Problem z modułem komfortu Golf IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
barthez994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 20:28
Lokalizacja: Czersk

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: barthez994 » pn wrz 02, 2013 21:31

Witam!

Mam problem z moim Golfem. Otóż zapragnąłem mieć scyzoryk zamiast zwykłego kluczyka. Musiałem zmienić moduł komfortu bo miałem 1J0 959 799 Q. Zakupiłem moduł z końcówka AH oraz nowy kluczyk (pewnie jaki chinol ale wygląda i sprawuje się świetnie). Jednak wraz z zmianą modułu nabawiłem się problemów. Do rzeczy:

- podczas za-kluczania samochodu kierunkowskazy nie sygnalizują zakluczeniu auta (mam zaadaptowane w module, że mają sygnalizować), podczas od-kluczania sygnalizują,
- nie sygnalizuje za-kluczania i od-kluczania sygnałem dźwiękowym,
- podczas od-kluczania auta kluczykiem w zamku, a nie pilotem - włącza się alarm (tzn. kierunkowskazy mrugają i dioda w drzwiach mruga cały czas, nawet po od-kluczeniu kluczykiem, pilotem jak od-kluczam działa sprawnie - przestaje mrugać).

Otóż moje pytanie brzmi: co to może powodować? Złe podłączenie? Niesprawny moduł komfortu? Zamki mam sprawne bo dioda mruga.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i za pomoc.

Pozdrawiam!
Bartek


Obrazek

n1x0n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn paź 22, 2012 09:24

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: n1x0n » wt wrz 03, 2013 08:34

witam
Temat dla mnie aktualny bo wlasnie czekam na modul i scyzoryk, wiec troche poczytalem.
Jakie miales a jakie masz teraz kodowanie modulu komfortu? Nie napisales ilo drzwiowe autko
i z ilo drzwiowego masz dawce modulu :) Sprawdz czy komfort nie sypie jakimis bledami?



Awatar użytkownika
barthez994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 20:28
Lokalizacja: Czersk

Re: Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: barthez994 » wt wrz 03, 2013 12:12

Witam!

Dziękuję za zainteresowanie. Autko mam 4-drzwiowe, wszystkie szyby w prądzie ;). Kodowanie starego modułu to: 04097, nowego modułu było 04096, zmieniłem na 04097. Wyskakuje tylko jeden błąd: Brak komunikacji z syreną alarmu. Nowy (przynajmniej dla mnie nowy, w prawdzie to używany) moduł jest z Bory.

Zastanawia mnie jedna rzecz: w blokach pomiarowych w rubryce "Rear lid. tailgate" - czyli tylna klapa, widnieje napis "otwarta". Więc może to wina mikrostyków w zamku klapy (o ile Golf 4 Hatchback posiada w zamku klapy mikrostyki). Jednak sprawdzając działanie klapy poprzez lampkę oświetlenia w bagażniku wszystko działa OK. Po zamknięciu gaśnie.

Może to być wina, że moduł z Bory poprzez inny pin tej niebieskiej wtyczki od modułu komfortu dostaje info o zamkniętej klapie?

Pozdrawiam!
Bartek


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: grg474 » wt wrz 03, 2013 15:56

barthez994 pisze: podczas za-kluczania samochodu kierunkowskazy nie sygnalizują zakluczeniu auta (mam zaadaptowane w module, że mają sygnalizować), podczas od-kluczania sygnalizują,
brak mikrostyku zamka maski - trzeba by dać albo mikrostyk albo masę na odpowiedni pin na wtyczce komfortu lub też co bardziej prawdopodobne - błędne kodowanie epromu - moduł pracuje jak dla bory - nie zamknieta klapa = brak info o zabezpieczeniu aut abo przecież jeden obwód otwarty
barthez994 pisze:- nie sygnalizuje za-kluczania i od-kluczania sygnałem dźwiękowym,
a sygnał dołożyłeś? jeśłi tak to jaki - jak klakson czy syrena z własnym zasilaniem. Jeśłi założony - wina epromu - zakodowany pod inną wersję klaksonu/syreny
barthez994 pisze:- podczas od-kluczania auta kluczykiem w zamku, a nie pilotem - włącza się alarm (tzn. kierunkowskazy mrugają i dioda w drzwiach mruga cały czas, nawet po od-kluczeniu kluczykiem, pilotem jak od-kluczam działa sprawnie - przestaje mrugać).
tak został zakodowany eprom w komforcie - zabezpieczenie przed otwarciem łamakiem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
barthez994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 20:28
Lokalizacja: Czersk

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: barthez994 » wt wrz 03, 2013 20:06

Witam!

Dzięki za zainteresowanie!

1. W blokach pomiarowych cały czas jest info, że maska jest zamknięta. Jak zapodaje masę na ten pin to pojawia się info, że jest otwarta także to nie powoduje problemu. W dodatku mój zamek od maski ma mikrostyk oryginalnie, bo ktoś kiedyś musiał wymieniać go. Tylko kabel jest ucięty.
2. Sygnału nie dokładałem, szczerze mówiąc w ogóle nie mam podłączone. Miałem podłączone tylko pod kontrolkę, którą do masy podpiąłem, bo nie wiem jak mam wykombinować ten klakson - czy można pod fabryczny czy dołożyć z własnym zasilaniem?
3. A od-kluczanie auta kluczykiem wywołuje alarm, bo nie mam zamontowane rozpoznania immo w zamku (tak się domyśliłem porównując bloki pomiarowe z oby dwóch modułów komfortu).

Moje pytanie: czy można dołożyć takie rozpoznanie immo w zamku? Oraz czy można dołożyć monitoring wnętrza? Piny mam przygotowane w module, wystarczyłoby to ustrojstwo domontować, tylko czy się da :) Pytam się bo chciałbym, żeby ten moduł działał, bo fajnie by było mieć ten alarm - chociaż fabryczny. W moim starym module nie miałem takich bajerów, dlatego jak już zakładam to warto doposażyć.

Pozdrawiam!
Bartek


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: grg474 » wt wrz 03, 2013 22:33

barthez994 pisze:czy można dołożyć takie rozpoznanie immo w zamku?
z tego co kojarzę to ma to moduł 1C0 tj jak immo zostanie dezaktywowane kluczykiem to alarm nie będzie wył, w przypadku 1J0 można jak pamietam tylko załączyć żeby było tak jak teraz (bez pilota - wzbudzony alarm)
barthez994 pisze:Oraz czy można dołożyć monitoring wnętrza?
można - jeśli nie ma aktywowania w adaptacji - to da się to właczyć w epromie komfortu, tak samo jak zmienić w epromie komfortu że nie jest to wersja sedan - poczytaj trochę
kontrola wnętrza
domykanie szyb i diagnoza


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
barthez994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 20:28
Lokalizacja: Czersk

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: barthez994 » śr wrz 04, 2013 09:06

Witam!

Dzięki za odpowiedź!

W adaptacji jest możliwość włączenia/wyłącznie kontroli wnętrza. Póki co mam wyłączone, bo nie mam tego.
Z tym immo w zamku to niech tak pozostanie wtedy - będę miał pilota przecież - to zamek niech ryczy na każdego co podejdzie bez :)

Jedno pytanie: dlaczego auto nie informuje o zabezpieczeniu auta po za-kluczeniu? Skoro siedząc w aucie mając bloki pomiarowe przed sobą widzę, że maska, lewe i prawe drzwi, przód i tył są zamknięte. Jedyne co to klapa bagażnika pisze, że otwarta. "Rear lid/tailgate contact sw. (F124) - OTWARTY" - i w starym i w nowym module tak pokazuje. A lampa bagażnika gaśnie po zamknięciu. Więc to może być przyczyna?

Pozdrawiam!
Bartek

P.S. Czy można w razie czego VDSem wyłączyć zabezpieczenie przed otwarciem łamakiem?


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: grg474 » śr wrz 04, 2013 16:26

barthez994 pisze: Jedyne co to klapa bagażnika pisze, że otwarta. "Rear lid/tailgate contact sw. (F124) - OTWARTY" - i w starym i w nowym module tak pokazuje. A lampa bagażnika gaśnie po zamknięciu. Więc to może być przyczyna?
dlatego wlaśnie nie informuje - sprawdź czy komfort dostaje sygnał masą po zamknięciu klapy tj czy ją odcina - jeśli nie to masz przyczynę. mikrostyk jest podwójny)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
barthez994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 20:28
Lokalizacja: Czersk

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: barthez994 » śr wrz 04, 2013 16:53

Witam!

Dzięki grg474 ;) Sprawdziłem zamek klapy, wszystko działało OK jak zamykałem śrubokrętem zamek. Przesunąłem zamek, żeby bardziej wystawał i teraz klapa się domyka kompletnie - tak że komputer dostaje info. Wszystko działa perfekt już. Jedyne co mi pozostało to to z tym sygnałem dźwiękowym - chciałbym mieć w przyszłości alarm (już szukam lampek z czujnikami ruchu), dlatego myślę o syrenie z własnym zasilaniem. Może być to obojętna syrena? Np. te zestawy z allegro po 30zł? Czy najlepiej z VW oryginał jakiś?

Pozdrawiam!
Bartek


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: grg474 » śr wrz 04, 2013 21:05

barthez994 pisze:Czy najlepiej z VW oryginał jakiś?
taka


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
barthez994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 20:28
Lokalizacja: Czersk

Problem z modułem komfortu Golf IV

Post autor: barthez994 » pt wrz 06, 2013 11:38

Dzięki grg474 za pomoc. :)

Pozdrawiam!


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości