Wskazówki zmieniające kolor.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamilx94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn paź 07, 2013 20:51

Wskazówki zmieniające kolor.

Post autor: kamilx94 » wt gru 17, 2013 14:32

Witam

Ostatnio zauważyłem taki filmik: " onclick="window.open(this.href);return false;
i chciałem zapytać jak to jest zrobione. fajnie to wygląda i chciałbym sobie to zrobić. inni piszą, że potrzebne są tylko 3 diody i tylko tam przylutować, a inni, że jakieś rezystory itp.

Jeżeli jest ktoś obeznany to prosiłbym o jakiś tutorial ; )



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Wskazówki zmieniające kolor.

Post autor: devill4 » wt gru 17, 2013 16:09

Nie wiem czy w golfie elektronicznie jest to do ogarnięcia, a jeśli nawet to trzeba mieć konkretną wiedzę :) Jeśli jednak ma być to zrobione prosto to musi być to zrobione mechanicznie za pomocą przesłon, odpowiedniego ułożenia diód oraz odpowiedniego ich odseparowania. Także same diody to nie wszystko potrzeba trochę wyobraźni i jakiegoś pomysłu na wykonanie bo gotowca nie znajdziesz.

Do tego jeszcze dochodzi jedna sprawa...jeśli obecnie masz podświetlenie czerwone wskazówek to jak sam pewnie zauważyłeś pomalowane są one na czerwono więc raczej to nie będzie działać bez przerobienia albo założenia wskazówek z początku produkcji gdzie były one pomalowane na biało.



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Re: Wskazówki zmieniające kolor.

Post autor: artur_n » śr gru 18, 2013 12:42

Dioda RGB trochę wiedzy programistycznej i elektronicznej i moim zdaniem jest do ogarnięcia. Jedyny problem to faktycznie kolor tej wskazówki.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
kamilx94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn paź 07, 2013 20:51

Wskazówki zmieniające kolor.

Post autor: kamilx94 » śr gru 18, 2013 17:46

wyciągałem dzisiaj licznik i wskazówki są przeźroczyste i są takie jakby twarde lustro, dlatego widać że są malowane. Jest mocna dioda czerwona ona dużo działa.



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Wskazówki zmieniające kolor.

Post autor: devill4 » czw gru 19, 2013 13:51

artur_n, jak by wiedział takie rzeczy to myślę, że by nie pytał :) Tu jest ładny przykład na podświetlane blaty co prawda ale to samo byłoby dla wskazówek tyle, że mniejszą ilością okablowania :)

" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości