Halogeny przedznie - lampy soczewkowe. Podłączanie 10 kabli

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

armored
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr mar 06, 2013 09:01

Halogeny przedznie - lampy soczewkowe. Podłączanie 10 kabli

Post autor: armored » sob wrz 21, 2013 12:55

Witam,

Zakupiłem halogeny go lamp przednich w MK4. Czytałem już ten temat viewtopic.php?f=2&t=94513" onclick="window.open(this.href);return false; jak i podobne jemu, jednak potrzebuję wyjaśnień trochę bardziej łopatologicznych :kac:
Mianowicie:
Mam w wiązce idącej do lamp 10 kabli (podobno to już połowa sukcesu), mam też dodatkową kratkę na przekaźniki i wygląda to u mnie tak: Obrazek
Teraz moje pytania:
1) Który kabel z wiązki mam podpiąć do żarówki halogenu H3? Jak od halogenu puścić dalej kabel na mase? Jest już to gdzieś w lampie?
2) Jak odnaleźć odpowiedni (10-ty kabel) pod kierownicą i jak to tam dalej podłączyć? Czy może już jest on wpięty do bezpiecznika?
3) Czy muszę stosować jakiś dodatkowy przekaźnik? Jeśli tak, to w które miejsce go wpiąć? Czy będzie to miejsce pomiędzy przekaźnikiem 100 a 103 na w/w obrazku?

Z góry dziękuję na odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Halogeny przedznie - lampy soczewkowe. Podłączanie 10 kabli

Post autor: Qto » sob wrz 21, 2013 13:36

poczytaj jeszcze to viewtopic.php?p=5206566" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Halogeny przedznie - lampy soczewkowe. Podłączanie 10 kabli

Post autor: eFIeLiPeO » pt lis 01, 2013 12:27

witam. ja usiebie montaowalem halogeny z przodu za porada Qto, . na zdjeciu jak sie nie myle za skrzynka przekaznikow widac kabel szaro-zolty od halogenow. musisz poszukac 2 takie i je wyciagnac z tego oplotu tasmy parcianej. sa one uciete i schowane w tym oplocie. podpinasz wszysttko pod przekaznik i musi hulac. oczywiscie wlacznik swiatel z opcja halogenow, przekaznik numer 53. jak masz w lampach 10 kabli to zadnych kabelkow nie dokladasz...przeczytaj jeszcze raz porade Qto, i wszystko bedzie jasne


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Halogeny przedznie - lampy soczewkowe. Podłączanie 10 kabli

Post autor: Waqa » pt lis 01, 2013 21:52

1) Pod mase mozesz podpiac sie w lampie. + najlepiej podpiąć pod wolny żółto/szary (o ile dobrze pamietam).
2) musisz przeszukać konkretnie wiązkę z silnika i szukać 2 przewodów tego żółto/szarego (o ile dobrze pamietam). nie jest on wpięty w bezpiecznik.
3) tak musisz zastosować przekaźnik 53. miejsce ktore sugerujesz jest wolne. możesz zastosować które chcesz z pozostałych wolnych.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości