Świecące kontrolki - brak kluczyka !

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kleks112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 26, 2013 15:33

Świecące kontrolki - brak kluczyka !

Post autor: kleks112 » sob paź 26, 2013 16:21

Witam. Posiadam Golfa 4, 1.9 TDI 110km, 2000r, 3 drzwiowy. Mam pewien problem, a mianowicie od pewnego czasu moje auto świruje. Świecą się kontrolki ręcznego, immobilizera i pokazuje mi stan poziomu paliwa chociaż nie ma kluczyka w stacyjce. Immobilizer cały czas miga, mało tego po włączeniu zapłonu włącza się i wyłacza na przemian wentylator, chociaż clima jest wyłączona, autko zimne czy ciepłe bez rożnicy. Kiedy probuje odpalić auto kręci i zaraz gaśnie, dopiero za 3 włóżeniem kluczyka i przekręceniu auto odpala. Odpianałem akumulator na 30 min nic nie pomogło, błąd nadal wrca. Akumulator mam sprawny na 100%. Bezpieczniki też są całe. Czasem bywa tak, że błąd jakby zniknie a po paru godzinach wraca. Czytałem troche na google i piszą, że może to być wina stacyji a dokładnie kostki. Jeśli jest ktoś na tym forum kto miał podobny problem, prosze o pomoc !



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Świecące kontrolki - brak kluczyka !

Post autor: agrala » ndz paź 27, 2013 18:58

Jeżeli uważasz ze to wina kostki to odepnij wtyczke od niej - 5 min roboty i wiadomo czy to jej wina.



zelft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 23, 2013 18:48

Re: Świecące kontrolki - brak kluczyka !

Post autor: zelft » ndz paź 27, 2013 20:05

O widze kolega ma podobny problem :D ale toby to przynajmniej odpala a mi to nawet nie odpala :/ mi pisali ze kostka albo ze cos sie we wkladzie stacyjki moglo zaciac...

Zeby dostac sie do kostki musisz miec srubokret od srub VW i odkrecic 2 sruby podajze one sa nadole pod kierownica zdjac plastika i potem kostka jest na samym koncu po lewej stronie stacyjki... Jesli cos zle mowie poprawcie mnie :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Świecące kontrolki - brak kluczyka !

Post autor: grg474 » ndz paź 27, 2013 20:25

zelft pisze:Zeby dostac sie do kostki musisz miec srubokret od srub VW
?? że co? niby jaki - wymieniałem i kostkę stacyjki i całą stacyjkę a jakiegoś specjalnego klucza vw nie posiadałem
zelft pisze:Zeby dostac sie do kostki musisz miec srubokret od srub VW i odkrecic 2 sruby podajze one sa nadole pod kierownica zdjac plastika i potem kostka
pod warunkiem że nie ma esp - jak ma to inna taśm a- nie zdejmie dolnej osłony bez zdjęcia kierownicy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kleks112
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob paź 26, 2013 15:33

Świecące kontrolki - brak kluczyka !

Post autor: kleks112 » pt lis 01, 2013 12:40

Witam. Problem rozwiązany, winny był moduł wentylatorów. Po jego wymianie autko działa bez zarzutów. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości