Angel eyes golf 3 problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

orbit1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 13, 2013 19:27

Angel eyes golf 3 problem

Post autor: orbit1995 » ndz lis 03, 2013 11:11

Witam, Golf 3 1.6 AFT 1997r od wczoraj posiadam takie lampy jak w temacie. Lampy dostałem od znajomego który rozbił swojego mk3 i dostałem w spadku. Problem jest taki że widoczność w nocy przy tych światłach jest taka jak bym świecił sobie latarką z telefonu ;/ Nie da się jeździć. Czytałem coś o przekaźnikach, ale nie wiem czy to jest to, udało mi się tyle ustalić że gdy włącze swiatłą drogowe to mijania nie gasną, czyli nie muszę nic mostkować.. Kolejny problem jest taki. jak ustawić wysokość swiecenia takich lamp? Niestety nie mam elektrycznie. czy da się to jakoś ręcznie ustawić?
Pozdrawiam.



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Angel eyes golf 3 problem

Post autor: evilenko » wt lis 05, 2013 00:01

Przekaźniki jak najbardziej mogą pomóc, ponieważ będą mniejsze straty napięcia idącego do żarówek.
Na forum jest sporo informacji na ten temat, oraz jak sprawdzić jakie masz napięcie na żarówkach.
Jeśli znacznie różni się od tego na klemach akumulatora, śmiało zakładaj przekaźniki.
Wysokość świateł ciężko samemu ustawić. Jeśli chcesz spróbować to koniecznie trzeba właściwie napompować opony, gdy będzie bardzo ciemno podjechać pod kątem prostym do jakiejś ściany (ważne aby teren był równy) i kręcić pokrętłami, które są przy lampach. Więcej informacji znajdziesz również w wyszukiwarce. Ogólnie na stacji diagnostycznej dużo za to nie zapłacisz, a będziesz miał pewność, że nikogo nie oślepiasz i lampy są dobrze ustawione.



orbit1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 13, 2013 19:27

Angel eyes golf 3 problem

Post autor: orbit1995 » wt lis 05, 2013 16:50

Poziom świateł udało mi się trochę ustawić. resztę ustawią na stacji. ale teraz mam problem z doborem zarówek/ palników. Do swiateł długich są H7, do swiateł mijania gniazdo też jest na zarówkę H7, ale był wsadzony zarnik H1 z przewodami do prądnicy. Teraz zastanawiam się czy kupić te zarniki czy kupić jakieś zarówki H7 typu http://allegro.pl/osram-h7-night-breake ... 23991.html" onclick="window.open(this.href);return false; lub http://allegro.pl/osram-h7-55w-cool-blu ... 25428.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co o tym sądzicie?



evilenko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: czw maja 20, 2010 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Angel eyes golf 3 problem

Post autor: evilenko » wt lis 05, 2013 20:13

Nie używałem tych żarówek ale w internecie można sporo poczytać o tych i im podobnych. Wiele osób pisało, że świecą skuteczniej ale potrafią być mniej trwałe niż zwykłe, co nie jest zbyt fajne biorąc pod uwagę ich cenę.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Angel eyes golf 3 problem

Post autor: slawko333 » czw lis 07, 2013 18:42

Problem jest taki że widoczność w nocy przy tych światłach jest taka jak bym świecił sobie latarką z telefonu
niestety za duzo niezawojujesz, tani badziew, swieca po wiewiorkach, rowach, ale nie na droge
na poczatek jak kolega wyzej napisal, sprawdz miernikiem prady, nawet minimalne spadki napiec powoduja bardzo slabe swiecenie, schematy sa na forum, efekt jak dla mnie po zalozeniu zawsze byl zadowalajacy, mialem w mk3 hella ala mk4 i ladnie swiecily, mialem tez ala mk4 ale cos tanszego niepamietam juz co, to swiecily duzo gorzej, ale i tak najlepiej swiecily oryginalne hella, valeo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości