brak zasilania na,, jeża,,

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zielin517
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 22:02

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: Zielin517 » czw paź 03, 2013 17:21

mój problem wygląda następująco. nie ma zasilania na podgrzewacz powietrza w kolektorze ssącym. podłączony na krótko działa. pytanie ..; co sprawdzic w pierwszej kolejności ? czujniki temperatury ? przekaźnik ? bezpiecznik? proszę o pomoc pojazd to ; VW Golf III 1.4 CL - kod silnika ABD- rok 1992



Zielin517
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 22:02

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: Zielin517 » czw paź 03, 2013 17:27

w pojeździe nie znalazłem złącza OBD2 wiec nie zrobiłem diagnostyki komputerowej (chyba że może jest jakies inne złącze diagnostyczne?)



Awatar użytkownika
anakonda134
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 20, 2009 22:33
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: anakonda134 » pt paź 04, 2013 01:00

Zielin517 pisze:w pojeździe nie znalazłem złącza OBD2 wiec nie zrobiłem diagnostyki komputerowej (chyba że może jest jakies inne złącze diagnostyczne?)
a tu ? Złacze



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: agrala » pt paź 04, 2013 03:17

Przekaznik nr 1 jak mnie pamiec nie myli.
O ile pamietam on jest sterowany z osobnego czujnika tempertury wiec w ECU nic nie bedzie na ten temat.
Masz zlacze nad popielniczka jak jest od 94r auto lub jak jest ponizej to za zaslepka obok wlacznika podgrzewanej szyby tylnej.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: Mavrick » pt paź 04, 2013 13:00

Zielin517, nie pisz post pod postem...uzywaj funkcji "edytuj".



Zielin517
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 22:02

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: Zielin517 » pt paź 04, 2013 15:31

bardzo dziękuje za informacje :) proszę jeszcze o podpowiedz co z tym przekaźnikiem .. jego umiejscowienie , kolor , ile stopek w przekaźniku ? a ten osobny czujnik temperatury gdzie się znajduje - jak zdiagnozować jego sprawność



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: Paweł Marek » pt paź 04, 2013 20:29

czujniki do grzania jeża skończyły w mk2. A w MK3 sterowanie przekaźnikiem jeża jest ze sterownika silnika. Bezpiecznik 12, przekaźnik w pozycji dodatkowej nad skrzynką - piszę ze schematu qwięc pewności brak mi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zielin517
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 22:02

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: Zielin517 » ndz paź 06, 2013 15:57

bezpieczniki sprawne. przekaźnik odnaleziony , wymontowany z kostki ( ciezko było go wypiąć ) sprawdze go jutro multimetrem i napisze czy jest sprawny



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: Paweł Marek » pn paź 07, 2013 00:51

to nie starczy, sprawdź w jego gnieździe czy pojawia sie napięcie na zimnym silniku po odpaleniu pomiędzy gniazdami na nóżki 85 i 86, i czy jest cały czas po zapłonie między 87 a 30 wówczas dopiero dojdziesz gdzie jest niesprawność. Jeśli masz tam inne numerki - daj fotkę nóżek przekaźnika od spodu,.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zielin517
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 22:02

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: Zielin517 » pn paź 07, 2013 20:31

przekaźnik sprawny , zasilanie stałe jest , po zapłonie również jest plus , przewód z przekaźnika do wtyczki jeza jest drozny, brak tylko masy na przekaznik . wszystko sprawdzone na włączonym zapłonie na zimnym silniku . kolega cos mowil ,ze przekaznik sterowany jest masa która idzie z ecu tylko nie mam schematu zeby sprawdzic ktory to pin . a chciałbym zdiagnozowac droznosc tego przewodu . ma ktos jakies info na temat ktory to pin w kosci ecu ? jaka jes zasada działania , załączania podgrzewacza ? w jakich warunkach on sie zalacza? . czy jest jakas opcja ze ecu pobiera info z czujnika czteropinowego i w zaleznosci od temperatury załącza przekaźnik i grzanie jeza ?



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

brak zasilania na,, jeża,,

Post autor: ssarna1 » sob paź 12, 2013 22:43

Schemat na forum i w google, jeż jest sterowany z ECU a ECU ma dostęp do czujnika temperatury cieczy - wniosek nasuwa się sam. Podepnij komputer i zrób test wyjść, przekaźnik powinien tykać. Jeśli będzie tykał i wtedy będzie się pojawiało się napięcie to zobacz jaką temperaturę pokazuje ECU - jeśli poprawną to ECU może świrować i nie włączać jeża bez powodu. Oczywiście najpierw należy sprawdzić wszystkie przewody

Drobna sprawa techniczna - przed znakami interpunkcyjnymi nie stawia się spacji, a jeśli jakieś słowo jest potoczne to używa się cudzysłowów, nie dwóch przecinków


MK3 ADZ->AGU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości