Przełacznik grzanych foteli

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kaaziu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 15, 2010 17:54
Lokalizacja: Zgierz

Przełacznik grzanych foteli

Post autor: Kaaziu » pn wrz 30, 2013 21:08

Witam ;)

Mam takie pytanie. Okazyjnie mogę nabyć maty grzewcze foteli uniwersalne i tak, jako sterowanie w tych matach jest przełącznik 3stopniowy
I 0 II i nie wyglądają one za ciekawie, na jakiej zasadzie działają oryginalne sterowania grzanymi fotelami? Potencjometr? Czy dałoby się uniwersalne maty zestroić z ory przełącznikiem?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=333887
In progress....

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Przełacznik grzanych foteli

Post autor: agrala » wt paź 01, 2013 08:02

Na upartego wszystko idzie zrobić.
Oryginalnie we włączniku siedzi wlacznik i potencjometr. Jest tez przekaźnik z własnym sterowaniem ktory podlaczony jest pod wlacznik.
Musial bys mieć wlacznik, przekaźnik i w mate wlozyc termistor NTC o odpowiedniej wartości - chyba 10K.



Awatar użytkownika
Kaaziu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 15, 2010 17:54
Lokalizacja: Zgierz

Przełacznik grzanych foteli

Post autor: Kaaziu » wt paź 01, 2013 19:42

http://hurtownietapicerskie.pl/956-maty ... cerke.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chodzi o takie maty, jest tam juz przekaznik, tylko jak zestroic to w ory wlacznikiem


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=333887
In progress....

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Przełacznik grzanych foteli

Post autor: agrala » czw paź 03, 2013 08:29

W fabrycznej isntalacji przelacznik to tylko potencjometr z wlacznikiem. Przekaznik to nie tylko przekaznik ale jest tam tez cale sterowanie w nim.
Mozesz zamontowac wlaczik od golfa 4 - w nim juz jest wyszstko.



Awatar użytkownika
chio1310
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 04, 2013 21:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Przełacznik grzanych foteli

Post autor: chio1310 » sob paź 05, 2013 00:28

Witam kompletuje właśnie grzanie do III cabrio, fotele posiadam z kawałkami instalki bez włączników ta co leży pod wykładziną a z pod dechy niemam i mam pytanie co do włączników z IV bo akurat takie posiadam da to jakoś rade poskładac w całość ,dokłdam też szybki na tył i też kable tylko zostały kawałki od silników może ktoś pomoże jakąs fotką kostki do włącznika szyb pod radiem chodzi o kolory przewodów wychodzących z niej ,przednie szyby dołożyłem znalazłem komplet z 3D pozdrawiam :D



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Przełacznik grzanych foteli

Post autor: agrala » sob paź 05, 2013 14:26

Jezeli chcesz zamontowac wlaczniki z golfa 4 to puszczasz przewody z niego prosto do fotela - nic po drodze nie ma.
W fotelu masz jak dobrze pamietam 4 przewody - 2 od termistora i dwa od zasilania maty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości