Zgasł/Akumulator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Zgasł/Akumulator

Post autor: martinstop » pn sty 13, 2014 23:32

Cześć,
Miałem dziś dziwny problem z samochodem, pierwszy mróz i śnieg, odpaliłem auto i odśnieżyłem, minęło ok.5 minut, wyjechałem za bramę, wsiadłem ponownie i auto po prostu zgasło, po przekręceniu kluczyka słychać tylko rzężenie, tak jakby padł akumulator, rozrusznik ledwo co się poruszył i auto "martwe" (kontrolki się świeciły), wieczorem wróciłem i znów próbowałem odpalić, o dziwo samochód odpalił i zachowywał się normalnie. Odrazu wspomnę, że mój akumulator to "padło", więc nie wiem co o tym myśleć bo przecież akumulator nie mógł się naładować podczas postoju, nie wiem czy to ważne ale napewno dziwne bo zaczęły mi działać światła w drzwiach, co nie miało miejsca już od kilku miesięcy, będę jechał na komputer ale może macie jakieś pomysły albo doświadczenia....?


Martin :bajer:

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zgasł/Akumulator

Post autor: marcin7x5 » wt sty 14, 2014 15:30

Proponuję sprawdzic ci elektrykę w aucie. W szczególności masy, punkty styku, połaczen przewodów. Nie mówie tutaj o wszystkich przewodach ale mam na mysli te głowne pradowe i masowe. Sprawdź stan klem na aku czy nie zasniedziałe sa, obejrzyj równiez bezpieczniki w puszcze nad aku czy tam tez nie ma wilgoci oraz pomierz tam spadki napięc.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zgasł/Akumulator

Post autor: Qto » wt sty 14, 2014 21:25

martinstop pisze:przecież akumulator nie mógł się naładować podczas postoju
nie mógł...miałem aku który co któreś odpalenie nie trzymał w ogóle napięcia...a za chwilę silnik palił na dotyk - aku miał zwarcie

sprawdź to o czym pisze marcin7x5, dla pewności sprawdź też ładowanie



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Zgasł/Akumulator

Post autor: marcin7x5 » śr sty 15, 2014 14:33

Dokładnie jak pisze Qto. Jak np oberwie się cela w aku to takie rzeczy dzieja się, że raz pali na dotyk a raz amen w pacierzu lub ładujesz go cała noc a on tylko na jedno uruchomienie ma moc.



Awatar użytkownika
martinstop
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt paź 02, 2007 23:58
Lokalizacja: Lublin/Rumia
Kontakt:

Zgasł/Akumulator

Post autor: martinstop » śr sty 15, 2014 18:02

marcin7x5,Qto, dzięki za naprowadzenie, posprawdzam kable, a akumulator i tak trzeba było w końcu wymienić, problem uznaję za rozwiązany.... :-)


Martin :bajer:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości