Czy altek 45A wystarczy VARTY SILVERA E44?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Niezalezny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 22, 2011 17:06

Czy altek 45A wystarczy VARTY SILVERA E44?

Post autor: Niezalezny » wt paź 01, 2013 18:15

Witam

Mam dylemat czy problem.
Kupiłem nówkę akumulator VARTA SILVER 77Ah i 780A do mojego golfa II 1.6 TD
Dzisiaj sprawdziłem ładowanie i przy wyłączonym wyszło 13V przy rozruchu 11.5V a przy jeździe przy wyłączonych światłach 13.7V a przy włączonych 13.1-13.2V
Alternator który mam w aucie ma ładowanie 45A.
Moje pytanie brzmi czy wszystko jest ok z ładowaniem?
Czy ten alternator doładowuje do pełna ten akumulator?


...Chroń Mnie Boże Przed Diabłami W Mundurach o Niebieskim Kolorze...
Czasem na drodze spotykam szaleńców, którzy pędzą na złamanie karku... Naprawde - Nawet czasem ciężko ich dogonić...

ozzy1979

Czy altek 45A wystarczy VARTY SILVERA E44?

Post autor: ozzy1979 » wt paź 01, 2013 21:15

Nie - napięcie ładowania jest za małe - prawidłowe to ponad 14 V. Tak niskie napięcie ładowania gwarantuje naładowanie akumulatora tylko w przypadku wielogodzinnej jazdy. Alternator naładuje akku, ale po bardzo długim czasie. Polecam przeanalizować wzór Q=Ixtxn, gdzie Q = pojemność ładowanego akku, I = prąd ładowania, t = czas, a n = sprawnośc procesu ładowania (jakieś max 70% dla akku kwasowego).



Awatar użytkownika
Niezalezny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 22, 2011 17:06

Czy altek 45A wystarczy VARTY SILVERA E44?

Post autor: Niezalezny » wt paź 01, 2013 21:56

A jak sprawdzić napięcie w tym alternatorze? Mam z BOSCH'a alternator?
A czy ten alternator jest dobry do tego akumualtora? Czy może wymieć na jakiś inny? 55A czy jakiś który daje większe natężenie?


...Chroń Mnie Boże Przed Diabłami W Mundurach o Niebieskim Kolorze...
Czasem na drodze spotykam szaleńców, którzy pędzą na złamanie karku... Naprawde - Nawet czasem ciężko ich dogonić...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy altek 45A wystarczy VARTY SILVERA E44?

Post autor: Paweł Marek » wt paź 01, 2013 23:18

Nie martw się tym że aku duży, martw się o to żeby ładowanie było wystarczające, napięcie zmierz jeszcze na samym alternatorze czyli masa na obudowie a plus na śrubie głównego grubego kabla plusowego. Takie minimalne ładowanie które zwykle jeszcze starczy to 12.8 V, ale jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to napewno aku się nie doładuje i będziesz musiał co jakiś czas ładować ładowarką. Staraj się ten alternator przed mrozami zmienić lub zregenerować, chyba że okaże się jednak ok po pomiarze jak napisałem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Niezalezny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 22, 2011 17:06

Czy altek 45A wystarczy VARTY SILVERA E44?

Post autor: Niezalezny » śr paź 02, 2013 12:39

A jeśli zmienić to na taki sam czy "większy"? Jeśli "większy to na jaki?
Autem jeździ się przeważnie na krótkich dystansach...
Znacie jakiś dobry warsztat na podkarpaciu regenerujący altki?


...Chroń Mnie Boże Przed Diabłami W Mundurach o Niebieskim Kolorze...
Czasem na drodze spotykam szaleńców, którzy pędzą na złamanie karku... Naprawde - Nawet czasem ciężko ich dogonić...

anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Czy altek 45A wystarczy VARTY SILVERA E44?

Post autor: anaba255 » śr paź 02, 2013 22:58

Sprawdz regulator w alternatorze, były wersje 13,7V, jak ma krótkie szczotki to raczej jego wina. Spokojnie możesz założyć 14,4V. Weź tylko ze sobą do sklepu stary regulator na wzór i kup coś dobrego. Wymienisz samemu lub podjedź do elektryka, zajmie mu to 5 minut.
Altek możesz załozyć mocniejszy, żeby tylko pasował na łapę, lub, do 1.6D/TD podejdzie altek z 1.9D/TD razem z łapą i szpilkami, trzeba tylko wymienić koło pasowe na wąski pasek, bez odsadzenia i założyć końcówki kabli.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości