Rozrusznik - po odpaleniu chodzi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

Rozrusznik - po odpaleniu chodzi

Post autor: kamilhsx » pt paź 04, 2013 09:11

Witam, sytuacja wygląda tak, że zakupiłem golfa z popsutym rozrusznikiem. Na początek wyjąłem ten stary i rozłożyłem i sytuacja wygląda tak, że wszystko było pomielone w sumie i nie miało prawa działać, dlatego też robiło się zwarcie po przekręceniu kluczyka. W efekcie zmieniłem rozrusznik na drugi działający, zakupiony na szrocie i sytuacja ma się tak, że po odpaleniu rozrusznik chodził razem z silnikiem co dość głośno słychać. Po konsultacji w sklepie zakupiłem bendix, dobrali trochę krótszy i sugerowali, że to tego kwestia, w efekcie nic się nie zmieniło. Przy okazji też zmieniony został elektromagnes na drugi i sytuacja się powtarza. Dodam, że tulejki itd również zostały pozmieniane.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie bo już brak mi pomysłów w tej kwestii...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozrusznik - po odpaleniu chodzi

Post autor: Paweł Marek » pt paź 04, 2013 11:08

Pierwsza rzecz musisz miec pewnośc że rozrusznik pasuje do twojego silnika, ciężko więcej radzić skoro nawet nie wiemy czym jeździsz oprócz tego że Golfem. Generalnie rozruszniki z różnych modeli pasują zamiennie ale w końcu nie wszystkie. Bo poza tym pozostaje ci ocena wieńca zębatego na kole zamachowym ale nawet jakby był wydarty to nie powinien blokowac rozrusznika. Oraz wykluczenie niespotykanej awarii że stacyjka podaje prąd na rozrusznik mimo że odpuścisz kluczyk.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

Re: Rozrusznik - po odpaleniu chodzi

Post autor: kamilhsx » pt paź 04, 2013 11:53

Golf 3 1.8 benzyna. Rozrusznik w tym samochodzie ktory byl jak i ten ze szrotu sa takie same. Ponadto moge dodac ze mam na podworku passata i drugiego golfa z takim silnikiem i te akurat rozruszniki w sumie mam na przemian... Ciekawi mnie dosc mocno opcja awarii stacyjki gdyz to rozwiazalo by problem ale w celu sprawdzenia najlepiej chyba wykrecic z jednego z samochodow ktorys i wlozyc do tego golfa. i gdzie ewentualnieszukac jeszcze przyczyny?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Rozrusznik - po odpaleniu chodzi

Post autor: Mavrick » pt paź 04, 2013 12:59

A moze problem tkwi w uszkodzonej kostce stacyjki bo to wyglada tak jakby nie odcinalo napiecia na rozruszniku po odpaleniu auta...



kamilhsx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 11:52

Re: Rozrusznik - po odpaleniu chodzi

Post autor: kamilhsx » pt paź 04, 2013 14:34

Na próbę odpaliłem go i po odpaleniu odpiąłem kable plusowe idące do rozrusznika. Efekt niestety bez zmian... Nie mam pomysłu czego to może być kwestia...



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Rozrusznik - po odpaleniu chodzi

Post autor: Mavrick » pt paź 04, 2013 15:43

kamilhsx pisze:Na próbę odpaliłem go i po odpaleniu odpiąłem kable plusowe idące do rozrusznika. Efekt niestety bez zmian... Nie mam pomysłu czego to może być kwestia...
Czyli moja teoria legla w gruzach...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozrusznik - po odpaleniu chodzi

Post autor: Paweł Marek » pt paź 04, 2013 20:43

Tylko kamilhsx, ta próba ma polegac na odpięciu również wtyczki tego cienkiego kabla czarno czerwonego (podaje plus ze stacyjki na rozruch) - tak dla jasności. Jeśli ten odpiąłeś i drugi gruby to ta teoria z kablem stacyjki jak i z jakims wewnętrznym zwarciem w rozruszniku do elektromagnesu odpada . Więc pozostaje rozważenie czemu bendix się nie cofa, albo ma opór na ośce albo nie mam pojęcia o co biega.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości