Problemy z kontrolką recznego hamulca

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tommassoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 22, 2010 18:44

Problemy z kontrolką recznego hamulca

Post autor: tommassoo » ndz cze 03, 2012 10:29

Szukałem już wiele na forum ale jakoś nikt nic konkretnego nie opisał. Świeci mi się kontrolka od ręcznego, stan płynu max czujnik od płynu sprawny, od ręcznego również. Sprawdzałem odpinając pin 18 od licznika, gdy był odpięty kontrolka nie świeci. Gdy kontrolka świeci napięcie na stykach czujnika ręcznego i na stykach czujnika płynu wynosi 0.03 volta, czasami gaśnie i wtedy jest 12,34volta. Sprawdzałem również miernikiem przejście prądu przez instalacje z końcówek czujnika ręcznego i płynu, gdy stacyjka jest wyłączona przejścia na stykach miernik nie stwierdza, przy włączonej stacyjce przejście jest. Czasami zdarza się ze kontrolka gaśnie ale nie podczas jazdy tylko przy uruchamianiu silnika i wtedy już nie zaświeca się .Sam już nie wiem co to może być, zastanawiam się czy to nie wina licznika. I mam w zasadzie pytanie, mój golf to 1.9 tdi czy mogę na probe wymienić licznik od kolegi tez z mk3 tylko w benzynie 1.6 ( jego licznik również ma obrotomierz ale to licznik z benzyniaka) czy będzie działać czy czegoś nie popsuje, nie chce aby licznik kolegi ucierpiał.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problemy z kontrolką recznego hamulca

Post autor: miś fazi » ndz cze 03, 2012 11:28

jeśli odpinasz styk 18 i jest wszystko ok , to wina nie leży po stronie licznika , po pierwsze musisz sprawdzić dokładnie wyłącznik w ręcznym i wyłącznik w korku płynu hamulcowego , te pomiary co wykonałeś są dobre , tylko takie pomiary w samochodzie rób probówką a nie miernikiem , tym bardziej cyfrowym , wyłącznik przy ręcznym i w korku płynu mają podać tylko masę i kontrolka wtedy świeci , u Ciebie wina leży na pewno po stronie któregoś z tych dwóch wyłączników albo po stronie kabli , zwróć jeszcze uwagę że od pinu 18 zegara idą kable do kostek w skrzynce przekaźników , a mianowicie do kostki X styk 3 i do kostki E styk 1 , może tam masz jakieś chwilowe zwarcia do masy . Bo jeśli nawet odepniesz jeden wyłącznik bądź drugi , a nawet dwa , to kabelki mogą gdzieś stykać z masą i już kontrolka będzie świecić



lysyat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 25, 2008 21:46
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Problemy z kontrolką recznego hamulca

Post autor: lysyat » sob sie 24, 2013 23:57

Witam. Mam podobny problem swieci mi caly czas kontrolka hamulca recznego. Hamulce dzialaja plyn hamulcowy jest, olej w silniku tez(kiedys tez mi zaswiecila ta kontrolka i dolalem oleju do silnika i zgasla) teraz sprawdzalem oleju jest wystarczajaco klocki sa jak nowe . Czujnik ABS swieci mi juz kilka lat wiec nie mysle ze to moze byc powod. Reczny zaciagalem i puszczalem tez nic sie nie dzieje nawet nie mrugnie. Naprawde juz nie wiem co moze byc. Pomozcie mi.



Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

Problemy z kontrolką recznego hamulca

Post autor: Karmel » ndz sie 25, 2013 02:27

Jeżeli odpinasz wtyczkę od czujnika w korku płynu hamulcowego, oraz wtyczkę z włącznika przy dźwigni ręcznego, a kontrolka nadal świeci się to któraś z tych wiązek się przetarła i dotyka masy. Jeżeli zaś zgasła szukasz kolejno w jednym z tych dwóch punktów. Skoro przy dolaniu oleju kontrolka zgasła sugeruję przyjrzeć się pierw tej przy zbiorniku bo pewnie ją przy dolewce tyknąłeś i stąd cudowne ozdrowienie.


Obrazek

lysyat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 25, 2008 21:46
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Problemy z kontrolką recznego hamulca

Post autor: lysyat » ndz sie 25, 2013 12:23

sprawdze i dam znac czy pomoglo. Tak na marginesie kazdy sie dziwil ze jak to mozliwe ze jak dolalem oleju do silnika KONTOLKA zgasla bo kazdy mowil ze to nie ma nic wspolnego z tym. Chociaz kiedys ktos pow ze jakies czujniki byly ze jak niski stan oleju w silniku to ta kontrolka swiecila wtedy byl niski stan i to pomoglo teraz wszystkie plyny sa tak jak powinny byc. A czy z ta kontrolka zapalona mozna jezdzic czy lepiej nie?????



lysyat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob paź 25, 2008 21:46
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Problemy z kontrolką recznego hamulca

Post autor: lysyat » wt sie 27, 2013 13:46

Sprawdzilem czujniki i sa dobre ale po podlaczeniu pod kompa sa 2czujniki ABS uszkodzone i gdy sie kasuje blad tych czujnikow kontrolka recznego gasnie wiec najprawdopodobniej to jest przyczyna



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości