Zacinające się wycieraczki + przygasające światła

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tdoszla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 15, 2013 10:58

Zacinające się wycieraczki + przygasające światła

Post autor: tdoszla » pt gru 27, 2013 12:18

Witam wszystkich,
Mam problem z Golfem II, który nabyłem niedawno. Wycieraczki w pozycji pracy przerywanej po chwili przechodzą w tryb pracy normalnej a przy okazji potrafią zatrzymać się w połowie szyby (wymiana przekaźnika 19 nic nie dała). Ostatnio zauważyłem też, że przygasają światła i słychać tak jakby iskrzenie (nawet jak światła i wycieraczki są wyłączone). Znalazłem sugestie na forum (w podobnych przypadkach), że to może być skrzynka z bezpiecznikami, ale nie zauważyłem żadnych oznak wilgoci ani zielonego nalotu. Zanim zaopatrzę się w nową skrzynkę chciałbym się upewnić czy to jest najbardziej prawdopodobna przyczyna.

pozdrawiam



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Zacinające się wycieraczki + przygasające światła

Post autor: Hubi14 » sob gru 28, 2013 21:22

Mogły się styki gdzieś powypalać, albo w skrzynce z bezpiecznikami albo kostka stacyjki ;). Najlepeij to stań gdzieś gdzie jest ciemno i zobacz czy nie iskrzy się nigdzie, a co do świateł... albo szczotki na alternatorze, albo to jest skutek tego iskrzenia.



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Zacinające się wycieraczki + przygasające światła

Post autor: rotkeh » ndz sty 05, 2014 16:12

Albo mechanizm za korodował i silnik pobiera dużo prądu w efekcie wszystko przygasa . Odłącz silnik od mechanizmu ramion i zobacz czy któraś tuleja nie jest zatarta ( jeśli jest wyciągaj czyść smaruj i powinno być ok), a silnik uruchom bez mechanizmu (zobacz czy coś się nie zmieni z przygasaniem )


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości