetrów na minutę ale generalnie stanęły pionowo. Przekaźnik to czy silniczek? Czy po porządnym rozgrzaniu auta wróci do normy czy jednak mechanizm silniczka do przeczyszczenia/przekaźnik do wymiany? Wyczyściłem szybę ręcznie, przejechałem z 15 km i wycieraczki wróciły na dół a jak spróbowałem je znów uruchomic to powtórka z rozrywki. Acha i wycieraczki na pewno nie były przyklejone do szyby bo najpierw szybe wyczyściłem.



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Wyciaraczki nie działają po mroźnej nocy

Post autor: krissMK4 » sob sty 25, 2014 15:26

W mechanizmie masz takie tulejki i one potrafią się zapiekać blokować trzeba rozebrać przesmarować i będzie działać :)


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wyciaraczki nie działają po mroźnej nocy

Post autor: Qto » sob sty 25, 2014 15:41

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55632" onclick="window.open(this.href);return false; - poczytaj



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wyciaraczki nie działają po mroźnej nocy

Post autor: Skrzak » sob sty 25, 2014 17:28

krissMK4, Qto: dzięki za odpowiedzi. Poczytałem te wątki i napsikałem wd40 ile wlezie i doraźnie pomogło, wycieraczki ruszyły ale jak słucham jak chodzą to zagłuszają silnik ;), przynajmniej wiem, że silniczek mi się nie spali. Jak mróz zelży to i tak będę musiał rozebrać i zakonserwować. W każdym razie nie jest to problem z elektryką.



Awatar użytkownika
tatas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 11:02
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Wyciaraczki nie działają po mroźnej nocy

Post autor: tatas » sob sty 25, 2014 17:31

miałem to samo raz działały raz nie trzeba cały mechanizm rozebrać , drobnym papierkiem te oski wyczyścić i smar grafitowy



polowirus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 17, 2011 23:41

Wyciaraczki nie działają po mroźnej nocy

Post autor: polowirus » sob sty 25, 2014 19:59

Przerabiałem to ubiegłej zimy, doraźnie pomagał WD40. I jakoś później chodziło. W lato rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem i śmigały. Niestety po ostatnich mrozach problem powrócił :rozpacz: więc kupiłem nowy mechanizm i mam nadzieję, że zapomnę o problemie na jakiś czas :-)



Awatar użytkownika
xREDZIx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:06
Lokalizacja: Mława; obecnie Gdansk

Wyciaraczki nie działają po mroźnej nocy

Post autor: xREDZIx » ndz sty 26, 2014 21:36

" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz taki krótki film co zrobic aby było lepiej ja miałem to samo i niestety rdza sie wdała i trzeba było własnie tak rozbierać w 31 sec widać co trzeba wyjąć i wyczyścić jeżeli silniczek działa to reszta filmu zbędna . Bez imadła bedzie ciężko mi się zeszło ok 3 h na wyczyszczenie .Pozdro
Ps. ostrożnie przy demontowaniu listwy przy szybie bo potrafi pęknąć a przed składaniem dokładnie ja wyczyść i przeleć silikonem w sprayu lub czyms na podobe . tu jeszcze dokładny film demontażu " onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości