el. szyby,jak ominąć funkcję żeby nie przytrzasnąć ręki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

el. szyby,jak ominąć funkcję żeby nie przytrzasnąć ręki

Post autor: michael.golf » sob wrz 07, 2013 06:33

wiem że na temat el.szyb jest sporo tematów,sporo poczytałem ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy temat i pytam.
mam dokładane w moim golfie III oryginalne szyby elektryczne przód (3-drzwiowy),nie mam oryginalnego pneumatycznego centralnego zamka.
i w czym problem-siłownik w drzwiach kierowcy po prostu się uszkodził naderwała się linka i przestał chodzić,
kupiłem tu na forum od kolegi,jak zapewniał IDEALNY siłownik,ale po jego założeniu już nie byłem zadowolony bo
szyba jak się zamyka to "rzęzi"pewnie za jakiś czas znowu linka się naderwie,oraz ciężko szyba idzie do góry ale
postanowiłem zostawić bo mój siłownik w ogóle nie działał a tu chociaż mogłem otwierać okno latem.
i od dzisiaj mam nowy problem z tym siłownikiem...
zamykając szybę około jej połowy szyba sama się otwiera i żeby ją zamknąć muszę ciągnąć ją do góry ręką,
po prostu uruchamia się ta funkcja żeby nie przytrzasnąć ręki...
po długim wstępie PYTANIE:
- wiem że jest możliwość wyłączenia tej funkcji żeby nie przytrzasnąć ręki,wystarczy odciąć jakiś kabel od silniczka szyb.
kiedyś coś na ten temat czytałem ale tematów na temat el.szyb jest tyle że nie mogę tego tematu znależć.
mogę prosić o pomoc jak ominąć tą funkcje...
będę bardzo wdzięczny za pomoc...
pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

el. szyby,jak ominąć funkcję żeby nie przytrzasnąć ręki

Post autor: grg474 » sob wrz 07, 2013 07:59

źle ustawiona szyba - kosi ją - dlatego działa czujnik przeciążeniowy. Jak prawidłowo ustawiona to wymień mechanizm - zamiast odcinać kable. Wiem - odpowiedź taka cię nie usatysfakcjonuje - jednak ja bym tak w swoim zrobił


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

el. szyby,jak ominąć funkcję żeby nie przytrzasnąć ręki

Post autor: michael.golf » sob wrz 07, 2013 08:29

grg474, dzięki za odpowiedż,
najpierw napiszę że za wszystkie te zakładania/ustawiania muszę płacić ponieważ samemu fizycznie nie jestem w stanie nic przy aucie zrobić.
najpierw blacharz mi założył ten nieszczęsny mechanizm i tylko charczał,teraz jest problem jak opisałem.
grg474 pisze:Wiem - odpowiedź taka cię nie usatysfakcjonuje
wiesz co...mam na ten rok już dosyć tego mechanizmu el.szyb,chcę UCIĄĆ JEŻELI JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ ten kabel żeby
ominąć "funkcję żeby nie przytrzasnąć ręki"
chodzi mi o to żeby móc jeszcze do zimy otwierać/zamykać okno a w przyszłym roku mam nadzieję że znajdę uczciwego sprzedawcę który mi sprzeda
w 100 % sprawny mechanizm el.szyb i się go wymieni i podlutuje z powrotem ten kabelek...



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

el. szyby,jak ominąć funkcję żeby nie przytrzasnąć ręki

Post autor: Mavrick » pn wrz 09, 2013 10:02

michael.golf pisze:UCIĄĆ JEŻELI JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ ten kabel żeby
ominąć "funkcję żeby nie przytrzasnąć ręki"
Ominiesz...a w efekcie przy ktoryms razie zamykania szyby spalisz silniczek i bedziesz stowke w plecy za nowy mechanizm bo raczej silniczka samego nie kupisz. Jezeli samemu nie dasz rady pogrzebac w aucie to nie uwierze ze nie masz jakiegos kumpla ktory z mila checia w niedzielne popoludnie spijajac browarka nie pomoze Ci ustawic tej szyby...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

el. szyby,jak ominąć funkcję żeby nie przytrzasnąć ręki

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 11, 2013 09:39

Nie ominiesz tej funkcji jest zapisana w samym module szyby. Chyba że podepniesz silnik na krótko bez modułu używając przekaźników to jest bez sensu. Napraw linkę, wymień mechanizm zamienniki bez modułu sa po koło 8 dych do 100 zeta w sklepie i starannie ustaw szybę w uchwytach żeby chodziła prosto nie skosem. A na koniec szybę trzeba "zaprogramować" kilka razy podnosząc ją i opuszczając do samego końca i przytrzymując przycisk przez sekundę dwie po zakończeniu każdego ruchu szyby.
Niestety bywa że moduł jest uszkodzony i mimo że wszystko zrobisz poprawnie to nadal szwankuje i cofa szybę. Winny jest meleńki czujniczek halla w module znajdziesz na forum co z tym można zrobić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości