Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » czw paź 17, 2013 19:20

Witam,

Ponieważ mój stary temat został zamknięty zanim rozwiązałem swój problem piszę nowy.

Problem polega na tym, że w golfie nie ma oświetlenia po otwarciu drzwi. Jest natomiast cykanie z pod kierownicy i przygasanie w rytm tego cykania światełek w drzwiach.
Cykanie ustępuje po włączeniu zapłonu, ale światło na podsufitce przy otwartych drzwiach nadal nie działa(pozycja przęłącznika po otwarciu). Oczywiście w bagażniku światełko nie pali się wcale.
Buzzer nie działa ale tutaj uszkodzony jest on sam, bo sprawdziłem to vagiem. Jedyny błąd jaki wyskakuje w vagu odnośnie modułu komfortu to błąd nr 00946 - Interior Light (W) 28-00 - Short to B+ - kompletnie nie wiem jak interpretować ten błąd. Jak ktoś może coś doradzić jaka może być przyczyna tego błędu to proszę o info.
Żadnych innych błędów nie ma związanych z drzwiami i oświetleniem. Czy z vaga mogę w ogóle sprawdzić jakoś drzwi pojedyńczo czy raczej nie da rady, bo niby są tam zakładki:
42.DOOR ELEC.DRIVER
52.DOOR ELEC,PASS.
62.DOOR, REAR LEFT
72.DOOR, REAR RIGHT
ale nie mogę się z nimi połączyć, a przecież nie możliwe żeby padły wszystkie zamki. Poza tym wszystko działa, centralny, szyby, kopertówki w drzwiach, alarm itd.
Ostatnio byłem u elektryka z jednym z zamków, bo zamykał się dopiero za 3 razem, okazało się że pękła sprężynka którą wymienił i centralny śmiga jak dawniej.
Elektryk zaglądał też do zamka kierowcy i poprawiał luty chociaż jak widać nic to nie dało.

Pytanie jest czy może to być wina modułu komfortu tzn. tego przekaźnika NEC?
Jak w ogóle zdjąć te plastiki pod kierownicą? Wystarczy te śrubki 2/3 odkręcić czy jak? :D

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o nie zamykanie tematu zanim problem nie zostanie rozwiązany...
Pozdrawiam,
Marek


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: grg474 » czw paź 17, 2013 20:21

Solaris22 pisze:Jedyny błąd jaki wyskakuje w vagu odnośnie modułu komfortu to błąd nr 00946 - Interior Light (W) 28-00 - Short to B+
no co - zwarcie - poodłaczaj lampki i powiedz czy przestało migać


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » czw paź 17, 2013 20:59

Odłączałem już lampki - niewiele to dało tzn. dalej cykało.
Jutro jeszcze raz wyjmę wszystko i pokolei sprawdzę.

A jak z tą komunikacją z drzwiami. Powinna być czy nie?

Edit:
Byłem teraz i wyjmowałem pokolei lampki. Nie było cykania, tylko jak wyjęte były wszystkie. W innym wypadku po otwarciu drzwi zaczynało cykać.
Dodatkowo zauważyłem też że przy zapalonym na stałe świetle też sobie cyknie raz na jakiś czas.

Już mi ręce opadają normalnie. :/


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: grg474 » czw paź 17, 2013 22:19

pozostaje podmiana komfortu - dostaniesz się do niego demontując osłony nad nogami kierowcy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » pt paź 18, 2013 15:34

No tak chyba będę musiał zrobić. Mam nadzieję, że znajdę taki w okolicy.

Jeszcze takie pytanko. Mam moduł 1J0 959 799 N - jak znajdę taki sam to po prostu podłączyć i wszystko będzie działać czy trzeba będzie jeszcze coś kombinować?


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » sob paź 19, 2013 18:36

Znalazłem taki sam moduł niedaleko mojej miejscowości. W poniedziałek jadę go sprawdzić. Tymczasem dzisiaj z ciekawości chciałem przetestować swój moduł i oto co mi wyskoczyło
Address 46 -------------------------------------------------------
Controller: q ö1 ö1 ö
Component: ±Šö1öqqö1ö1ö
Coding: ±J0959799Î
Shop #: 1ö±J095979
Próbowałem kilka razy zrobić test i raz było ok a czasami wychodziły takie kwiatki :D
Mam nadzieję, że w poniedziałek po zmianie modułu będzie wszystko ok... ;)

A jak jest z tym plastikiem nad nogami? Wystarczy te śrubki 2/3 odkręcić i pociągnąć czy jak bo się boje, że to połamie. :bajer:


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Qto » sob paź 19, 2013 18:49

Solaris22 pisze:Mam moduł 1J0 959 799 N - jak znajdę taki sam to po prostu podłączyć i wszystko będzie działać czy trzeba będzie jeszcze coś kombinować?
Kodowanie trzeba będzie ogarnąć - to zrobisz VAGiem. Jeżeli moduł będzie z innego nadwozia (z 3D/5D do sedana/varianta) to będą problemy z centralnym zamkiem bagażnika...i tego już VAGiem nie zrobisz
Solaris22 pisze:Wystarczy te śrubki 2/3 odkręcić i pociągnąć
tak...ale później jeszcze kilka śrubek Cię czeka



Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » sob paź 19, 2013 19:11

Qto pisze:Kodowanie trzeba będzie ogarnąć - to zrobisz VAGiem. Jeżeli moduł będzie z innego nadwozia (z 3D/5D do sedana/varianta) to będą problemy z centralnym zamkiem bagażnika...i tego już VAGiem nie zrobisz
Mam nadzieję, że trafię z takiej samej wersji auta, a jak nie to trzeba będzie kombinować, bo chyba jest to do zrobienia?
Wiem, że trzeba będzie kluczyki kodować ale to chyba najtrudniejsze nie będzie. Trochę o tym poczytałem i myślę, że dam radę.
Qto pisze:Solaris22 napisał(a):Wystarczy te śrubki 2/3 odkręcić i pociągnąć
Czyli jak odkręce ten plastik to pociągnąć za niego i nic się tam nie połamie. Ostatnio właśnie odkręciłem te 2 chyba śrubki i coś mi to nie chciało zejść. Bałem się tam to ruszać, bo znając moje szczęście zaraz by się coś porobiło :D
A te kilka następnych śrubek to już przy samym module tak?
Pytam, bo będę to musiał tam na miejscu odkręcić, bo szkoda kasy wydawać na jazdę w tą i z powrotem. ;)

Edit:
A co powiesz na temat tego testu modułu? To chyba niezbyt normalne żeby takie kwiatki wyskakiwały.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » wt paź 22, 2013 15:31

Dzisiaj wymieniłem moduł i światło już działa w środku.
Nie działa mi za to alarm tzn. działa ale nie trąbi :D Światełka się świecą ale nie trąbi niestety. Zmieniałem w vag-u rodzaj sygnału alarmu z uk na rest-europe ale nic to nie dało. Przy testach klakson też się nie odzywa także chyba coś jest w tym module też zepsute ale aż tak mi to nie przeszkadza. Kluczyk przypisałem na razie jeden, bo drugiego przy sobie nie mam. Sam moduł przekodowałem na takie same parametry jak miałem w tym starym i wszystko działa jak należy. ;)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc. ;)


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Qto » wt paź 22, 2013 22:00

Pewnie jeden moduł współpracował z syrenką z własnym zasilaniem...drugi ze zwykłą - dlatego nie działa sygnał



Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » wt paź 22, 2013 23:21

Qto pisze:Pewnie jeden moduł współpracował z syrenką z własnym zasilaniem...drugi ze zwykłą - dlatego nie działa sygnał
To bardzo możliwe. Podłączałem tak kontrolnie jeszcze ten poprzedni moduł i tam syrena działała także ewidentnie wina modułu. ;)
Nie przeszkadza mi to tak bardzo dlatego na razie sobie odpuszczę kombinacje z tym.

Teraz zostało mi jeszcze do zrobienia światło w bagażniku. Tam chyba będę musiał dostać się i przeczyścić zamek. Tam jest jakaś kulka tak? Ktoś z Was to robił może? ;)


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Qto » śr paź 23, 2013 19:01

Jest kilka tematów na forum, fotki...opisy jak naprawić problem z oświetleniem bagażnika
coś na ten temat masz tu - viewtopic.php?p=5038497#p5038497" onclick="window.open(this.href);return false;
ale spokojnie znajdziesz kilka innych tematów



Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » czw paź 24, 2013 16:50

Qto, czytałem już kilka tematów. Zabiorę się za to najprawdopodobniej na weekend.
Wczoraj, tylko zdjąłem te przelotki między klapą, a budą i niestety kable są popękane i w niektórych miejscach bez koszulek dobrze chociaż, że nie są pourywane.

Kable od oświetlenia idą w tej prawej przelotce prawda, bo z lewej to chyba zasilanie wycieraczki i ogrzewanie szyby.

Btw. Przy okazji zrobiłem sobie wycieraczkę wczoraj. Nie wiem ale chyba jak te kabelki tam zaizolowałem to nagle zaczęła działać choć nie od razu, bo musiałem ją trochę rozruszać. Teraz widzę, że poprzedni właściciel jeździł, bo jeździł. Zero dbania o auto - dużo pracy jeszcze przede mną ;)


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Re: Oświetlenie wnętrza - cyka moduł komfortu.

Post autor: Solaris22 » pt paź 17, 2014 17:10

Qto pisze:Pewnie jeden moduł współpracował z syrenką z własnym zasilaniem...drugi ze zwykłą - dlatego nie działa sygnał
A można to jakoś programowo zmienić żeby działała ta syrena czy muszę szukać innego modułu?

PS:
Piszę post pod postem, aby odświeżyć temat.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości