Wentylator chłodnicy - stopnie?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartekwmg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 18, 2010 11:34
Lokalizacja: 3miasto

Wentylator chłodnicy - stopnie?

Post autor: bartekwmg » ndz sie 04, 2013 16:39

Witam

Posiadam golfa MK2 1.6 w automacie. Mam taki problem. Gdy auto nagrzeje się (wskazówka przekroczy połowe), samochód zaczyna gasnąć jak zatrzymuje się. Zauważyłem, że nie załącza się drugi stopien wentylatora. Podłączyłem drugi stopien wentylatora na krótko i już ten problem nie wystepował. Jaka może być przyczyna takiego zachowannia samochodu?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wentylator chłodnicy - stopnie?

Post autor: Paweł Marek » pn sie 05, 2013 23:03

w golfie z manualem bez klimy wlącznik w chłodnicy lub bezpiecznik, czy automat nie ma jakowegoś sterownika do dodatkowego włączania wentylatorów na II biegu nie wiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bartekwmg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lut 18, 2010 11:34
Lokalizacja: 3miasto

Wentylator chłodnicy - stopnie?

Post autor: bartekwmg » śr sie 07, 2013 11:40

Dziekuje za odpowiedź. Na pierwszym biegu wentylator normalnie sie włącza, na drugi tylko na krótko. A czy jest mozliwość żeby auto gasło po przekroczeniu połowy wskaźnika temperatury?



Awatar użytkownika
sisipo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 22:55
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Wentylator chłodnicy - stopnie?

Post autor: sisipo » śr sie 14, 2013 21:42

Drugi stopień wentylatora włącza sie bardzo rzadko. W moim Golfie prawie wcale sie nie włącza, chyba że stoje długo w korku. A jak się włączy to u mnie wskazówka jest na dobre 3/4 skali


MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=495792" onclick="window.open(this.href);return false;

Lexyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 11:08
Lokalizacja: ok bielska

Wentylator chłodnicy - stopnie?

Post autor: Lexyy » wt gru 17, 2013 18:07

a może ktoś wie czemu może nie działać pierwszy bieg wentylatora, drugi działa jak należny, Ibiza II 2,0 16V GTi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości