Brak ładowania - VW Bora 1.9 TDI

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

HERROS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 04, 2008 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Brak ładowania - VW Bora 1.9 TDI

Post autor: HERROS » wt lis 12, 2013 21:27

Witajcie! Wiem, że temat był wiele razy nie znalazłem nic o pasku który chodzi parę sekund (1,5-2) po zgaszeniu silnika. Czy wskazuje to na zużyte sprzęgiełko alternatora?


Więc samochód stał parę dni pod chmurką. Po odpaleniu zapaliła się żarówka braku ładowania na desce. Po dojechaniu do domu auto już nie odpaliło. Naładowałem aku i okazało się, że alternator nie ładuje. Sprawdziłem pasek i bezpieczniki. Walnąłem parę razy alternator by sprawdzić czy szczotki się nie zawiesiły.

Wiem, że teraz zostaje mi sprzęgiełko alternatora, regulator napięcia, kable masy oraz sam alternator do sprawdzenia.
Ale jak wspomniałem powyżej: pasek klinowy chodzi sekundę dwie po zgaszeniu silnika. Czegoś takiego nie zauważyłem nigdy przedtem. Czy wskazuje to na winowajce czyli zużyte sprzęgiełko alternatora? ? \

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc. :kufel:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Brak ładowania - VW Bora 1.9 TDI

Post autor: stonefree » śr lis 13, 2013 12:36

Jak to pasek chodzi po zgaszeniu silnika? Wał korbowy staje, a pasek dalej się kręci?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Brak ładowania - VW Bora 1.9 TDI

Post autor: Mavrick » śr lis 13, 2013 14:35

Hmm prawdopodobnie szczotki do wymiany...raczej jest to niemozliwe zeby pasek chodzil jeszcze przez chwile po zgaszeniu silnika.



marg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 07, 2013 03:16

Brak ładowania - VW Bora 1.9 TDI

Post autor: marg » śr lis 13, 2013 18:03

Posprawdzaj, przeczyść bezpieczniki w puszce na akumulatorze często przyśniedzieją styki i nie łączą dobrze.



HERROS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 04, 2008 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Brak ładowania - VW Bora 1.9 TDI

Post autor: HERROS » pt lis 15, 2013 13:21

Dzięki marg za wskazówki. Sprawdzę.

Dokładnie mam to jak na filmiku poniżej. Źle przedstawiłem sytuację, ale nie widziałem bo gasiłem silnik. Pasek klinowy nie chodził a sam alternator.


Mam już sprzęgiełko alternatora i w weekend wymieniam.


http://www.youtube.com/watch?v=eyO0CiOKX5o



marg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 07, 2013 03:16

Brak ładowania - VW Bora 1.9 TDI

Post autor: marg » ndz lis 17, 2013 20:21

Myślę że to nie jest wina sprzęgiełka, ale oczywiście mogę się mylić. Prawdopodobnie alternator nie mając żadnego obciążenia (brak ładowania) obraca się jeszcze siłą rozpędu bo po prostu nie ma co go "wyhamować". Tak mi się wydaje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości