Wyłączające się radio

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

artur908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 13, 2013 21:47

Wyłączające się radio

Post autor: artur908 » sob sty 18, 2014 18:58

Mam taki problem od czasu zmienienia radia z seryjnego na nowe Soniaka przy podgłoszeniu ponad 16 wyłącza się gdy odpalę mogę podgłosić trochę więcej patrzyłem ładowanie i jest ok ponad 14V patrzyłem na 3 akumulatorach i jest to samo mój był stary wymieniłem go i jest dalej to samo myślałem że to od wzmacniacza odpiąłem go i radio wyłączało się około 23/24volume przygasają mi przy tym wszystkie tylne światła i te co są w kabinie myślałem że to zwarcie ale nie widać zbytnio przy radiowych kablach żeby było coś nie tak i już sam nie wiem miał może ktoś taki problem i czy załatwiło by sprawę jak bym dał nowe (grubsze) kable do radia + i - co do radia to nie może być rozwalone bo na dwóch nowych jest to samo
Ostatnio zmieniony ndz sty 19, 2014 12:59 przez artur908, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

radio

Post autor: Qto » sob sty 18, 2014 19:11

artur908 pisze:radio
3. pkt regulaminu - edytuj i popraw

problemem jest spadek napięcia... ale skoro przygasają światła to nie tylko na zasilaniu radia jest spadek, poczyść klemy, kabel przy alternatorze, masy itd.



Awatar użytkownika
zawa44
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn paź 10, 2011 15:51

radio

Post autor: zawa44 » ndz sty 19, 2014 03:26

a nie ma może na kablu zasilającym takiej małej czarnej kostki z transformatorem? jeśli tak to out bo to dławik. jeśli nie to amperomierz w szereg na napięciu i podać najwyższy odczyt (przed wyłączeniem się radia bo dalej to pewnie spadnie)


kupię do MK2:
zderzak wąski z chromami w stanie dowolnym (może być z rozbitka ) na dawcę chromów
grill ori chrom na pojedyncze światłą

artur908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 13, 2013 21:47

Wyłączające się radio

Post autor: artur908 » ndz sty 19, 2014 13:04

nie ma żadnej kostki jeszcze wyczyszczę wszystkie styki i zobaczę czy działa bo musi być jeszcze problem z tym że przygasają światła i miga w rytm muzyki lampka od przeciwmgłowych przeciągnę dodatkową masę od akumulatora do budy i zobaczymy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości