Kluczyk się rozkodował? Umarł? Nie działa. Co z tym zrobić ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RodrigoELC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 24, 2013 23:07
Lokalizacja: Łowicz

Kluczyk się rozkodował? Umarł? Nie działa. Co z tym zrobić ?

Post autor: RodrigoELC » śr gru 25, 2013 23:55

Siemka :grin:

Mam problem związany z kluczykiem a dokładnie z otwieraniem z przycisku kluczyka drzwi w golfie IV 2001r. Wszystko działało elegancko aż któregoś dnia pilot przestał odpowiadać ( czerwona diodka ciągle świeciła) Mówię sobie - aaaaaa.... pewnie bateria słaba ;) zaniosłem do wymiany i pupa dalej nic... :( używałem wiec kluczyka zapasowego po 3 dniach w zapasowym kluczyku stało się dokładnie to samo. Próbowałem różnych kombinacji alpejskich które znalazłem tu na forum i innych forach. Wkładanie kluczyka, przekręcanie klikanie cuda wianki niewidy, aż kluczyk zapasowy zareagował jednak działa tylko otwieranie :( Poddałem sie... nie mam siły szukać już innych kombinacji bo przypomina to granie w twistera. Próbowałem podłączyć polski vag - wyświetlił jakiś błąd kluczyka trzeciego (mam tylko 2 ) Immo działa normalnie, auto odpala itd tylko nie moge go zamknąć z przycisku. :grrr:
Jakieś pomysły ? Czy ktoś miał coś podobnego ? Polecacie jakiegoś elektromechanika z okolic Łodzi ? Czy tylko serwis ?

bo miało być pięknie i wygodnie a jest :ass:



sasza1.6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lis 23, 2013 14:53

Kluczyk się rozkodował? Umarł? Nie działa. Co z tym zrobić ?

Post autor: sasza1.6 » czw gru 26, 2013 15:11

Spróbuj pierw vagiem wymazać wszystkie klucze i potem zaadaptować te dwa posiadane. Pozatym kluczyki łatwo sprawdzisz wchodząc w moduł centralnego zamku, wybierajac bloki pomiarowe. W którymś bloku będą wartosci 0000, a naciśnięcie przycisku powinno powodować zmianę z 0 na 1. Tak sprawdzisz na 100% piloty.



Awatar użytkownika
pawllo0808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt lip 23, 2013 00:16

Kluczyk się rozkodował? Umarł? Nie działa. Co z tym zrobić ?

Post autor: pawllo0808 » wt gru 31, 2013 10:25

Mam dziwny problem z kluczykami, wyjalem bat. W zapasowym kluczyku a i tak rozkodowalo mi obydwa ale nie mam pojecia czemu, zapasowy nie chce sie zakodowac. Gdy staram sie go zakodowac od razu rozkodowuje mi ten ktorego uzywam. Prosze o pomoc



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Kluczyk się rozkodował? Umarł? Nie działa. Co z tym zrobić ?

Post autor: Aligator30 » wt gru 31, 2013 10:47

pawllo0808, zakoduj pilota metodą na 2 klucze
http://img32.imageshack.us/img32/45/progrpilotwvag.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
RodrigoELC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 24, 2013 23:07
Lokalizacja: Łowicz

Kluczyk się rozkodował? Umarł? Nie działa. Co z tym zrobić ?

Post autor: RodrigoELC » czw sty 02, 2014 14:14

Magia ludzie... magia.... kluczyk nagle zaczął działać ... gdzie jest ten cały moduł który za to odpowiada ? może to mieć coś wspólnego z niedziałaniem tylko zamykania ? bo otwieranie z pilota świetnie działało ;D



ozim87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 03, 2014 22:59

Kluczyk się rozkodował? Umarł? Nie działa. Co z tym zrobić ?

Post autor: ozim87 » pt sty 03, 2014 23:40

Witam,
Czy moze ktoś wie jak ustawić w pilocie w golfie IV zmykanie z przycisku w centralnym zamku? Otwiera się normalnie. Rozkodował się :otepienie: czy cus.



Awatar użytkownika
RodrigoELC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 24, 2013 23:07
Lokalizacja: Łowicz

Kluczyk się rozkodował? Umarł? Nie działa. Co z tym zrobić ?

Post autor: RodrigoELC » ndz sty 05, 2014 18:28

Może masz to samo co ja ? Że działało tylko otwieranie a później nagle zaczęło działać wszystko... metoda na dwa kluczyki którą dostałem od jednego z forumowiczów:

matoda na 2 klucze

1) Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.
2) Wsadz kluczyk ktory chcesz zakodowac do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca kluczyka.
3) Uzywajac pilota nacisnij tylko raz przycisk do otwierania i powinno byc slychac sygnal ( Beep)
4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac procedure kodowania.Pilot powinien byc juz zakodowany.
Uwaga:
Jesli chcesz zaprogramowac dodatkowe piloty procedura jest taka sama,ale musisz nacisnac przycisk otwierania 2,3,albo 4 razy dla roznego pilota. (rozumiem ze chodzi ci o pilot (nie o imo)
np:
jesli programujesz drugiego pilota naciskasz przycisk dwa razy
5) Wylaczyc zaplon.
6) Wyciagnij kluczyk ze stacyjki i sprawdz czy sie udalo.
7) Procedura moze byc powtarzana 4 razy dla dodatkowych kluczykow.
8) Zaplon (stacyjka) musi byc zawsze wylaczona pomiedzy programowaniem nastepnego pilota.

Zeby usunac zapamietana kluczyki:

1Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.
2) Wsadz kluczyk do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca drugiego kluczyka.
3) Nacisnij 5 razy przycisk otwierania z czasie 1 sek-uslyszysz krotki sygnal.
4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac pamiec kasowania.
5) Wylacz stacyjke w pozycje OFF.


Instrukcja od Aligator30 ;) może to Ci pomoże ;) ja musze jechać z modułem komfortu do kogoś kto ma pożądny kabelek i podłączyć sie i sprawdzić co i jak...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości