Zacinający się prędkościomierz

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

@Damian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob maja 07, 2011 20:52
Lokalizacja: Lubuskie (FSU & FG)

Zacinający się prędkościomierz

Post autor: @Damian » śr sie 07, 2013 15:21

Witam. Odkąd mam auto nie zwracałem tak na to uwagi, ale teraz zaczęło mnie to irytować i chciałbym się pozbyć tego ustrojstwa :)

Kiedy wzrasta prędkość wskazówka prędkości zamiast płynnie wzrastać to skacze w górę co 2,3 czasem 5 km i tak po każdym przerzuceniu biegu w górę i przyśpieszaniu. Zawsze jest tak że kiedy przekroczy 85km wyżej już idzie płynnie. Jeśli prędkość spada to spada płynnie aż do 0, tylko problem jest kiedy wzrasta.

Co się mogło stać, że tak się zachowuje nienaturalnie ?



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Zacinający się prędkościomierz

Post autor: Fastener » śr sie 07, 2013 15:37

Do obadania impulsator w skrzyni biegów bądź jego wiązka.



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Zacinający się prędkościomierz

Post autor: marcgend » śr sie 07, 2013 20:29

Zobacz sam licznik czy wskazówka gdzieś nie ma oporu. Tak czy inaczej polecałbym diagnostykę i test zegarów na początek.



@Damian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob maja 07, 2011 20:52
Lokalizacja: Lubuskie (FSU & FG)

Zacinający się prędkościomierz

Post autor: @Damian » śr sie 07, 2013 21:45

Do obadania impulsator w skrzyni biegów bądź jego wiązka.
Byłbym wdzięczny jakbyś mógł mi wytłumaczyć o co z tym chodzi, czy jeśli tak powiem w warsztacie to mnie zrozumieją :) Chodź sam tego nie zrozumiałem:)
Zobacz sam licznik czy wskazówka gdzieś nie ma oporu. Tak czy inaczej polecałbym diagnostykę i test zegarów na początek.
Masz na myśli podłączenie pod komputer ? Jak sie wykonuje test zegarów, również pod komputerem ?

- czy mógłbym pobrać oprogramowanie vag i sam to zrobić ?



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Zacinający się prędkościomierz

Post autor: Fastener » śr sie 07, 2013 21:54

Jeśli kumaty to zrozumie, na 100% masz wytarty ślimak od impulsatora w skrzyni bądź wtyczka od impulsatora luźna. Może się również też tak zdarzyć, że wiązka czyli 3 kabelki ( + - i masa ) są przetarte w którymś miejscu.

Co do 2 pytania to musisz mieć kabelek do tego oprogramowanie w pełnej wersji ,,Vag" Test zegarów bardzo prosto po prawidłowym podłączeniu się komp-auto wchodzisz w 17 instruments -> i tam jest bodajże Test Output czyli test wyjść klikasz po kolei i według komunikatu ma się wykonywać test. Np obrotomierz czyli wskazówka obrotomierza wykona pełny zakres zatrzyma się w pewnym miejscu i wróci z powrotem.



@Damian
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob maja 07, 2011 20:52
Lokalizacja: Lubuskie (FSU & FG)

Zacinający się prędkościomierz

Post autor: @Damian » pn sie 26, 2013 12:19

Sprawdziłem. Gniazdo do wtyczki jest luźniutkie do tego ma taką małą obręcz która jest pęknięta. Sama wtyczka jest tak mi się wydaje w świetnej kondycji, bez zabrudzeń itd.
Można wymienić same gniazdo ?



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Re: Zacinający się prędkościomierz

Post autor: artur_n » pn sie 26, 2013 13:15

Jak masz na myśli gniazdo w impulsatorze to jak ty sobie to wyobrażasz? Jest ono integralną częścią z impulsatorem. Kup nowy i po problemie.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości