Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: markus420 » wt cze 25, 2013 12:58

rafalheba pisze:ale one (tzn. tylko lewe) za chwilę się otwierają- i tu jest problem.
W tym przypadku musisz przejrzeć luty o których jest mowa w podanym przeze mnie temacie.
rafalheba pisze:Żeby wymienić końcówkę mikrostyku to muszę kupić ten rozbieralny- tak?
Tak
rafalheba pisze:ale wymienić cały zamek będzie chyba łatwiej
Tak, jeśli to miało by
rafalheba pisze:się okazać dla mnie za trudne



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: sokol27je » wt cze 25, 2013 23:42

Witam, podpinam się pod temat z małym pytaniem,
Mianowicie rozebrałem mikrostyk i wydaje się że wszystko chodzi jak należy, lecz "blaszki" które są w środku w miejscach styku się powycierały( z koloru ala złotego wytarły sie na srebrne) czy to przeszkadza?



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: markus420 » śr cze 26, 2013 12:57

W moim przypadku, one są innego koloru na całej powierzchni.
czy to przeszkadza?
wydaje mi się, że nie. Sprężynka która tam jest i tak powinna docisnąć ją do oporu.



Awatar użytkownika
lichy92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lut 04, 2011 00:44

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: lichy92 » wt lip 02, 2013 19:00

Panowie wymieniłem dziś zamek i niestety dalej te same objawy. Nie mam pojęcia co jest grane.



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: markus420 » śr lip 03, 2013 07:59

Podejrzewam, że nie kupiłeś nowego? Więc w drugim może być ta sama historia co w pierwszym. Sprawdzałeś go przed zamontowaniem? Ewentualnie któreś kable nie łączą po drodze.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: jameess » śr lip 03, 2013 14:41

rafalheba jak masz wątpliwości czy wymienisz (czapkę mikrostyka) to w ogóle się za wymianę zamka nie zabieraj.

Więcej pieprzenia jest z rozbiórka drzwi niż z tym śmiesznym mikrostykiem.

Sugeruję żeby koniecznie po rozbiórce drzwi rozebrać tez zamek ( na necie jest od zatrzęsienia info jak to zrobić ) i lupa w dłoń i sprawdzić zimne luty. Ja tego za pierwszym razem nie zrobiłem ( wymieniłem tylko "górę" mikrostyka) i musiałem wybebeszać drzwi drugi raz.



Tutaj masz też fotoporadę : http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... 4&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: sokol27je » śr lip 10, 2013 11:12

Witam, doswierzam temat:) Nie działa u mnie oświetlenie w drzwiach kierowcy, brzęczyk zapalonych świateł i oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi lecz oświetlenie wnętrza samochodu działa jak otwieram drzwi podczas włączonego silnika, trochę to dla mnie dziwne ktoś może wie o co chodzi? rozebrałem mikro styk wygada to tak ja pisałem wyżej "wydaje się że wszystko chodzi jak należy, lecz "blaszki" które są w środku w miejscach styku się powycierały( z koloru ala złotego wytarły sie na srebrne)" podobno jeszcze trzeba sprawdzić diode ale nie wiem gdzie ona się znajduje i jak ją sprawdzić... oczywiście zamykam samochód na dwa razy bo za drugim dopiero łapie alarm, nie działa ww usterka już dłuższy czas ale wcześniej tydzien chodziło, tydzien nie



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: jameess » śr lip 10, 2013 15:35

Jak twierdzisz że mikrostyk jest ok, to masz zimne luty, tak że skorzystaj z szukajki na forum, o zamkach już tutaj zostało wszystko powiedziane wystarczy odszukać i do dzieła ;)



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

Czujnik otwarcia drzwi - ZAMEK

Post autor: sokol27je » ndz wrz 22, 2013 00:03

Na zimnych lutach niestety sie nie zanm ale zauważyłem jedna dziwna rzecz mianowicie gdy przy otwartych drzwiach chce zamknąć drzwi z pilota to zapala się ta zasrana lampka w drzwiach po czym zazwyczaj po chwili gaśnie, ale nie raz świeci dalej do zamknięcia drzwi lub działa prawidłowo przez kilka dni....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości