podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(

Post autor: Yoo! » pn cze 11, 2012 18:35

....również przymierzam się do montażu gniazda w bagażniku, lecz nie mam żadnej z powyższych opcji, więc moje pytanie czy mogę podłączyć się pod kable idące do zapalniczki przy kokpicie ?? ponieważ mam teraz idealny dostęp do niej, a po drugie jakie kable (grubość) najlepiej dać do zapalniczki w bagolu i gdzie (w którym miejscu) dać bezpiecznik i jaki ??



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: Noxi » czw cze 14, 2012 13:08

Wygląda na to, że się nei dowiemy. Ja jako, że nie mam nawet w skrzynce bezpieczników tego od Gniazdką przyczepy - numer 35 jestem chyba zmuszony puścić nowy kabel od akumulatora. Troche mi się to nie podoba, bo w razie jakiegoś zwarcia itp akumulator na wyłączonej stacyjce niestety padnie. Tak czy inaczej tak będę musiał zrobić i umieścić na tych kablach bezpiecznik 30A, tak jak oryginalnie siedział w tym własnie gnieździe numer 35. Może dać odrobinę mniejszy, to się okaże.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: Qto » pt cze 15, 2012 08:21

Noxi pisze:jestem chyba zmuszony puścić nowy kabel od akumulatora. Troche mi się to nie podoba, bo w razie jakiegoś zwarcia itp akumulator na wyłączonej stacyjce niestety padnie
a co to rozwiązanie zmienia w stosunku do oryginału ?? Oryginalnie na gnieździe też jest zasilanie na wyłączonej stacyjce...



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(

Post autor: Yoo! » pt cze 15, 2012 16:56

Qto, a ja mam takie pytanko, bo przy wtyczce do zapalniczki, (tej przy kokpicie) mam chyba fabrycznie (bo identyczną taśmą zaklejony) dwa przewody, jeden idzie do wtyczki zapalniczki, a drugi jest zaklejony obok, nie miałem jeszcze okazji tego rozebrać, ale jeśli się okaże, że jest to tak jakby drugi przewód z zapalniczki to chyba mogę pociągnąć z niego do bagola ??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: Qto » pt cze 15, 2012 18:59

Yoo!, u mnie też mam takie coś ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy żeby to rozwinąć i zobaczyć...także rozwiń taśmę i zobacz kolory kabli...jeżeli faktycznie będą takie jak przy wtyczce do zapalniczki, to możesz pociągnąć je do bagaja. Tylko pamiętaj, że zapalara z przodu zabezpieczonea jest słabszym bezpiecznikiem i idą do niej cieńsze kable niż na tył...także żeby nie przyszło Ci do głowy wkładanie większego bezpiecznika. Kabelki jakie będziesz dawał powinny mieć (minimalny) przekrój 1,5mm^2 - do bagaja w oryginale idą 2,5mm^2. Gdybyś chciał dać większy bezpiecznik, to powinieneś wymienić kabelki od gniazda z przodu do bezpieczników...na grubsze, czyli np 2,5mm^2.



Awatar użytkownika
Yoo!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:13
Lokalizacja: Chorzóvw

Re: podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(

Post autor: Yoo! » ndz cze 17, 2012 16:19

Qto pisze:Yoo!, u mnie też mam takie coś ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy żeby to rozwinąć i zobaczyć...także rozwiń taśmę i zobacz kolory kabli...jeżeli faktycznie będą takie jak przy wtyczce do zapalniczki, to możesz pociągnąć je do bagaja. Tylko pamiętaj, że zapalara z przodu zabezpieczonea jest słabszym bezpiecznikiem i idą do niej cieńsze kable niż na tył...także żeby nie przyszło Ci do głowy wkładanie większego bezpiecznika. Kabelki jakie będziesz dawał powinny mieć (minimalny) przekrój 1,5mm^2 - do bagaja w oryginale idą 2,5mm^2. Gdybyś chciał dać większy bezpiecznik, to powinieneś wymienić kabelki od gniazda z przodu do bezpieczników...na grubsze, czyli np 2,5mm^2.


rozciołem to i okazało się, że jest tam z 10 szaro-białych kabli, niewiem na cholere, niech mnie ktoś oświeci



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: piotrb79 » czw paź 11, 2012 11:50

Odgrzeje trochę kotleta. Znalazłem u siebie w Golf IV kombi jakieś dwie wtyczki ale w schowku po stronie kierowcy w bagażniku, czy ktoś się orientuje czy to może być od zapalniczki czy coś innego?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: majster heniek » czw paź 11, 2012 17:51

piotrb79, podłączenie gniazda zapalniczki i dodatkowej bocznej lampki


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: piotrb79 » czw paź 11, 2012 17:53

majster heniek, dzięki za odpowiedź. Przyda się gniazdo w bagażniku.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: majster heniek » czw paź 11, 2012 18:15

piotrb79 pisze:majster heniek, dzięki za odpowiedź. Przyda się gniazdo w bagażniku.
masz tu fotki jak to zrobiłem - już gotowe
Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: piotrb79 » ndz paź 14, 2012 21:52

majster heniek, lepiej kupić takie gniazdo do bagażnika http://allegro.pl/gniazdo-zapalniczki-v ... 70991.html" onclick="window.open(this.href);return false;, czy takie z marketu też się nada.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: Qto » ndz paź 14, 2012 22:21

takie z marketu to megakicz...ale i to z aukcji średnio się nada do bagaja, musi być jakaś podkładka dzięki której gniazdo będzie się trzymało w materiałowym boczku



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(bora

Post autor: majster heniek » pn paź 15, 2012 18:48

piotrb79 pisze:majster heniek, lepiej kupić takie gniazdo do bagażnika http://allegro.pl/gniazdo-zapalniczki-v" onclick="window.open(this.href);return false; ... 70991.html,
takie gniazdo mam założone , bez dodatkowej podkładki , boczek jest na tyle gruby w variancie że wytrzyma


Obrazek

kosaglock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 21, 2013 19:36

Re: podłaczenie dodatkowego gniazda zapalniczki w bagazniku(

Post autor: kosaglock » śr sty 22, 2014 21:59

Witam! Sorry, że odgrzewam temat. jak się dostać do przewodów? Chodzi mi dokładnie o to czy potrzeba demontować boczek tapicerki aby dostać się do kabli a jeśli tak to w jaki sposób zdemontować plastiki. Jestem laikiem w tym temacie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości