Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damianos16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 05, 2013 20:13

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: damianos16 » śr paź 16, 2013 20:31

Witam mam takie pytanie. Gdy zagrzeje silnik w moim golfie 3 1.8 75 km zapala się kontrolka od oleju i wydaje ten drażniący dźwięk, wtedy nie idzie prowadzić samochodu i jest to niesamowicie drażniące. Co może być przyczyną? :shock:



krzysoo77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 00:27

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: krzysoo77 » śr paź 16, 2013 21:00

ja bym sprawdził ciśnienie oleju bo na ciepłym silniku olej nie jest już taki gesty jak w przypadku zimnego chociaż często ulegały awarii czujniki ciśnienia oleju nawet czasami widać że jest rozszczelniony (tam gdzie wychodzi pin do podpięcia elektrycznego saczy sie olej ) w tym silniku jest 1 czujnik przy filtrze oleju drugi w głowicy z boku jeden działa na zwarcie drugi na rozwarcie próg załączenia też mają różny (chyba pisze z boku przy jakim ciśnieniu mają przełączać a jak nie to na internecie można szybko to wyszukać biały jest chyba na wyższe ciśnienie brązowy na niższe



damianos16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 05, 2013 20:13

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: damianos16 » sob paź 19, 2013 21:12

Jak jest olej zbyt rzadki to tak by się działo?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: Paweł Marek » sob paź 19, 2013 22:31

damianos16, może tak być ale szkoda czasu o tym rozważać. Zasada jest tak: kontrolka informuje cię o niskim ciśnieniu oleju. Więc jedziesz to ciśnienie zmierzyć do mechanika a dopiero jak okaże się dobre to bawisz się czujnikami i kabelkami od nich


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

damianos16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 05, 2013 20:13

Re: Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: damianos16 » wt paź 22, 2013 09:51

Paweł Marek pisze:damianos16, może tak być ale szkoda czasu o tym rozważać. Zasada jest tak: kontrolka informuje cię o niskim ciśnieniu oleju. Więc jedziesz to ciśnienie zmierzyć do mechanika a dopiero jak okaże się dobre to bawisz się czujnikami i kabelkami od nich
Dzieki wielkie



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: vp-tdi » wt paź 22, 2013 17:04

u mnie tak jest w mk2 1.6 od 3 lat tak sie robi i przestałem sie tym przejmować, auto normalnie jezdzi ? bo moj tak .i to wymiana czujnika nie pomagała ani cudowanie z kablami. może licznik świruje i tak sobie mryga.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: wesol » wt paź 22, 2013 17:14

no jesli kabloteka jest dziabnieta to wypadaloby to zrobic. Tylko ja nie rozumiem tego ze komus sie zapala kontrolka od cisnienia oleju a on dalej tak jedzie. Przeciez t akontorlka jest najwazniesza w silniku. po to tez jest czerwonego koloru zeby odrazu bezwarunkowo sie zatryzmac. Tak jak kolega wczesniej pisal- palenie sie na cieplym to w wiekszosci przypadkow blokowanie sie zaworka w pompie i puszcza olej zamiast na magistrale to ponownie przed pompe. Cisnienei wtedy moze byc bardzo niskie na poziomie 0.5 bara co oczewiscie grozi smiercai motorowni.
Pomiar cisnienia bezwarunkowo trzeba wykonac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ozzy1979

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: ozzy1979 » wt paź 22, 2013 19:45

vp-tdi pisze:u mnie tak jest w mk2 1.6 od 3 lat tak sie robi i przestałem sie tym przejmować, auto normalnie jezdzi ? bo moj tak
Ręce opadają, jak się czyta takie coś... Ty w ogóle masz jakiegos pecha do aut - a to ci skrzynie rzęźą, a to kontrolka oleju sie pali... No ale tak to jest, jak się zamiast autami jeździ padłami...
wesol pisze:Tylko ja nie rozumiem tego ze komus sie zapala kontrolka od cisnienia oleju a on dalej tak jedzie.
Przecież to Polska - kraj rzeźby...
wesol pisze:Cisnienei wtedy moze byc bardzo niskie na poziomie 0.5 bara co oczewiscie grozi smiercai motorowni.
Eeee tam, przeciez tak 3 lata juz jeździ... :rotfl:
damianos16 pisze:Gdy zagrzeje silnik w moim golfie 3 1.8 75 km zapala się kontrolka od oleju i wydaje ten drażniący dźwięk, wtedy nie idzie prowadzić samochodu i jest to niesamowicie drażniące. Co może być przyczyną?
Po pierwsze - bezwarunkowy pomiar cisnienia oleju na goracym silniku. Gdy wykluczysz mimo wszystko przyczyne czysto mechaniczną, należy zabrać się za przyczyne elektryczną. Na jakim oleju tota lata i jaki przebieg?



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: vp-tdi » wt paź 22, 2013 20:24

ozzy1979, ŻEŚ sie mnie uczepił i twoje wypowiedzi sa bynajmiej dla mnie śmieszne.

to typowo dupowóz i jedzi auto super nic sie nie dzieje a ,że sobie mryga to niech se mryga ,auto warte moze z 700zl moze mniej moze wiecej a ja nie mam czasu na głupoty ,jezdzi sie nim tylko 9km do sklepu i zpowrotem także jak silnik padnie ( i tak mam 2 silniki takie na zapas ) to sie wymieni. ale silnik jest żyleta ,grama oleju nie wciaga odpala zawsze z pól obrotu także nie przejmuje sie jakaś tam lampką. jak by coś nie tak to by sie to ogarneło a tak jak jezdzi to podstawowa zasada ,żeby nie tykać i to ci powie każdy mądry . ale ty dalej bedziesz krytykował i swoje hejterswo pokazywał


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
Mark_Funky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 09, 2011 17:42
Lokalizacja: WOS

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: Mark_Funky » wt paź 22, 2013 21:23

miałem tak kiedyś...wystarczyło wymienić filtr oleju,może masz nie odpowiedni,ja wymieniłem marke akurat mi pomogło. Polecam Knechta,lub manna. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Przy rozgrzanym slniku zapala się kontrolka oleju

Post autor: vp-tdi » wt paź 22, 2013 22:43

filtry mam knechta .olej motul 10w40


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości