Oświetlenie nóg za pomocą tylnich lampek.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jozek717
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sie 29, 2011 16:10
Lokalizacja: Łowicz

Oświetlenie nóg za pomocą tylnich lampek.

Post autor: Jozek717 » czw sty 16, 2014 13:59

Witam.

Kupiłem ostatnio dwie tylne lampki oświetlające kabinę do mk4 i mam zamiar zamontować je pod nogami kierowcy i pasażera. Nie chce żadnych LEDów bo psują wtedy klimat w samochodzie. Pytanie moje brzmi, pod co się podpiąć aby uzyskać efekt powolnego gaszenia się światła przy zamykaniu drzwi? Myślałem, żeby pod środkową lampkę oświetlenia kabiny, ale tu pojawia się kolejne pytanie, ponieważ są tam trzy kable w kostce i który wybrać?

Liczę na pomoc, ponieważ jestem zielony z elektryki :)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Oświetlenie nóg za pomocą tylnich lampek.

Post autor: Mavrick » czw sty 16, 2014 14:39

Miernik w dlon i sprawdz na ktorym pinie pojawia sie napiecie po otwarciu drzwi.



Awatar użytkownika
Jozek717
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sie 29, 2011 16:10
Lokalizacja: Łowicz

Oświetlenie nóg za pomocą tylnich lampek.

Post autor: Jozek717 » czw sty 16, 2014 15:52

Zrobione.
Napisze dla tych, którzy chcieliby się w to bawić.

W lewym słupku od kierowcy jest kostka odpowiadająca za całe oświetlenie wewnętrzne kokpitu. Ucinamy dwa kable (prądowe) przy kostce (jeden cały czas podaje prąd, a drugi odpowiada za czasowe gaszenie świateł po zamknięciu drzwi), łączymy je z kablami idącymi do oświetlenia nóg, izolujemy, a zero podczepiamy pod karoserię.



Adams5502
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 20, 2013 20:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Oświetlenie nóg za pomocą tylnich lampek.

Post autor: Adams5502 » czw sty 16, 2014 19:24

Kolego czy mógł byś wrzucić jakieś fotki jak zamontowałeś lampi w fotelach ,fajna sprawa coś takiego myślę sobie zrobić tylko nie wiem bardzo jak zamontować lampki?.



Awatar użytkownika
Jozek717
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sie 29, 2011 16:10
Lokalizacja: Łowicz

Oświetlenie nóg za pomocą tylnich lampek.

Post autor: Jozek717 » czw sty 16, 2014 20:56

W fotelach ich nie montowałem tylko nad pedałami i pod schowkiem pasażera. Efekt wyszedł moim zdaniem super.
Najwięcej kłopotów sprawiało wycięcie otworów w plastikach na lampki. Jest tylko jedno, optymalne miejsce gdzie można wyciąć otwór po stronie kierowcy. W innym miejscu lampka nie będzie dawała tak dobrego efektu i może przeszkadzać przy naciskaniu na pedały.
Ogólnie o wiele ładniej to wygląda niż oświetlenie ledowe, które daje białe światło, nie pasujące do reszty oświetlenia w kokpicie (no chyba, że ktoś zamontował ledowe żarówki w lampkach). Wielkim plusem jest to, że lampki gaszą się równo z innym oświetleniem. Fajny efekt to daje.


Jutro zrobię fotki to wstawię.



Awatar użytkownika
Jozek717
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn sie 29, 2011 16:10
Lokalizacja: Łowicz

Oświetlenie nóg za pomocą tylnich lampek.

Post autor: Jozek717 » czw sty 16, 2014 21:12

Adams5502, sorry, rzeczywiście napisałem "pod nogami" czyli mogłeś pomyśleć, że w fotelach je zamontowałem...Miałem co innego na myśli. Mój błąd.
Ale z drugiej strony to nie głupi pomysł żeby je w fotelach zamontować :)



Adams5502
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 20, 2013 20:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Oświetlenie nóg za pomocą tylnich lampek.

Post autor: Adams5502 » pt sty 17, 2014 20:16

Właśnie mam tak pomysł żeby zamontować lampki podświetlenia z tyłu czyli pod fotelami , z przodem sobie poradzę tylko nie bardzo wiem jak zamontować pod fotelem???. :-( .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości