Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

saon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw lip 25, 2013 18:54
Lokalizacja: Złotoryja

Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Post autor: saon » pt paź 11, 2013 12:20

Witam

Zastanawia mnie czy do mojej Bory podpasował by licznik od VW Tiguana ??
Interesuje mnie z uwagi na kolorowy FIS.

Czy coś takiego jest możliwe ??
Jeżeli tak to czy coś trzeba było by przerabiać, kodować itp. ??

Nie znam się zbytnio, ale jeżeli to jest wykonalne to mam znajomego co mi to wykona.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Post autor: hayperekpo » pt paź 11, 2013 14:38

saon pisze:Czy coś takiego jest możliwe ??
Niespecjalnie - choćby z tego powodu, że liczniki w nowszych autach mają tylko jedną wtyczkę. Całość wymiany danych wykonana jest po magistrali CAN. Do tego dochodzi jeszcze Bordnetz, itp.

Teoretycznie można by wykonać konwerter, ale gra nie warta jest świeczki.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

saon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw lip 25, 2013 18:54
Lokalizacja: Złotoryja

Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Post autor: saon » pt paź 11, 2013 15:28

Aha... no szkoda, a wogole jakos wchodzi w gre wrzucenie kolorowego FIS'a do licznika od Bory ??



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Post autor: hayperekpo » pt paź 11, 2013 15:30

saon pisze:no szkoda, a wogole jakos wchodzi w gre wrzucenie kolorowego FIS'a do licznika od Bory ??
Zapomnij - mają zupełnie inny układ pinów.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Post autor: grg474 » pt paź 11, 2013 19:17

saon pisze:Czy coś takiego jest możliwe ??
nie ma rzeczy niemożliwych - problemem będzie przerobienie wiązki, nauczenie kluczyków, kodowanie prędkości itp.
wszystko się da zrobić - kwestia tylko czasu i kasy
hayperekpo pisze:Zapomnij - mają zupełnie inny układ pinów.
nom - wszyscy twierdzili ze licznik z a3/s3 nie zagada w golfie 4 bez can bo brak CAN + inna pinologia a ja jednak kiedyś taki zrobiłem - więc piny wtyczki to żaden problem, problemy to sterownik cangateway który w mk4 jest w liczniku a touranie osobno - więc następny pewnie element do dołożenia ale pewnie i to by dało radę, problemem może być prędkość bo trzeb aby sprawdzić czy czytana jest z prędkościomierz czy abs-u


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Post autor: MaciekV5 » pt paź 11, 2013 19:47

A co z najbardziej błachym problemem, czyli jak wpasować licznik w deskę? ;) Bo moim zdaniem nie wejdzie na bank.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Post autor: hayperekpo » pt paź 11, 2013 21:52

grg474 pisze:nom - wszyscy twierdzili ze licznik z a3/s3 nie zagada w golfie 4 bez can bo brak CAN + inna pinologia a ja jednak kiedyś taki zrobiłem - więc piny wtyczki to żaden problem, problemy to sterownik cangateway który w mk4 jest w liczniku a touranie osobno - więc następny pewnie element do dołożenia ale pewnie i to by dało radę, problemem może być prędkość bo trzeb aby sprawdzić czy czytana jest z prędkościomierz czy abs-u
Pisząc o układzie pinów miałem na myśli sam wyświetlacz FIS :bajer: bo to jego dotyczyło pytanie kolegi...
saon pisze:a wogole jakos wchodzi w gre wrzucenie kolorowego FIS'a do licznika od Bory ??
grg474 pisze:nom - wszyscy twierdzili ze licznik z a3/s3 nie zagada w golfie 4 bez can bo brak CAN + inna pinologia a ja jednak kiedyś taki zrobiłem - więc piny wtyczki to żaden problem,
Afaik jest jeszcze kwestia Immo4 i przerzucenia całej wymiany danych (w tym prędkości samochodu) na CAN. Poza tym to wrzucanie licznika z a3/s3 do golfa IV to trochę inna liga niż przeszczepianie licznika z Golfa 5 do 4 (bo Touran posiada elektrykę jak w mk5).


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Bora 2000r. Licznik od Tiguana

Post autor: grg474 » pt paź 11, 2013 22:41

hayperekpo pisze:Poza tym to wrzucanie licznika z a3/s3 do golfa IV to trochę inna liga
pokaż mi w PL kto jeszcze to zrobił - licznik s3 2001 do golfa 1998. Wg ASO i fachowców od liczników i sterowników silników jest to niewykonalne (wiem - bo po wielu rozmowach prosili o sygnał jeśli się uda uruchomić, co też uczyniłem)
hayperekpo pisze:przeszczepianie licznika z Golfa 5 do 4
najważniejsze, że nie ma ochrony komponentów więc nie jest problem - jak już napisałem - kwestia kasy i czasu. Czy jest sens? wg mnie nie, ale nie takie rzeczy były montowane bo ktoś coś chciał mieć lub udowodnić że się da
hayperekpo pisze:i przerzucenia całej wymiany danych (w tym prędkości samochodu) na CAN.
a kto ci broni montować inne komponenty z golfa 5? Prędkość idzie po can z ABS tak jak w sharanie 2004 (przy zmianie licznika w np w Sharanie musisz zmienić jedną wartość w epromie licznik jeśli masz starsze auto a nowszy licznik)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości