Golf 1.6 8v AKL problemy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

caro1771
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 28, 2013 11:47

Golf 1.6 8v AKL problemy

Post autor: caro1771 » czw lip 04, 2013 22:00

Witam,

Mam problem ze swoim Golfem, mianowicie gdy go kupiłem nie zauważyłem, że brakuje większości kontrolek które powinny się pojawiać po przękreceniu kluczyka (jedyne które się pojawiają to: akumulator, immobiliser oraz hamulec ręczny) oraz braku wskazań temperatury i paliwa. Samochód został zdiagnozowany z błędem ECU oraz dwiema dodatkowymi stronami błędów które miałem powiedziane, że są pochodne od niesprawnego ECU który wymieniłem dzisiaj jednak poza cichszą pracą silniką i może trochę lepszą reakcją na wciśnięcie pedału gazu innych zmian nie ma, kontrolki i wskaźniki nadal nie działają, jutro wybieram się ponownie na diagnostykę jednak chciałem zapytać czy ktoś się spotkał z takimi objawami wcześniej i jakie może być ewentualne rozwiązanie problemu.

Z góry dziękuje za wszystkie porady



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf 1.6 8v AKL problemy

Post autor: Qto » czw lip 04, 2013 22:20

napisz o które konkretnie kontrolki chodzi...bo może po prostu Twój Golf nie jest wyposażony w niektóre z bajerów np: czujniki zużycia klocków hamulcowych, czujnik poziomu oleju, czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy, czujnik zapięcia pasów (akurat to jest bardzo rzadko spotykane)... także napisz o co konkretnie chodzi
brak kontrolki airbag czy ABS nie wróży nic dobrego...



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Golf 1.6 8v AKL problemy

Post autor: agrala » pt lip 05, 2013 22:32

CHECK ENGINE tam nie ma.
Zapala się tylko woda, olej, immo, poduchy, abs i akumulator.



caro1771
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 28, 2013 11:47

Golf 1.6 8v AKL problemy

Post autor: caro1771 » pn lip 15, 2013 21:36

Dzisiaj wymieniłem licznik na inny od tego samego modelu i jako, że mam odblokowane ECU wszystko wróciło do normy poza migającą kontrolką immo (ale nie odcina zapłonu) i brak wskazań temp bądź paliwa ale sądze, że tu mogą być winne czujniki chociaż na VAG-COM nic nie pokazuje.



TomEs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 14, 2013 16:52

Re: Golf 1.6 8v AKL problemy

Post autor: TomEs » pn paź 14, 2013 19:00

Witam.
Mam podobny problem-po włączeniu zapłonu nie zapala się kontrolka Check Engine,Czy to możliwe żeby w moim modelu nie występowała ta kontrolka ( Golf IV 1.6 8V AKL).Silnik normalnie odpala,lekki muł występuje ale możliwe że jest to spowodowane sporadycznym błędem sondy lambda.Skoro komp wykazał błąd lambdy to check tym bardziej powinien się zapalić ,a nawet nie powinien gasnąć tymczasem jako się rzekło w ogóle się nie zapala.Co radzicie?
Ostatnio zmieniony pn paź 14, 2013 19:26 przez TomEs, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Golf 1.6 8v AKL problemy

Post autor: psilos1 » pn paź 14, 2013 19:21

TomEs pisze:Witam.
Mam podobny problem-po włączeniu zapłonu nie zapala się kontrolka Check Engine,Czy to możliwe żeby w moim modelu nie występowała ta kontrolka ( Golf IV 1.6 8V AKL).Silnik normalnie odpala,lekki muł występuje ale możliwe że jest to spowodowane sporadycznym błędem sondy lambda.Skoro komp wykazał błąd lambdy to check tym bardziej powinien się zapalić ,a nawet nie powinien gasnąć tymczasem jako się rzekło w ogóle się nie zapala.Co radzicie?
Jak napisał wyżej kolega agrala
agrala pisze:CHECK ENGINE tam nie ma.
Zapala się tylko woda, olej, immo, poduchy, abs i akumulator.



TomEs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn paź 14, 2013 16:52

Re: Golf 1.6 8v AKL problemy

Post autor: TomEs » pn paź 14, 2013 19:29

Dzięki.



egoist99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lis 21, 2011 22:55

Golf 1.6 8v AKL problemy

Post autor: egoist99 » wt paź 15, 2013 22:56

1.6 Akl nie posiada kontrolki Check Engine



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości