Tempomat po zamontowaniu nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: artist1987 » sob sty 11, 2014 21:47

Witam
Szukam rozwiązania zagadki związanej z montażem tempomatu do Golf IV, auto do nowości nie miało tego ulepszenia, kupiłem manetkę na allegro oryginalną używaną wraz z manetką wycieraczek,dokupiłem instalację nie oryginalną tylko składaną przez kogoś kto zajmuje się takimi sprawami.
Zamontowałem manetkę,podłączyłem wtyczkę do gniazda, jeden przewód zgodnie z instrukcją do bezpiecznika nr5 w skrzynce bezpieczników pozostałe na podszybie do kostki czarno-fioletowej.
Początkowo tempomat zero oznak życia,po włączeniu brak jakiejkolwiek reakcji typu kontrolka na liczniku, później wyczytałem że trzeba to jeszcze aktywować za pomocą np. Polskiego Vag i aktywowałem tempomat w dziale SILNIK , ale nie kodem 11463 tylko innym znalezionym na forum .DE po tym zabiegu po włączeniu tempomatu pojawiła się kontrolka,wyłączony tempomat brak kontrolki włączony kontrolka jest.

ALE tempomat nie działa,próbowałem z różnymi prędkościami,na wstecznym biegu ;D z włączonym kierunkiem itp.
Nie wiem czego szukać,czytałem jeszcze że trzeba coś aktywować w "STEERING WHEELS" za pomoca np. Polski VAG4.9 (który tego nie obsługuje w moim przypadku)
Manetka o numerze 8L0953513S auto GOLF IV 99'



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: Adek99 » sob sty 11, 2014 22:49

jeśli ci nie działa możesz mieć któryś czujnik uszkodzony np: pedału hamulca. Tempomat będzie działał tylko wtedy gdy wszystkie czujniki są sprawne.

Poczytaj ten temat: viewtopic.php?f=2&t=163988" onclick="window.open(this.href);return false; tutaj jest wszystko napisane. :bigok:



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: artist1987 » ndz sty 12, 2014 09:37

Dziś poszukam tych czujników,czytałem że coś takiego się znajduje w aucie,ale nie wiedziałem że przez to nie działa tempomat.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: grg474 » ndz sty 12, 2014 10:21

artist1987 pisze:ale nie kodem 11463 tylko innym znalezionym na forum .DE
a konkretnie? link - nr kodu?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: artist1987 » ndz sty 12, 2014 11:12

Linku nie mam już,mam tylko plik który ściągnąłem w języku niemieckim.
Poniżej jest to co znajdowałem na forach czyli 11463 - w moim przypadku w Polski Vag po wpisaniu tego ponowne łączenie się a po chwili brak odpowiedzi ;] i żadnych reakcji na liczniku po włączeniu tempomatu
Steuergerät Login
STG 01 (Motorelektronik) auswählen
STG Login -> Funktion 11
GRA-Aktivierungscode: 11463
GRA-Deaktivierungscode: 16167

Tu jest ta druga opcja,której ja użyłem i która w tym pliku znajduje się w pozycji dopisku:
Hinweis: Einen Sonderfall stellen einige Motronic 7.1 Steuergräte bis Softwarestand 04 dar, dort werden folgende Login-Codes wirksam:
GRA-Aktivierungscode: 00003
GRA-Deaktivierungscode: 00004

Jeszcze zastanawia mnie opcja z tymi czujnikami stop i sprzęgło - czy jeśli czujnik ma awarie to vag tego nie pokaże? ja żadnych błędów nie mam raczej w aucie według Polski Vag

Właśnie wymontowałem obydwa czujniki,do poprawki okazał się czujnik hamulca czyli lutowanie styku,jeden był starty i jakby przypalony,kropla cyny i szlifowanie,czujnik sprzęgła stan wizualny db+
Jazda próbna i tempomat nadal nie działa...
Może być tak że coś z manetką jest nie tak pomimo tego że po włączeniu pojawia się kontrolka uruchomionego systemu?
Po wyciągnięciu czujników dwa błędy w sekcji silnik - 16606 i 16955 po skasowaniu błędów nie pojawiły się ponownie



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: krazorek » ndz sty 12, 2014 15:54

Ja też kupowałem kabelek domowej produkcji i do niego sprzedawca mi dorzucił coś takiego:
http://speedy.sh/293WY/tempomat-tutorial.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak zrobisz wszystko w ten sposób to MUSI Ci to działać. Masz tam dodatkowo opisane najczęściej spotykane problemy i ich rozwiązania.



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: artist1987 » ndz sty 12, 2014 17:21

Dostałem instrukcję montowania na papierze...robiłem według tej instrukcji
Muszę kupić kabel pod VAG COM ja używam do Polski VAG Commandera a one nie działa z każdym programem niestety a widzę że logi są z innego programu na forach :/



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: grg474 » ndz sty 12, 2014 19:39

ponieważ miałem do czynienia z wiązkami "robionymi z wtyczki dysku twardego" i za każdym razem efektem tego było wygięcie jednego z pinów manetki nikomu nie polecam tych wiązek. 1. najpierw vag i bloki pomiarowe czy manetka działa prawidłowo 2. vag i bloki pomiarowe czy pedał sprzęgła i hamulca działa prawidłowo. 3. sprawdź czy nie masz np problemów z sygnałem gala (nieoryginalne radio) bo wtedy też będzie problem z tempomatem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: artist1987 » ndz sty 12, 2014 21:37

Radio mam nieoryginalne więc może to być jedna z przyczyn.
Vag tzn? Wystarczy Polski Vag?
Możesz podać numer bloku w którym mam sprawdzać?



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: Adek99 » ndz sty 12, 2014 21:59

artist1987, w tym linku co ci podrzuciłem wcześniej masz wszystko podane. Przeczytaj cały temat dokładnie.Tam są podane które bloki :bajer:



Awatar użytkownika
artist1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt kwie 16, 2010 16:56
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: artist1987 » pn sty 13, 2014 10:07

Przeczytałem 24 strony i nie znalazłem tam informacji opcji z sprawdzaniem bloków za pomocą Polski Vag tylko z VAG COM
Polski VAG chyba tego nie ogarnia
Blok 006 w VAG COM - mam program ale brak przewodu, muszę kupić,Commander nie działa z tym programem niestety



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Tempomat po zamontowaniu nie działa

Post autor: Shmatan » pn sty 13, 2014 12:04

W tutorialu od tempomatu wszystko jest napisane - wystarczy poszukać.

W blokach pomiarowych popatrzeć który przycisk nie działa lub który czujnik pedału się zawiesił - innej opcji nie ma poza uszkodzoną wiązką (multimetr w dłoń i szukać), manetką lub czujnikami pedałów



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości