Wymiana świec i kabli.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CacekMKIII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 12:55

Wymiana świec i kabli.

Post autor: CacekMKIII » wt wrz 17, 2013 15:54

Może były podobne tematy, ale nie znalazłem wszystkich odpowiedzi na moje pytania. Otóż chciałem przed zimą wymienić świece i kable. Tak żeby ładnie odpalał w chłodne dni. Chciałbym wiedzieć ile kosztuje taki zestaw(nowy). I gdzie znajdują się świece(najlepiej zaznaczyć na zdjęciu) - silnik 1.4 ABD 44 KW :chytry: .


Wszystko jest kwestią gustu.
A o gustach się nie dyskutuje. ;)

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Wymiana świec i kabli.

Post autor: Waqa » wt wrz 17, 2013 19:05

CacekMKIII pisze:. I gdzie znajdują się świece(najlepiej zaznaczyć na zdjęciu) - silnik 1.4 ABD 44 KW :chytry: .
bez jaj. :blush:
idziesz po przewodach WN i masz świece. :bajer:



kris300896
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt lis 02, 2012 19:13
Lokalizacja: Giżycko

Wymiana świec i kabli.

Post autor: kris300896 » wt wrz 17, 2013 19:34

Obrazek

Od tej pomarańczowej kopułki z boku silnika wychodzą przewody . Na ich drugim końcu znajdują się świece ;)

Ps. Nie patrz na tamte oznaczenia żółte na górze bo to fotka zapożyczona z neta (była jak dla mnie najwyraźniejsza).



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wymiana świec i kabli.

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 17, 2013 19:36

CacekMKIII, masz piękną odpowiedź na drugim forum gdzie znalazł się kolega obdarzony wielką cierpliwością. Ale moje zdanie też jest takie że to przesada pokazywać ci gdzie są świece, podstaw budowy silnika spalinowego nie uczymy się na tym forum tylko w podstawówce. Odradzam ci jakąkolwiek samodzielną prace przy silniku skoro tak mało wiesz , daj komuś zarobić bo ewidentnie tylko na tym zyskasz. Zamykam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości