Rozrusznik nie kręci po próbie naprawy klaksonu.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damiano166
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 09, 2013 17:43

Rozrusznik nie kręci po próbie naprawy klaksonu.

Post autor: Damiano166 » wt sie 06, 2013 22:05

Witam.
Wcześniej napisałem temat o zwarciu na bezpieczniku klaksonu nr13. Stało się coś złego o czym zaraz napiszę. Mam nadzieję że ktoś mnie nakieruje co to może być. Krótko na temat klaksonu. Znalazłem winowajcę czyli klakson który kryje się gdzieś w okolicy zderzaka. Ten klakson za atrapą chłodnicy działał bez problemu. Założyłem bezpiecznik, kostkę zasilania tylko na sprawny klakson i działa. Zadowolony myślę że już wszystko gra. Teraz sprawa wygląda następująco.
1. Radio zaczęło mi mrygać, jak by dostawało zasilanie i znikało. Po odpięciu akumulatora i podłączeniu radio raz mrygało a raz działało to czasu włączenia TUNER i wtedy gasło na dobre.
2. Jeżeli radio się paliło i włączyłem zapłon to radio zgasło.
3. Po przekręceniu kluczyka w pozycję rozruchu tylko przygasają kontrolki i rozrusznik nie kręci.
4. Przestał działać przekaźnik klaksonu, wcześniej działał a teraz nie ma żadnej reakcji.
6. Światła normalnie działają i elektrozawór też od gazu... czuć gaz po kilku próbach. Nie działają kierunkowskazy, awaryjne, halogeny, światła drogowe, tryb przerywany wycieraczek, pozostałe tryby pracują bardzo wolno.
Mam nadzieję że ktoś mnie nakieruje... podejrzewam że rozrusznik mógł paść, masa nie styka(gasnące radio) bierze masę skąd się da, kostka stacyjki. Nie mam więcej pomysłów, mam nadzieję że nie popaliło instalacji. Jak ktoś ma dla mnie jakieś porady i propozycje to pisać. Będę każdą po kolei sprawdzał aż problem uda się rozwiązać. Jeżeli macie jakieś konkretne pytania albo coś jest nie jasne to postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.
Pozdrawiam
Damiano166



Damiano166
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 09, 2013 17:43

Rozrusznik nie kręci po próbie naprawy klaksonu.

Post autor: Damiano166 » śr sie 07, 2013 17:47

Widzę że pozostaje chyba tylko wizyta u elektryka...



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci po próbie naprawy klaksonu.

Post autor: rysiektr » czw sie 08, 2013 09:50

Damiano166, obejrzyj bezpieczniki te co są na akumulatorze przy klemie +


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozrusznik nie kręci po próbie naprawy klaksonu.

Post autor: Zico63b » czw sie 08, 2013 09:56

rysiektr pisze:Damiano166, obejrzyj bezpieczniki te co są na akumulatorze przy klemie +
Kolego!!! Toż to Golf 2 jest a nie np. Golf 5 :kac:

A w sprawie:
Musi Kolega zastanowić się, co robił, gdzie Kolega mógł coś rozłączyć czy też może zamienić przewody. Tak rozległa usterka jest prawie niemozliwa do zdiagnozowania na odległość.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Rozrusznik nie kręci po próbie naprawy klaksonu.

Post autor: rysiektr » czw sie 08, 2013 13:24

Zico63b pisze:Kolego!!! Toż to Golf 2 jest a nie np. Golf 5 :kac:
kurde fakt, nie wiem dlaczego wydawało mi się, że to nowsza generacja :?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Damiano166
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 09, 2013 17:43

Rozrusznik nie kręci po próbie naprawy klaksonu.

Post autor: Damiano166 » czw sie 08, 2013 17:18

Jedyne co zrobiłem z przewodami to... ominąłem klakson który powodował zwarcie i podłączyłem wtyczkę do sprawnego klaksonu znajdującego się za atrapą chłodnicy. Czyli u mnie wyglądało to tak... kable z instalacji -> wtyczka > przewody do niesprawnego klaksonu i przewody od tego klaksonu mające zasilać ten drugi-> wtyczka do sprawnego klaksonu. A ja zrobiłem kable z instalacji -> wtyczka do sprawnego klaksonu... tamten wadliwy zupełnie odłączony. Po włożeniu bezpiecznika nr 13 klakson trąbi. Dodam że dzisiaj zauważyłem że coś mi rozładowuje akumulator... już nawet centralny nie zadziałał a diody po przekręceniu zapłonu ledwo się paliły i powoli rozjaśniały. Widzę że pozostaje tylko elektryk bo nawet jak wróciłem do poprzedniego podłączenia ze zwarciem to i tak już nie działo to co wcześniej działało...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości