Przepala bezpiecznik klaksonu (nr13) po włączeniu zapłonu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damiano166
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 09, 2013 17:43

Przepala bezpiecznik klaksonu (nr13) po włączeniu zapłonu

Post autor: Damiano166 » pn sie 05, 2013 20:08

Witam.
Jestem świeżym posiadaczem Golfa II. Mój problem polega na bezpieczniku klaksonu. Sytuacja wygląda następująco. Stwierdziłem ze klakson nie działa. Zajrzałem do bezpieczników i okazało się że w ogóle nie ma włożonego bezpiecznika nr13. Włożyłem i przekręciłem zapłon coś zaczęło klikać w przekaźniku numer 53 i przestało. Klakson nie działa. Okazało się że przepalony.Same trąbki działają bo zanim się spalił to miałem wciśnięty włącznik na kierownicy i przez sekundę głośno zatrąbił. Wyciągnąłem przekaźnik. W miejscu bezpiecznika podłączyłem dwa kabelki i żaróweczkę. Po włączeniu zapłonu żarówka pali się nawet po wyjęciu przekaźnika. Czyli jest tam zwarcie i przepala bezpiecznik. Na przepalonym bezpieczniku przekaźnik 53 cyka po wciśnięciu klaksonu. Moim zdaniem problem leży w braku zasilania stałym plusem na którym jest zwarcie i przepala. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże.
Pozdrawiam Damiano166



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przepala bezpiecznik klaksonu (nr13) po włączeniu zapłonu

Post autor: Zico63b » pn sie 05, 2013 22:27

Przejrzyj cały przebieg czarno-żółtego przewodu w komorze silnika: od wiązki pod akumulatorem, poprzez złącze na chłodnicy - aż do klaksonów.
Gdyby zwarcie było elektrycznie rzecz biorąc "ZA" klaksonem, trąbiłby STALE!!! i nie paliłoby bezpiecznika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości