Plus po stacyjce do radia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Plus po stacyjce do radia

Post autor: Gawior » czw lip 18, 2013 18:34

Witam. Potrzebuję znaleźć we wtyczkach przy stacyjce kabel plusowy po stacyjce co oryginalnie dochodzi do kostki do radia. Auto to Golf III GTi z 1994r ( benzyna ).

W do radia nie mam oryginalnych kostek i nie widać nigdzie tych kabli ( pewnie gdzieś spadły niżej ).
Radio jest podpięte bezpośrednio pod akumulator przez bezpiecznik.

Chciał bym wykorzystać ten kabel do zasilenia świateł do jazdy dziennej, skoro i tak jest nie używany

Czy wie ktoś może który to kabel ( kolor ) i w której wtyczce ?.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Plus po stacyjce do radia

Post autor: miś fazi » czw lip 18, 2013 21:41

przy stacyjce kabel który dostaje napięcie '' po '' jest koloru czarnego , możesz wykorzystać tak samo kabel od styku S stacyjki , tam napięcie pokazuje się po włożeniu kluczyka o ile Twoja kostka ma ten styk , bo nie wszystkie miały



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Plus po stacyjce do radia

Post autor: matisim » czw lip 18, 2013 22:36

miś fazi pisze:przy stacyjce kabel który dostaje napięcie '' po '' jest koloru czarnego , możesz wykorzystać tak samo kabel od styku S stacyjki , tam napięcie pokazuje się po włożeniu kluczyka o ile Twoja kostka ma ten styk , bo nie wszystkie miały

u mnie plus po stacyjce jest czarno-niebieski :)

a ten styk S to jest, że tak sie wyrażę słaby, nadaje sie chyba tylko na sygnał do przekaźnika bo zasilić z niego nic nie można. Kiedyś padła mi kostka chyba po podłączeniu jednej żarówki pod ten kabel :)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Plus po stacyjce do radia

Post autor: miś fazi » pt lip 19, 2013 11:17

Zgadza się że ten styk jest słaby , po pierwsze siadają sprężynki pod blaszką a po drugie nie jest zabezpieczony żadnym bezpiecznikiem , ale dla czego u Ciebie plus po stacyjce jest czarno - niebieski ?



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Plus po stacyjce do radia

Post autor: Gawior » pt lip 19, 2013 12:51

Kabelka do styku S nie będę ruszał. Najbardziej zależało by mi na tym plusie po stacyjce od radia, bo gdzieś leży wewnątrz konsoli prawdopodobnie ucięty i nie zabezpieczony ( wnioskuję po reszcie kabli i tym co robił poprzedni właściciel ).
Najlepiej by mi pasował, bo jest wolny, ale i to, że wolał bym go znaleźć i chociażby zaizolować ( niby przez 4 lata nic nie było, no ale zawsze jest ten pierwszy raz ).

Jeżeli nie ten kabel, to już bardziej pasował by mi jakiś kabel z plusem po stacyjce pod maską ( mniej roboty ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

lukasz_zst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 20, 2013 14:49

Plus po stacyjce do radia

Post autor: lukasz_zst » sob lip 20, 2013 15:08

U mnie w golfie jest koloru czarnego, nieco grubszy przewód od pozostałych.



Awatar użytkownika
malinex2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 22:44
Lokalizacja: Aleksandrów Ł, Frankfurt A M

Re: Plus po stacyjce do radia

Post autor: malinex2 » sob sie 03, 2013 10:41

miś fazi pisze:Zgadza się że ten styk jest słaby , po pierwsze siadają sprężynki pod blaszką a po drugie nie jest zabezpieczony żadnym bezpiecznikiem , ale dla czego u Ciebie plus po stacyjce jest czarno - niebieski ?
Fakt jest slaby i bez zapezpieczenia ,ale co stoi na przeszkodzie aby zalozyc sobie jakis bezpiecznik miedzy radyjkiem a zasilaniem ? w sumie z tego co wiem to prawie kazde radio ma dodatkowy swoj bezpiecznik tak samo . Ja mam pod niego podlaczone radyjko chociarz fakt tak jak mowisz blaszki sie wyyrabiaja i nie zawsze mi zalapuje kiedy wloze kluczyk do stacyjki , czesto tez musze przekrecic o jedna pozycje dopiero zapala sie radyjko . Zeby to wszystko sie zjaralo musial byc pod niego podpiac wzmak wtedy to taaaak , napewno szlag by go trafil ;p


Kupie kompletny pakiet GTI do golfa mk5 oraz znaczki GTD z golfa Mk6/ mk7 PW :)

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Plus po stacyjce do radia

Post autor: matisim » sob sie 03, 2013 20:49

malinex2 pisze: Zeby to wszystko sie zjaralo musial byc pod niego podpiac wzmak wtedy to taaaak , napewno szlag by go trafil ;p

A ja, gdy sie dopiero uczyłem to podłączyłem żarówkę taką jak w kierunkach pod ten kabelek żeby sprawdzić czy tam jest plus czy co to po jej podłączeniu szlak trafił mi kostkę :) może już była słaba...
miś fazi pisze:ale dla czego u Ciebie plus po stacyjce jest czarno - niebieski ?
nie wiem dlaczego ale taki kolor mam :) i to raczej oryginał jest bo żadnych cięć itp nie było widać...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości