Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ku95ki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 23:00
Lokalizacja: Katowice

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: ku95ki » ndz wrz 29, 2013 22:12

Witam, jakiś czas temu kupiłem golfa mk4.
Mam mały problem otóż, samochód posiada ori centralny zamek z blokadą ze środka itd.
Posiada 2x ori kluczyk scyzoryk. Jednak właściciel powiedział, że otwiera samochód tylko z zamka, bo padły baterie i mu to nie przeszkadzało.
Fakt faktem baterie były padnięte na tyle, że nawet dioda na pilocie nie świeciła. Wymieniłem baterie w obydwóch pilocikach, bo obydwa były padnięte i wszystko ładnie, dioda świeci, ale auta jak nie otwierał tak nie otwiera z pilota.
Próbowałem z kluczkiem w stacyjce i w zamku, lecz z tego co wyczytałem kluczyk w stacyjce musi być zaprogramowany, a mi oba piloty nie działają... podejrzewam, że są rozprogramowane.
Pojechałem do punktu dorabiania kluczy, podpiął go pod komputer i powiedział, że zawsze bezproblemowo to robił w tych autkach, ale ten jest twardym pacjentem,
żadnego błędu nie wykazuje, nic z tych rzeczy.
Na razie dałem sobie z tym spokój, ale zima się zbliża wolałbym mieć działający pilot, bo mam 1 zamek i jak zamarznie to bd lipa. Ostatnio zauważyłem brak bezpiecznika nr6 z tego co wyczytałem jest to bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek stąd pytanie do was, czy to może być przyczyna ?
Wiadomo, najlepiej wsadzić i się dowiedzieć, ale nie wiem czy ma on tam być czy nie, dlatego radzę się was. Jeżeli to nie to to czego mogę jeszcze spróbować ?
Jakoś na czasie będę się wybierał do gościa który zajmuje się dorabianiem i programowaniem, zobaczymy co on zdziała, ale najpierw chce spróbować na własną rękę.
Aaa, chciałem tylko dodać, że z kluczykiem w zamku wszystko działa, otwiera, zamyka, jak przytrzymam otwiera szyby/ domyka szyby, jak przekręce 2 razy dioda przy ryglu gaśnie itd więc wszystko raczej ok.

Trochę się rozpisałem, mam nadzieje, że w miare zrozumiale, z góry dzięki za pomoc.
Pozdro :)
Ostatnio zmieniony pt paź 04, 2013 21:52 przez ku95ki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Bezpiecznik centralnego, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: grg474 » ndz wrz 29, 2013 22:14

wsadź bezpiecznik i sprawdź czy sie da zakodować. Co tu dumać


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ku95ki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 23:00
Lokalizacja: Katowice

Bezpiecznik centralnego, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: ku95ki » pn wrz 30, 2013 17:54

Wsadziłem, sprawdziłem i dalej nic... Próbowałem na 2 kluczyki zaprogramować i żadnego odzewu.
Wyczytałem na forum, że często przez radio tak jest, ja mam nieorginalne, ori radio ukradli poprzedniemu właścicielowi obecnie siedzi tam x-plod bt2700 , który już był jak go kupiłem. Może to ma jakiś związek ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bezpiecznik centralnego, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: Qto » pn wrz 30, 2013 19:40

ale to my mamy sprawdzić jak masz podłączone radio ?? Wyczytałeś że może być z tym problem...więc wyczytaj jeszcze jak ma być podłączone to radio i sprawdź jak masz



ku95ki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 23:00
Lokalizacja: Katowice

Bezpiecznik centralnego, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: ku95ki » pt paź 04, 2013 21:45

Panowie pisze w tym temacie, żeby nie robić syfu na forum.
Dziś byłem u 2 gościa i nie dał rady, powiedział, że coś z modułem komfortu.
Z tego czego dowiedziałem się od jednego z użytkowników powinnienem mieć pod mój pilot moduł z końcówką 799AH.
Aktualnie posiadam 1C0959799 tak wyświetla w komputerze po podpięciu, lecz jutro jeszczę rozbiorę dla pewności aby się do niego dostać.
Najprawdopodobniej będę musiał zmienić moduł komfortu, być może ktoś kiedyś wymienił nie na taki jak ma albo ten padł.
Mam w związku z tym jedno pytano poinnienem mieć 1C0959799 AH czy 1J0959799 AH ? Jaka jest różnica w początku tych kodów czyli "1C0" , "1J0" ?

Dużo czytałem na forum, o samych modułach jest sporo informacji jednak nie znalazłem tego co mnie interesuje. Dodam tylko jakby było potrzebne mam 4el szyby, centralny orginalny z kluczykami scyzorykami, el lusterka, domykanie szyb itd, jedyne co to ten centralny z pilota nie działa, z kluczyka wszystko ok.

Ps
Nr pilotów
1J0959753AG



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: Aligator30 » pt paź 04, 2013 22:58

ku95ki, moduł 1C0959799(moduł na 1 wtyczke nie obsługuje pilotów )musisz go zmienic na moduł1C0959799B moduł na 2 wtyczki i dorobic 2 wtyczke



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: agrala » sob paź 05, 2013 14:36

Roznica pomiedzy 1C0 a 1J0 to roznica w tym ze pierwszy ma CANa a drugi nie.
Nie sa one zamienne ze soba ba sa inne silniczki do tego modulu.
1J0595799AH obsluguje piloty na 433MHz a 1C0959799B na 434MHz.
Jezeli kluczyki masz oryginalne od tego auta to powinna być druga wtyczka przy module ktora nie jest podpieta.
Nie jestem pewien czy dawali 2 scyzoryki przy wyjezdzie z salonu.



ku95ki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 23:00
Lokalizacja: Katowice

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: ku95ki » sob paź 05, 2013 20:14

Dziś trochę pokopałem i trochę się też dowiedziałem, myślę, że to sporo wyjaśnia.
Moduł mam taki jak wyświetlało na vagu czyli JC0 959 799 na jedną wtyczkę, 2-giej wtyczki nigdzie nie widzę ale jest coś co trochę zmienia pogląd na sprawę.
Mianowicie, znalazłem puszeczkę o nazwie SONAR 110 (Made in Italy) (załącznik 1), nie umie nic o tym znaleźć, znalazłem tylko tyle, że jest to alarm.
Więc, to trochę zmienia całą sprawę, wszystko jest podłączone pod to ale nie działa, szczerze mówiąc nie zależy mi na tym, żeby to naprawiać tylko chciałbym dać moduł 1C0959799B czyli ten który podał Aligator30, żeby było tak jak jest fabrycznie.
Z podmiankom komfortu raczej nie będzie problemów z tego co wyczytałem na forum, tylko chciałbym, żebyście pomogli mi co do dorobienia wtyczki.
Wydaje mi się, lecz nie jestem pewien, że wtyczka zrobiona pod alarm, ma pociągnięte kable które powinny być pod 2 wtyczkę w module komfortu (ori styki włożone w wtyczkę przystosowaną do alarmu), wg mnie ktoś po montażu alarmu zmienił moduł na ten z 1 wtyczką, ale tego nie wiemy i już się nie dowiemy.
Podam kolory kabli jakie przychodzą do tej wtyczki od alarmu oraz zdjęcie, mam nadzieję, że ktoś opisze mi który kabel do czego i czy to są te które trzeba podciągnąć pod 2 wtyczkę do modułu na 2 piny, czy muszę ich gdzieś szukać...
Kolory kabli przychodzące do alarmu:
Zielony x2, czerwony, brązowy, niebieski, czarno-różowy lub czerwony (nie jestem pewien czy to róż czy czerwony wyblakł), żółty, czarno-zielony, czarno-biały, żółto-zielony, czerwono-żółty

Załącznik nr1
Obrazek
Kostka przychodząca do alarmu :
Obrazek
Obrazek
Kostka beżowa przychodząca do modułu komfortu:
Obrazek
Obrazek

Przepraszam, za słabą jakość zdjęć, ale miałem tylko telefon pod ręką.

Pozdrawiam. :)



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: agrala » ndz paź 06, 2013 08:57

Te 2 zielone to zapewne kierunki.
Daj zdjecie plytki tego alarmu - obu stron z zalozona wtyczka.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: Qto » ndz paź 06, 2013 14:06

Co do opisu pinów drugiej wtyczki modułu 1C0...coś mi się kojarzyło że już gdzieś to widziałem... proszę - viewtopic.php?p=6040347#p6040347" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

czarno/zielony i czarno/biały to kierunki.

Możliwe że w aucie był moduł na dwie wtyczki...coś uległo uszkodzeniu, zamontowany został taki na jedną wtyczkę a istniejące kable wykorzystane do dołożonego alarmu (plus dołożenie kabli których nowa centralka potrzebowała).

Dobrze by było gdybyś zdjął lewy słupek przy szybie...być może znajdziesz tam antenę. Gdyby antena faktycznie tam była to raczej oznacza że druga wtyczka fabrycznie w aucie była. Wtedy najprostszym rozwiązaniem jest kupno na szrocie/allegro brakującej wtyczki z uciętymi kablami...skompletowanie w aucie potrzebnych kabli, połączenie ich z uciętymi kablami przy kupionej wtyczce i podłączenie wtyczki do nowego modułu :bigok: Tak bym to widział.

Ta wtyczka która jest przy module...idąca od niej wiązka jest zaizolowana cienką taśmą i wiązka wchodzi w gąszcz kabli idących wzdłuż wzmocnienia deski (pod nim, w plastikowym korytku). Z tego samego miejsca wychodzi (oryginalnie wychodziła) w podobny sposób wiązka do drugiej wtyczki...być może znajdziesz tam jakieś ucięte kable...albo może przedłużenia kabli do dołożonego alarmu. Wszystko wskazuje na to, że robota będzie dosyć prosta bo w aucie wszystko jest...tylko trzeba to odszukać.



ku95ki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 23:00
Lokalizacja: Katowice

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: ku95ki » ndz paź 06, 2013 17:54

Pozostaje mi podziękować za dotychczasową pomoc, i kompletować części.
Najprawdopodobniej kupię moduł wraz z kostką od jednego z forumowiczów, wtedy zabieram się do roboty i napiszę co i jak.

Pozdrawiam :)



ku95ki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 10, 2013 23:00
Lokalizacja: Katowice

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: ku95ki » wt paź 08, 2013 23:18

Siemka, mam jeszcze jedno pytanie związane poniekąd z tematem, więc napiszę tutaj.
Wiem, że nie ma różnicy czy moduł jest z samochodu 5d czy 3d bo to sprawa kodowania.
Jak wygląda sprawa tego typu czy moduł pochodzi z hatchbacka, kombii czy senada ?
To wszystko jedno czy są jakieś różnice ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Moduł komfortu, problem z zaprogramowanie pilot mk4

Post autor: Qto » wt paź 08, 2013 23:22

Po co pytasz o to samo tu i na PW ?? - jest różnica. Moduły 3D/5D są zamienne...oraz Variant/sedan - inne sterowanie zamkiem w bagazniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 85 gości