Głośniki do radia tył

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Głośniki do radia tył

Post autor: seebst » ndz gru 29, 2013 14:23

Resterwers pisze:Nie zwróciłem również uwagi na kratkę w tapicerce czy jest "dziurawa" czy to tylko zwykła zaślepka ale wydaje mi się, że powinna być drożna. Jest w ogóle taka możliwość żebym spotkał zaślepkę a nie plaster miodu?
Powinien być plajster mjodu :D Z resztą, jak otworzysz drzwi to sam zobaczysz jak to wygląda. A co do głośników - ja zdobyłem oryginalne od passata b5, bo na ori mi zależało tytlko i wyłącznie. Zamontowałem je na fabrycznych nitach, czyli tak jak w ori to miało miejsce. Co więcej, zdobyłem je razem z taką gumową osłoną, co przylega szczelnie do boczku drzwi, więc dźwięk nie rozchodzi się po całych drzwiach, tylko za jej pomocą wychodzi z otworu kratki głośnikowej. Aha, no i samej kratki/zaślepki głośników nie wyciągniesz bez zdjęcia boczku bo jest to fizycznie nie możliwe, ponieważ jest ona od wewnętrznej strony tak jakby zgrzana. Ja kiedyś próbowałem i trochę ją połamałem, ale jak zdjąłem boczek to zobaczyłem, że faktycznie nie dałoby rady jej zdemontować.

Jedynie co będziesz musiał zdemontować to ten czarny słupek, pod którym znajdują się pasy bezpieczeństwa, lekko go odchylić i dostęp jest już całkiem dobry, więcej bałaganu nie trzeba będzie wprowadzać. Jedna rada - jak już sobie dorobisz te kabelki z drugiej strony, zostaw trochę luzu w przelotce gumowej i zaraz za nią - ja tak nie zrobiłem, i gdy drzwi otworzyłem na oścież, to mi kable się wysunęły z kostki i znów miałem rozbieranie. niech będą w miarę luźno w tym miejscu, żeby nie były napięte podczas otwierania drzwi.



Awatar użytkownika
kominiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki do radia tył

Post autor: kominiarz » ndz gru 29, 2013 15:54

KOlego A niełatwiej kupić ci juz gotowe wiazki ? dopinasz je do słupka i po kłopocie a nie bawić sie w kabelkomanie ... w zyciu trza sie ułatwiac a nie utrudniac ..... tak mysle a wiażki mozesz ot njp z anglika podebrac :)


Moja przygoda z VW

Było:
VW Golf III 1.9 TDI- AHU 90KM 1997/98r 2006-2009

Jest:
VW Passat B5FL 1.9 TDI AVB 101KM /chip na 133KM/ 2004r. 2009-
VW Golf III 1.8 kat - AMM 75KM 1997/98r 2013-
VW Golf III 1.6 Kat - AEA 75KM 1995r 2015-

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Głośniki do radia tył

Post autor: Qto » ndz gru 29, 2013 16:12

kominiarz pisze:A niełatwiej kupić ci juz gotowe wiazki ?
kupić pewnie łatwiej...ale nie wiem czy wymiana wiązki drzwiowej jest prostsza niż dołożenie dwóch kabelków :bajer:



Awatar użytkownika
kominiarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Głośniki do radia tył

Post autor: kominiarz » ndz gru 29, 2013 16:53

Sam powiedziałes kolego ze chcesz iść w strone orginału .. wierc moze lepiej zaopoatrzyc sie w oryginalne ....:) ja u siebie w MK3 odtworzyłem całe wnetrze do oryginału po" agro-tuningu" nieliczac boczków i tapicerki ... wiec wybór nalezy do ciebie i od zasobnośći pottfela .. ale wiazka ile ? 10 złociszy ? a czasami nawet za free


Moja przygoda z VW

Było:
VW Golf III 1.9 TDI- AHU 90KM 1997/98r 2006-2009

Jest:
VW Passat B5FL 1.9 TDI AVB 101KM /chip na 133KM/ 2004r. 2009-
VW Golf III 1.8 kat - AMM 75KM 1997/98r 2013-
VW Golf III 1.6 Kat - AEA 75KM 1995r 2015-

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Re: Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » ndz gru 29, 2013 17:32

Owszem, zależy mi żeby zrobić to w miarę porządnie ale nie musi być oryginalnie 100% :) Jak dobrze dopasuje pin'y do kostki to nie powinny wypadać. Wymiana całej wiązki nie jest taka prostsza jak się wydaje bo idzie w niej 5 kabli od centralnego zamka i na pewno nie są zakończone na wtyk także tylko bym sobie dołożył roboty :) Co do kratki to wiem, że trzeba cały bok ściągnąć (nawet już to robiłem i napisałem w 2 poście :) ), nie pamiętam tylko czy siatka jest tam dziurawa. Póki co spróbuję założyć głośniki bez dystansów i zobaczę jak będzie to sobie grało. Jeżeli będą jakieś trzaski to je kupię i dołożę bo jak już będę miał wyprowadzone kable to 90% roboty za mną :)



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » pn gru 30, 2013 19:23

Dzisiaj pociągnąłem kable. Zrobiłem to od samego radia bo w środkowych słupkach i progach nie znalazłem nic co by chociaż przypominało kable głośnikowe. Obciąłem to co wychodziło z kostki, przylutowałem nowe kable i pociągnąłem je bezpośrednio do drzwi (jak już wcześniej pisałem w tym gumowym "korytku" między słupkiem a drzwiami miałem pustą dziurę w której prawdopodobnie powinna być kostka więc przepchałem przez nią kabel). Niestety bez dystansów nie mogę włożyć głośników do samego końca (zatrzymują się jakieś pół cm przed blachą) no i po drugie tak jak koledzy sugerowali szyba nie opuszczałaby się do końca.

Ponieważ dziury pod głośniki w aucie są zdecydowanie większe niż przewidywałem chciałbym się zapytać jakich śrubek używaliście do przymocowania dystansów/głośników do blachy w drzwiach? :)



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Głośniki do radia tył

Post autor: seebst » pn gru 30, 2013 20:47

Resterwers pisze:Ponieważ dziury pod głośniki w aucie są zdecydowanie większe niż przewidywałem chciałbym się zapytać jakich śrubek używaliście do przymocowania dystansów/głośników do blachy w drzwiach? :)
Ja, tak jak już wcześniej pisałem, przynitowałem je, jak miało to miejsce fabrycznie.



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » pn gru 30, 2013 23:51

No tak ale ty masz oryginalne głośniki, które zapewne mają "coś" aby je oddzielić od gołej blachy :) Ja natomiast będę musiał przymocować najpierw dystanse a przynitowanie ich nie wiem czy jest najlepszym rozwiązaniem...



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Głośniki do radia tył

Post autor: seebst » wt gru 31, 2013 13:22

Resterwers pisze:a przynitowanie ich nie wiem czy jest najlepszym rozwiązaniem...
Może nie najlepszym, ale najprostszym - ja najpierw próbowałem je przykręcić, ale jak mam się męczyć i kombinować, żeby mi śrubka nie wpadła na sam dół w środek drzwi, żebym musiał później odkręcać blachę i jej szukać to sobie darowałem i użyłem nity - raz dwa i po robocie.
Resterwers pisze:No tak ale ty masz oryginalne głośniki, które zapewne mają "coś" aby je oddzielić od gołej blachy
No tak, one jakby były zintegrowane z dystansami, więc problemu nie było żadnego, a bardzo ładnie grają, moim zdaniem, więc szkoda było wywalać nie wiadomo jaką fortunę na zakup drogich i porządnych głośników, jak te same w sobie grają. Kupiłem komplet razem z wysokotonowymi i kawałkiem instalacji oraz z boczkami, bo gościowi nie chciało się bawić i ich rozdzielać, za 50 zł. A boczki za tyle samo potem sprzedałem więc wyszło mnie to za darmo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości