Głośniki do radia tył

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » pt gru 27, 2013 22:23

Witam, przekopałem sporo tematów odnośnie tej materii lecz nie wszystko jest dla mnie jasne. Posiadam wersję Basis. Chciałbym dorzucić głośniki do drzwi na tył. Nie mam pojęcia jakie było oryginalne radio. Podłączając swoje kostka w aucie miała wszystkie piny więc powinny być poprowadzone kable do tylnych drzwi. Chciałbym wiedzieć czy jest szansa je tam znaleźć czy te kabelki w kostce to tylko jakaś atrapa. Jeżeli ich tam nie ma to gdzie można się podpiąć do obecnych (oczywiście pomijając podpięcie przy samej kostce). W aucie nie ma żadnych tweeterów (z przodu w ich miejscu mam regulację lusterek :D ).



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Re: Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » sob gru 28, 2013 12:00

Ściągnąłem dzisiaj jeden boczek i okazało się oczywiście, że kabli brak (nawet mam przyklejoną jeszcze tą piankę z fabryki w miejscu głośnika). W tym gumowym "korytku" łączącym drzwi ze słupkiem jest tylko jedna kostka na 5 kabli (o ile dobrze pamiętam), która pewnie jest od centralnego. Moje pytanie brzmi: czy te piny wychodzące z kostki ISO przy radiu (teoretycznie odpowiadające za tylne głośniki) są gdzieś poprowadzone? Czy kończą się po kilku centymetrach w desce rozdzielczej?



Awatar użytkownika
AGR90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 09:06
Lokalizacja: Darłowo

Głośniki do radia tył

Post autor: AGR90 » sob gru 28, 2013 12:14

Musisz od nowa pociągnąć Kable ;) ale z tego co wiem z tyłu w drzwiach nie powinno się zakładać głośników w ten sposób traci się tłumienie czy coś :P



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » sob gru 28, 2013 12:27

W takim razie gdzie kończą się te obecne kable, które powinny być w teorii do tylnych głośników? No bo jak pociągnąłem kostkę za radiem to było czuć, że gdzieś są przymocowane/zaczepione :)

Mógłbyś bardziej rozwinąć myśl? Nie specjalnie chcę dziurawić tylną półkę bo osobiście uważam to za kompletnie poroniony pomysł :) Inżynierowie z VW po coś jednak zaprojektowali te miejsca na głośniki w tylnych drzwiach (nie wspominałem ale mam wersję 5 drzwiową) a że akurat zostały mi głośniki z poprzedniego auta to lepiej je zamontować do auta niż żeby leżały w szafie niezależnie od tego jak będą grały :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Głośniki do radia tył

Post autor: Qto » sob gru 28, 2013 13:43

Resterwers pisze:W tym gumowym "korytku" łączącym drzwi ze słupkiem jest tylko jedna kostka na 5 kabli
to kabli od głośnika brak...tylko, że powinieneś spojrzeć od strony auta a nie od strony drzwi... jeżeli od strony auta jest też 5 kabli, to szukanie w wiązkach tych idących od radia mija się z celem... daj nowe kable.

Głośników z tyłu nie montuje się ze względów psucia sceny muzycznej...w półce tym bardziej. Jednak jak chcesz mieć głośniki to zakładaj... a o scenie poczytaj sobie w dziale Car Audio



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » sob gru 28, 2013 15:43

Mimo wszystko chciałbym je zamontować i zobaczyć jak to będzie grało :) Żadnych skrzynek, tub itp. do bagażnika nie chcę montować więc dodatkowe głośniki chociaż do wysokich tonów wydają mi się sensowne.

Orientuje się może ktoś jak wyprowadzano te wiązki od radia fabrycznie? Wydaje mi się, że do środkowych słupków nie ciągnięto tych kabli bo gdyby je ciągnęli to od razu doprowadzili by je do samych drzwi. Czy może w progach jest szansa znaleźć owe kabelki? Nie chciałbym prowadzić ich od samego radia bo wiadomo wiąże się to z rozbieraniem kokpitu żeby te kable jakoś sensownie poprowadzić.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Głośniki do radia tył

Post autor: Qto » sob gru 28, 2013 17:08

Resterwers pisze:Wydaje mi się, że do środkowych słupków nie ciągnięto tych kabli bo gdyby je ciągnęli to od razu doprowadzili by je do samych drzwi.
wiązka drzwiowa a to co w aucie to dwie osobne sprawy...
Resterwers pisze:Czy może w progach jest szansa znaleźć owe kabelki?
to może zdejmiesz próg i zobaczysz ??



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » sob gru 28, 2013 18:28

Chcę uniknąć zbędnego rozkładania auta dlatego pytam bo może ktoś w swoim mk4 miał identyczny problem i może się wypowiedzieć w tym temacie.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Głośniki do radia tył

Post autor: seebst » sob gru 28, 2013 19:31

U mnie w aucie w kostce iso był komplet kabli - na przód i na tył, a z tyłu głośników nie było. Jak już wspomniałem, kable na tył były, jednak kończyły się na gumowej przelotce - z drugiej strony już ich nie było, więc wystarczyło sobie dorobić te parę centymetrów kabli, miałem jedną niepotrzebną kostkę iso, rozwaliłem ją i zrobiłem to w miarę po fabrycznemu, czyli na końcówki i wsuwki - i tyle w temacie, prościzna. Tak więc, jeśli z kostki iso masz komplet wychodzących kabli to masz większość roboty z głowy. A o złą scenę muzyczną się nie martw - ja osobiście uważam, że w moim przypadku głośniki z tyłu nawet poprawiły dźwięk, pasażerowie sobie mogą swobodnie słuchać, żeby nie pogłaśniać radia.

viewtopic.php?f=143&t=480776" onclick="window.open(this.href);return false;



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » sob gru 28, 2013 21:11

No i o taką właśnie odpowiedź mi chodziło :) Czyli będę szukał kabli w słupkach a jak ich tam nie znajdę to dopiero rozbebeszanie tapicerki.

Mam jeszcze jedno pytanie, bez dystansów będzie to jakoś grało? Bo jak wiadomo w drzwiach goła blacha... Myślałem pomiędzy głośnik a drzwi wsadzić jakiś wycięty kawałek materiału żeby to oddzielić od drgań.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Głośniki do radia tył

Post autor: Qto » sob gru 28, 2013 22:57

Resterwers pisze:Czyli będę szukał kabli w słupkach
przecież pisałem wyżej :bajer:
Resterwers pisze:bez dystansów będzie to jakoś grało?
granie jak granie...ale zauważ że bez dystansów szyba może haczyć o głośnik



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » sob gru 28, 2013 23:20

Nie zrozumiałem na początku co miałeś na myśli i powstało małe zamieszanie.. Po weekendzie rozbiorę słupek i zobaczę jak to wygląda.

Co do dystansów to mam głośniki hertza 165mm ale nie zwróciłem uwagi ile jest miejsca w drzwiach także chyba będę je musiał dorobić / kupić.

Nie zwróciłem również uwagi na kratkę w tapicerce czy jest "dziurawa" czy to tylko zwykła zaślepka ale wydaje mi się, że powinna być drożna. Jest w ogóle taka możliwość żebym spotkał zaślepkę a nie plaster miodu?



Awatar użytkownika
AGR90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 09:06
Lokalizacja: Darłowo

Głośniki do radia tył

Post autor: AGR90 » sob gru 28, 2013 23:33

Kolego Resterwers tylko pajęczyny nie zrób z tymi kablami ,żeby potem zwarcia nie było i problemów z centralnym zamkiem ,zrób raz a porządnie :)



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Głośniki do radia tył

Post autor: Resterwers » ndz gru 29, 2013 10:01

Mam zamiar zrobić to w miarę po fabrycznemu czyli jeżeli kable będą wchodzić do oryginalnej kostki w słupku to dorobię piny do kostki w drzwiach :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości